Filmy dla całej rodziny – wybieramy najlepsze produkcje

rodzina czytająca ksiązkę
Przedstawiamy najlepsze produkcje dla całych rodzin | fot.: materiał partnera

Rodzinne oglądanie filmów może sprawić ogromną przyjemność i stworzyć pole do ciekawych rozmów. Wybierając filmy familijne, warto dopasować je do potrzeb wszystkich, a więc zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedstawiamy najlepsze produkcje dla całych rodzin.

„W głowie się nie mieści” – emocjonalna przygoda dla całej rodziny

Jednym z najlepszych filmów familijnych ostatnich kilku lat jest produkcja „W głowie się nie mieści”, która przedstawia historię zupełnie inną niż wszystkie. Głównymi bohaterami nie są dzieci ani zwierzęta, ale emocje. Przybierają one fizyczną postać, mówią, poruszają się i same są w stanie wyrażać uczucia! Fabuła bajki opiera się na obserwacji dziewczynki imieniem Riley, ale nie z zewnątrz, tylko wewnątrz jej głowy, która jest centrum dowodzenia dla pięciu emocji: Radości, Strachu, Smutku, Gniewu i Odrazy. Riley jest bardzo szczęśliwa, lecz pewnego dnia rodzice decydują się na przeprowadzkę, co budzi u niej mieszane uczucia, głównie smutek i strach. Wywołują je konieczność przeniesienia się do mieszkania o niższym standardzie w innym mieście oraz utrata wielu przyjaciół. Smutek i Radość kłócą się w głowie Riley, czego konsekwencją są zmiany we wspomnieniach i emocjach dziewczynki. Właśnie wtedy zaczyna się niesamowita podróż w labiryntach pamięci długotrwałej. „W głowie się nie mieści” to niesamowicie interesujący film, który łączy w sobie wątki familijne i psychologiczne. Właśnie takie powinny być filmy dla całej rodziny.

„Auta”, czyli coś dla fanów motoryzacji

„Auta” to produkcja z 2006 roku, która przedstawia historię Zygzaka McQueena, czyli młodego i bardzo ambitnego samochodu wyścigowego marzącego o sukcesie na torze. Zygzak dokładnie przygotowuje się do wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka, jednak pewnego dnia splot nieszczęśliwych okoliczności sprawia, że samochód trafia do Chłodnicy Górskiej, czyli niewielkiej miejscowości leżącej przy słynnej drodze Route 66. Właśnie tam Zygzak poznaje zupełnie inny świat i uczy się, czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość.

„Gdzie jest Nemo?” – klasyczna bajka ze świetnymi dialogami i muzyką

„Gdzie jest Nemo?” to film familijny z 2003 roku, który nie nudzi się nawet po wielu latach. Produkcja opowiada historię Marlina, Nemo i Dory. Pewnego dnia Nemo, mały błazenek i syn Marlina, gubi się. Dzielny ojciec zaczyna poszukiwania Nemo. W międzyczasie poznaje rybkę Dory, która cierpi na zaburzenie pamięci i zapomina ostatnie wydarzenia. „Gdzie jest Nemo?” to film familijny, który zachwyca piękną muzykę i bawi śmiesznymi dialogami. Produkcja ta została nagrodzona m.in. Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.


Materiał partnera