Gwiazdy na premierze „Słodkiego końca dnia”

07.05.2019 Warszawa , Kino Muranow . Premiera filmu Slodki Koniec Dnia w rezyserii Jacka Borcucha . Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu Jacka Borcucha. „Słodki koniec dnia”, najlepszy polski film zakończonego niedawno festiwalu OFF Camera, z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych w kinach już od najbliższego piątku. Takiej premiery jeszcze nie było! Prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia.

Podczas oficjalnej części premiery Krystyna Janda odebrała z rąk Jacka Borcucha nagrodę, która dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych – Specjalną Nagrodę Jury dla Najlepszej Aktorki Festiwalu Sundance. Reżyser przypomniał przy tym słowa amerykańskiego jury: „Jedną z najprzyjemniejszych niespodzianek w tej kategorii było odkrycie wielu silnych kobiecych postaci, zagranych przez niezwykłe aktorki. Pośród tych 12-tu talentów, jedna kreacja wyróżniała się dla nas szczególnie. Za odważny, wielowymiarowy, bogaty, skomplikowany i prowokujący portret postaci, World Cinema Dramatic Special Jury wędruje do Krystyny Jandy!”

 

„Słodki koniec dnia” to historia o odwadze, o sile słowa i skomplikowanych rodzinnych relacjach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

07.05.2019 Warszawa , Kino Muranow . Premiera filmu Slodki Koniec Dnia w rezyserii Jacka Borcucha .
Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. Jej córkę gra Kasia Smutniak. W projekt zaangażowana jest międzynarodowa obsada, m.in. Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Za muzykę odpowiada  Daniel Bloom, aranżacji utworów podjął się Leszek Możdżer. Ścieżka dźwiękowa „Słodkiego końca dnia” ukaże się na rynku 10 maja nakładem wydawnictwa Warner Music Polska. Producentem filmu jest  NO SUGAR FILMS.

07.05.2019 Warszawa , Kino Muranow . Premiera filmu Slodki Koniec Dnia w rezyserii Jacka Borcucha .
Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

Słodki koniec dnia

  • W rolach głównych: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci
  • Reżyseria: Jacek Borcuch
  • Zdjęcia: Michał Dymek
  • Scenariusz: Jacek Boruch, Szczepan Twardoch
  • Produkcja: No Sugar Films
  • Koprodukcja: TANK, Motion Group, Aeroplan Studios
  • Partnerzy: DI Factory
  • Dystrybucja: NEXT FILM

Materiał partnera zewnętrznego