Czworonożni aktorzy, czyli najlepsze zwierzaki na Netfliksie

Marley i ja
Naszym zdaniem Marley niesłusznie został okrzyknięty przez swoich właścicieli najgorszym psem świata

Zwierzęta to wierni kompani człowieka w każdym momencie jego życia. Wspólnie z nami spacerują, podróżują, jedzą, a nawet… oglądają telewizję! Szeroki wybór propozycji, które mogą spodobać się twojemu czworonogowi znajdziesz na Netfliksie! Pamiętaj tylko, żeby stworzyć swojemu pupilowi oddzielny profil na swoim koncie. Dzięki temu unikniesz walki o to, kto pierwszy “położy łapę” na pilocie.

Co więcej, zwierzęta równie dobrze radzą sobie także po drugiej stronie ekranu. I tak, jak w prawdziwym życiu, koty i psy rywalizują ze sobą o ludzką uwagę i uznanie. Przez kilkadziesiąt lat hollywoodzki oddział American Humane Association przyznawał nagrody Patsy najlepszym zwierzęcym aktorom. My postanowiliśmy powrócić do tej tradycji. Przedstawiamy wam nasze nominacje:

Scenariusz adaptowany

  • Sam (Jestem legendą)
  • Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Zwycięzca: Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Koty mają 9 żyć. Psy tylko jedno i całkowicie poświęcają je swojemu właścicielowi. Sam i Neville doskonale przedstawili na ekranie wyjątkową więź między człowiekiem i jego psim kompanem. Ich wystawiona na najcięższą próbę przyjaźń rozczuli nawet najtwardsze serca. Nagroda należy się jednak Kotu z Cheshire. Mimo to, że pojawił się na ekranie zaledwie kilkukrotnie i trudno go nazwać postacią pozytywną, był przy tym tak intrygujący i interesujący, że wielu widzów, właśnie go nazywa swoim ulubionym bohaterem.

Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)
Kot z Cheshire (Alicja po drugiej stronie lustra)

Film komediowy

  • Marley (Marley i ja)
  • Pan Jinx (Poznaj mojego tatę)

Zwycięzca: Marley (Marley i ja)

Naszym zdaniem Marley niesłusznie został okrzyknięty przez swoich właścicieli najgorszym psem świata. Zdecydowanie bardziej zasługuje na miano najzabawniejszego. To prawda, jeżeli chodzi o maniery i dobre wychowanie, daleko mu do Pana Jinxa, który sam spuszczał po sobie wodę w toalecie. Marley, który nigdy opanował tej sztuki (jak i wielu prostszych) sam za to nauczył swoich właścicieli cieszyć się z małych rzeczy przy okazji sprawiając wiele radości także widzom.

Film animowany

  • Kot w butach (Shrek 2)
  • Scooby-Doo (Scooby-Doo)

Zwycięzca: Kot w butach (Shrek)

Scooby Doo zasługuje na ogromne uznanie za to, że wbrew swojej tchórzliwej naturze, zawsze przełamuje swój strach, by pomóc schwytać złoczyńców i uratować rodzinne miasto. Kot w butach ma za sobą szemraną przeszłość i mimo, że jest doskonale przeszkolony, zdarza mu się uciekać do niezbyt honorowych metod walki. Dlaczego więc zwyciężył Puszek Okruszek? Przyznajcie, tym oczom nikt nie jest w stanie odmówić…

Kot w butach (Shrek)
Kot w butach (Shrek)

Nagroda honorowa

  • Kot (Śniadanie u Tiffany’ego)
  • Kot (Ojciec Chrzestny)

Zwycięzca: Kot (Ojciec Chrzestny)

Audrey Hepburn przyznała, że scena w której wyrzuca rudego czworonoga z samochodu była jedną z najtrudniejszych i najgorszych scen, jakie przyszło jej zagrać. Jej zwierzęcemu partnerowi nie można nic zarzucić – odegrał swoją partię z ogromną gracją i klasą. Nagrodę otrzymuje jednak Kot (Ojciec Chrzestny). Mimo braku szkoły aktorskiej (i jakiejkolwiek tresury) to bez wątpienia wielki talent sceniczny. Chociaż grana przez niego rola nie pojawiła się w pierwowzorze scenariusza, Coppola, gdy tylko znalazł zwierzę na planie studia Paramount, postanowił dać mu angaż. Znakomity reżyser umie dostrzec potencjał aktora. Razem z Marlonem Brando stworzyli jedną z najbardziej kultowych scen w historii kina.

Kot (Śniadanie u Tiffany’ego)

Nagroda specjalna

Marmaduke i Carlos (Marmaduke pies na fali)

Nie zawsze relacje łączące aktorów w scenariuszu przekładają się na ich stosunki poza planem. Tym bardziej, kiedy przed kamerą stają odwieczni wrogowie, którzy żyją ze sobą (dosłownie) jak pies z kotem. Chociaż nie wiemy, jakie relacje łączyły Carlosa i Marmaduke’a prywatnie, to na ekranie stanowili bardzo zgrany duet, który obala teorię o odwiecznej nienawiści futrzaków.


Materiał partnera zewnętrznego