Król, szpieg i poeta. Przyglądamy się mniej znanym rolom Leonardo DiCaprio

Leonardo Dicaprio Cannes_2019
Leonardo DiCaprio to jeden z najbardziej utalentowanych, współcześnie żyjących aktorów - a zarazem prawdziwa gwiazda srebrnego ekranu! | fot.: By Georges Biard, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79464429

Leonardo DiCaprio to jeden z najbardziej utalentowanych, współcześnie żyjących aktorów – a zarazem prawdziwa gwiazda srebrnego ekranu! Wszyscy znamy jego najważniejsze role w megahitach takich jak TitanicZjawa czy Wilk z Wolf Street. Postanowiliśmy przyjrzeć się mniej znanym występom aktora i zastanowić się nad jego dalszą karierą!

Całkowite zaćmienie (1995, reż. Agnieszka Holland)

Całkowite zaćmienie, dziś obecnie niemal zapomniane, wywołało podczas premiery głośny skandal obyczajowy. Część polskich krytyków oraz polityków nie zgadzała się z Agnieszką Holland, która nakręciła bezkompromisowy, oparty na faktach film o miłości dwóch francuskich poetów Paula Verlaine’a oraz Arthura Rimbauda. Młodziutki Leonardo DiCaprio został obsadzony w roli tego drugiego, a już wtedy krytycy spoza Polski zachwycali się jego niesamowitym talentem. Serdecznie polecamy Całkowite zaćmienie, bo film nie tylko czaruje doskonałą grą DiCaprio, ale też stanowi ważne dzieło dla kinowej historii przedstawiania tematów LGBT.

Czytaj także:

Odważnie i romantycznie. Najgłośniejsze filmy o tematyce LGBT+!

Człowiek w żelaznej masce (1998, reż. Randall Wallace)

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Leonardo DiCaprio zagrał kiedyś… króla Ludwika XIV! Co więcej, amerykańscy filmoznawcy przyznali aktorowi ze tę rolę… Złotą MalinęCzłowiek w żelaznej masce został zmiażdżony przez krytyków, ale widzowie z całego świata pokochali film i docenili występ amerykańskiego aktora, który zagrał co prawda poniżej swoich możliwości, ale wciąż na zaskakująco wysokim poziomie. Film to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów aktora – gwarantujemy, że po seansie i wy zdenerwujecie się na amerykańskich krytyków za niezasłużone przyznanie Złotej Maliny!

W sieci kłamstw (2008, reż. Ridley Scott)

Dostępny na Netflixie W sieci kłamstw, pomimo gwiazdorskiej obsady, nie należy do najlepszych dzieł Ridleya Scotta. W filmie tym DiCaprio wciela się w doświadczonego agenta CIA, który zostaje wysłany do Jordanii z misją schwytania niebezpiecznego terrorysty. Bohater musi zmagać się zarówno z naciskami swoich szefów, jak i niebezpiecznym szefem jordańskiego wywiadu. Musimy przyznać, że tym razem DiCaprio nas zawiódł – Ridley Scott nie był w stanie wykorzystać potencjału gwiazdora, przez co film był zwyczajnie nudny. Polecamy go jedynie miłośnikom kina szpiegowskiego, tematyki terroryzmu oraz bliskowschodniego klimatu.

Jak potoczy się dalsza kariera Leonardo DiCaprio?

Pod koniec tego roku premierę będzie miał Roosevelt, natomiast  w 2021 roku ekrany kin powitają Killers of the Flower Moon. Obie produkcje wyreżyseruje legendarny Martin Scorsese, w obu też główne role zagra Leonardo DiCaprio. Cieszy nas decyzja aktora, który postanowił związać swoją karierę z karierą Scorsese’ego – razem panowie potrafią robić nieziemskie filmy, co udowodnili już w hipnotyzującym Wilku z Wall Street. Liczymy na to, że DiCaprio postanowi też po raz kolejny zagrać u Quentina Tarantino, który szykuje swoje ostatnie dzieło. Jesteśmy pewni, że amerykańska Akademia Filmowa już wkrótce po raz kolejny nagrodzi DiCaprio Oscarem – naszym zdaniem amerykański aktor zdecydowanie na to zasłużył!

TBO