Piękny i komfortowy salon

Nowocześnie urządzony salon
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu czy domu. | fot.: fotolia.com, 167197742 | autor: arsdigital

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w mieszkaniu czy domu – to tutaj przyjmujemy gości, częstując ich kawą i domowym ciastem, to tu spędzamy czas w gronie rodziny, wylegując się przed telewizorem czy też bawiąc się z dziećmi. Urządzając tę przestrzeń, warto uczynić ją jak najbardziej komfortową i stylową. Idealny salon z jednej strony powinien przykuwać wzrok i bawić pięknem kolorów oraz klasą rozwiązań projektowych, a z drugiej powinien być po prostu wygodny.

Wypoczynek przede wszystkim

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych punktów dekoracyjno-użytkowych pokoju dziennego jest komplet wypoczynkowy, a więc ładna kanapa i fotele. To te meble gwarantują komfort i umożliwiają przesiadywanie w salonie – bez nich ani rusz! Urządzając wnętrze, dobrze postawić na stonowane kolory z nowoczesnymi dodatkami – z jednej strony sprawdzą się szare i jasne kanapy, a z drugiej kolorowe poduszki i narzuty, artystyczne przeszycia, oryginalne rozwiązania… Świetnym pomysłem jest np. słonecznikowy fotel z pufą, który sprawdzi się doskonale jako kącik czytelniczy albo ulubione miejsce szkrabów. Bardzo modne są w tej chwili meble tapicerowane, które prezentują się bardzo efektownie – zarazem klasycznie i nowocześnie, wpisując się w każdy klimat aranżacyjny.

Nie tylko fotel

Wygodę użytkowania salonu zapewnia jednak nie tylko fotel i kanapa, ale również… meblościanka! Choć słowo brzmi archaicznie, sam mebel szturmem wraca na salony (i to dosłownie). Jest nieoceniony do przechowywania domowych szpargałów – elementów wyposażenia, zastawy stołowej, pościeli, obrusów, ręczników, płyt CD czy winylowych, a nawet dziecięcych zabawek. Taka meblościanka przyda się w każdym domu, a na pewno w małych mieszkaniach, w których praktyczne rozwiązania projektowe są na wagę złota. Taki mebel przyczynia się do ekonomicznego zagospodarowania przestrzeni – zajmuje niewiele miejsca od ściany, a może pomieścić naprawdę sporo rzeczy.

Liczne zalety meblościanek

Do zalet tego wyjątkowego mebla należy też wyjątkowy design – to świetne rozwiązanie aranżacyjne, ponieważ decydując się na zakup meblościanki, w cenie jednego mebla otrzymujemy cały zestaw – szafki, szuflady, półeczki… Zagospodarowana w ten sposób przestrzeń jest też spójna – każdy element do siebie pasuje, a meble zdają się utrzymane w jednym stylu. Meblościanki klasyczne to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie – będą pasowały do każdej kanapy i fotela, subtelnie wtapiając się w tło i łącząc z całością aranżacji. Najlepiej pokusić się m.in. o naturalne odcienie drewna bez zbędnych ozdób, ale dobrze sprawdzą się też wersje ciemniejsze, które z reguły dodają wnętrzom nieco elegancji. Olbrzymim plusem meblościanek jest wreszcie atrakcyjna cena – w końcu kupując ten mebel, otrzymujesz parę elementów w jednym. W ten sposób efektownie urządzasz salon, nie wydając zbyt dużo pieniędzy. Reasumując, meblościanka to idealna opcja, którą warto wykorzystać podczas urządzania pokoju dziennego. Do jej zalet należy m.in. korzystny design, wygoda użytkowania oraz dobra cena.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,