Druk książek jest tańszy, niż myślisz!

druk książek
Dzięki ofercie nowoczesnych drukarni internetowych wydanie książki jeszcze nigdy nie było takie proste | fot.: materiał partnera

Myślisz o samodzielnym wydaniu książki? A może chcesz po prostu wydrukować dosłownie kilka egzemplarzy swojego dzieła – na przykład kronikę rodziny, pamiętnik, specjalistyczną pozycję dla niewielkiego grona zainteresowanych osób? Nie musisz brać w tym celu kredytu, ani wydawać wszystkich oszczędności – druk książek jest tańszy, niż myślisz! I w dodatku możesz zlecić go bez ruszania się sprzed ekranu komputera lub laptopa.

Druk książek na zlecenie – wygodna, prosta metoda

Dzięki ofercie nowoczesnych drukarni internetowych wydanie książki jeszcze nigdy nie było takie proste. Oczywiście drukarnia nie zapewni ci korekty ani redakcji twojej pozycji, jednak umożliwi jej fizyczne zaistnienie. W jakiej formie? To już zależy wyłącznie od ciebie, ponieważ druk książek możliwy jest w wielu formach – zaczynając od formatu, kończąc na rodzaju papieru oraz kolorystyce okładki. 

Jeśli myślisz o wydaniu książki, z pewnością masz w głowie jakąś jej koncepcję. I bardzo dobrze, gdyż nie powinno być problemów z jej realizacją. Obecnie możliwy jest druk książek dokładnie dopasowanych do wizji twórcy. Kolorowa okładka z wytłaczanym napisem? Tytuł lub nazwisko pokryte lakierem UV? Okładka ze skrzydełkami? Nie ma problemu, wszystko jest możliwe. A ponieważ drukarnie walczą o klientów, zawsze będzie to dostępne w atrakcyjnych cenach.

Duży nakład, mały nakład – wszystko możliwe

Drukarnie oferują zazwyczaj druk książek dwiema metodami: cyfrową oraz offsetową. Ten pierwszy polecany jest przy mniejszych nakładach. W taki sposób można wydrukować nawet jeden egzemplarz książki w rozsądnej cenie. Co ważne – przy małym nakładzie jakość nie różni się niczym od jakości przy nakładach idących w tysiące egzemplarzy. Druk offsetowy polecany jest z kolei dla większych nakładów – wykonuje się w nim między innymi prasę codzienną, kolorowe magazyny itp.

Dlatego możesz zlecić druk takich ilości książek i w takim formacie, który najlepiej ci odpowiada. Na stronach drukarni internetowych, takich jak np. JKB Print, znajdują się wygodne w obsłudze kalkulatory umożliwiające dokonanie natychmiastowej wyceny. Wybierasz tam wszystkie opcje druku i widzisz, ile kosztować będzie druk określonej przez ciebie liczby egzemplarzy książki. Jeśli propozycja jest interesująca, wystarczy złożyć zamówienie i… gotowe.

Warto również dodać, że drukarnie online wysyłają wydrukowane książki prosto do zleceniodawcy za pośrednictwem poczty kurierskiej. Dlatego nie musisz ich odbierać osobiście. Jak więc widać – od wydrukowania własnej książki dzieli cię zaledwie kilka kliknięć!

Materiał partnera