Obrazy – dlaczego warto w nie zainwestować?

obraz kwiaty
Sztuka na nowo odżyła - to fakt! Co ciekawe, stała się bowiem głównym celem podroży europejskich wśród wielu turystów | fot.: materiał partnera

Polski rynek inwestycyjny z roku na rok intensywnie się rozwija. Zmiany, jakie nastąpiły w ostatnim czasie, sprawiły, iż sztuka przestała być dostępna wyłącznie dla milionerów. Dziś coraz chętniej inwestujemy w obrazy jako ciekawy sposób na ulokowanie swoich oszczędności oraz pomnożenie majątku. Pojawia się jednak myśl… Dlaczego tak naprawdę warto w nie inwestować?

Rynek sztuki zaskakuje nas na każdym kroku, a co za tym idzie, inwestować może niemal każdy – oczywiście, o ile posiada odpowiedni budżet i sztuka sama w sobie to jego główny punkt zainteresowań. Nieco skromniejsze możliwości finansowe nie wykluczają jednak z efektywnego lokowania swoich środków. Warto bowiem śledzić aukcje tzw. młodej sztuki, gdzie prace oscylują w okolicach kilku tysięcy. Tym sposobem wspieramy współczesnych artystów, tworząc przy tym swoją własną kolekcję dzieł. Co jednak sprawia, iż inwestowanie w obrazy to dobry kierunek?

Propagowanie kultury

Sztuka na nowo odżyła – to fakt! Co ciekawe, stała się bowiem głównym celem podroży europejskich wśród wielu turystów. Hiszpania, Holandia, Francja… To właśnie między innymi te kraje mogą pochwalić się muzeami pełnymi dzieł Leonarda da Vinci czy Van Gogha! Dlaczego o tym wspominamy? Otóż instytucje te każdego roku przyciągają miliony turystów. Zainteresowanie sztuką ma bowiem ogromne znaczenie dla jej propagowania. Otaczanie się nią sprawia, iż stajemy się częścią czegoś niezwykłego…

Nuda na ścianie? Powiedz „nie”

Trendy wnętrzarskie powracają do nas nieubłaganie… Jeszcze do niedawna niechętnie stawialiśmy na zdobienie ścian kolorowymi obrazami. Dziś wręcz nie wyobrażamy sobie bez nich aranżacji wnętrza! Odpowiednio dopasowany obraz nada nawet najzwyklejszemu pomieszczeniu niesamowitego charakteru, a uzyskany efekt zachwyci wszystkich domowników. Wybierając konkretną grafikę, warto dopasować ją do dominującej stylistyki. Jeśli stawiasz na szarości i róże, postaw na obraz z tym właśnie akcentem kolorystycznym. Tutaj znajdziesz oryginalne obrazy – https://muralo.pl/obrazy/tematyka/abstrakcja, które z pewnością trafią w twój gust.

Pewny zysk

Dlaczego tak chętnie inwestujemy w obrazy? Propagowanie kultury czy walory estetyczne to jedno! Inwestycja w obrazy to gwarancja dużych zysków. Obrazy nie tracą z czasem na wartości, a wręcz przeciwnie – wiele zyskują w przeciwieństwie do obligacji. Co więcej, dają nam możliwość lokowania pieniędzy w kilku różnych miejscach, sprawiając przy tym, że stajemy się prawdziwymi mecenasami sztuki…

Inwestowanie w obrazy a opodatkowanie

W świetle prawa polskiego transakcja nie podlega opodatkowaniu, jeżeli sprzedawca dzieła posiada go przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. Co to tak naprawdę oznacza? Decydując się na zakup obrazu, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż po prostu ominiesz podatki! Czego bowiem chcieć więcej? No właśnie!

Inwestowanie w sztukę niewątpliwie zdobywa popularność również w Polsce. Rynek ten wciąż odnotuje wysoki wzrost i to prawdopodobnie nie ulegnie żadnym zmianom… Jak widać, powodów jest naprawdę wiele. A ty? Czy masz w swoim domu kolekcjonerski obraz?

Materiał partnera

Tags from the story
, ,