Cosmos Muzeum- dlaczego warto odwiedzić warszawskie, interaktywne muzeum iluzji i sztuki cyfrowejj

muzeum abstrakcyjne wzory
Cosmos Muzeum to niezwykle ciekawy punkt na mapie Warszawy, o którym warto pamiętać podczas planowania zwiedzania | fot.: stock.adobe.com

Warszawa jest bez wątpienia miastem, które oferuje niezliczone ilości atrakcji. Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik to charakterystyczne punkty, które na stałe wpisały się w plany turystyczne. Podczas zwiedzania stolicy, warto jednak uciec od powielanego schematu i zarezerwować sobie czas na odwiedzenie nieco mniej popularnych i oczywistych miejsc, takich jak chociażby Cosmos Muzem!

Czym jest Comos Muzeum? Co należy wiedzieć przed wizytą?

Znajdujące się przy ulicy Łuckiej, Cosmos Muzeum funkcjonuje od 2019 roku i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomysł pochodzi z Litwy, gdzie działa pierwsza filia tego miejsca. Na oficjalnej stronie obiektu, znajdziemy informację, że jest to muzeum złudzeń oraz sztuki cyfrowej, które w swoich zbiorach posiada ponad 50 wyjątkowych eksponatów. Oprócz możliwości zwiedzania indywidualnego, w ofercie widnieją lekcje muzealne przeznaczone dla grup. Co ważne, miejsce jest czynne aż 7 dni w tygodniu, a bilety można zarezerwować wcześniej za pośrednictwem strony  eventbrite. Sugerowany czas, który należy poświęcić na mieszczącą się na dwóch piętrach wystawę wynosi 1-2h. W muzeum nie ma wyznaczonej konkretnej trasy zwiedzania. Do obiektu nie można wnosić bagaży większych niż 55 x 35 x 20 cm, jednak do dyspozycji zwiedzających pozostają zamykane szafki, w których mogą bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. Cennik kształtuje się następująco: 36 zł – dorośli, 29 zł – studenci, dzieci poniżej 12 lat – 21. Istnieje także możliwość zakupu biletu rodzinnego.

Dlaczego warto odwiedzić Cosmos Muzeum?

Nie ulega wątpliwości, że jest to miejsce, które nie wpisuje się w klasyczną definicję muzeum. Nie spotkamy w nim nie tylko grubych szyb dzielących nas od oglądanych eksponatów, ale i przewodnika. Nie jest to również obiekt, który został zbudowany głównie z myślą o poszerzaniu wiedzy, ale nastawiony na rozrywkę i tworzenie kreatywnych zdjęć. Wystawa może okazać się szczególnie atrakcyjna dla osób działających w sferze internetowej, którym przede wszystkim zależy na tym, by publikowane przez nich treści przyciągały wzrok odbiorców. Jedną z ciekawszych instalacji jest wirujący tunel (przejście przez niego może okazać się niemałym wyzwaniem), ale największym zainteresowaniem turystów cieszy się Infinity Mirror Room, czyli pomieszczenie w którego wnętrzu odwiedzający poczują się niczym w centrum gwieździstej galaktyki. Warto pamiętać, że niektóre iluzje nie są widoczne gołym okiem, dlatego też należy im się przyjrzeć za pomocą aparatu lub telefonu.

Cosmos Muzeum to niezwykle ciekawy punkt na mapie Warszawy, o którym warto pamiętać podczas planowania zwiedzania. Zdjęcia wykonane w tym miejscu, z pewnością wzbogacą profile w mediach społecznościowych lub staną się unikalną pamiątką. Obiekt ten zachwyci różne grupy wiekowe- ciekawe świata dzieci, czy chętnie pozujących do fotografii nastolatków i młodych dorosłych. Wizyta w Cosmos Muzeum to świetny pomysł zarówno na rodzinne wyjście, jak i spotkanie w gronie przyjaciół. 

WLE

Tags from the story
, ,