Cyberpunk 2077 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

gaming zbliżenie na słuchawki gamera
Twórcy gry wystawili swoich fanów na prawdziwą próbę, gdyż od 2013 roku utrzymywali wszystkie szczegóły pracy nad Cyberpunk 2077 w ścisłej tajemnicy | fot.: unsplash

CD Projekt RED to polskie studio doskonale znane nie tylko rodzimym gamerom. Miłośnicy gier z całego świata pokochali je za znakomitego Wiedźmina, dlatego ogłoszenie prac nad Cyberpunk 2077 rozbudziło na nowo ich oczekiwania. Studio wystawiło swoich fanów na prawdziwą próbę, gdyż na premierę Cyberpunk musieli czekać aż 8 lat. Dowiedz się więcej o najbardziej oczekiwanej premierze 2020 roku.

 

  1. Jak przebiegały prace nad Cyberpunk 2077?
  2. O co chodzi w grze Cyberpunk 2077?
  3. Jaki komputer jest potrzebny do gry Cyberpunk 2077?

 

Cyberpunk 2077 to jedna z najgorętszych premier 2020. Czekają na nią gracze z Polski i całego świata, licząc na kolejną porcję znakomitej rozrywki od studia CD Projekt RED. Jak powstał kolejny projekt polskich twórców? Na czym polega fabuła Cyberpunk 2077?

Jak przebiegały prace nad Cyberpunk 2077?

Prace nad Cyberpunk 2077 rozpoczęły się już w 2012 roku. Rok później studio CD Projekt RED opublikowało pierwszy teaser gry, który natychmiast zdobył ogromną popularność. Pomysł na grę został oparty na grze papierowej o nazwie Cyberpunk2020, autorstwa Mike’a Pondsmitha. W nowym projekcie CD Projekt RED wykorzystano zatem stylistykę cyberpunk, w której zaawansowane technologie zmieniają życie ludzi i prowadzą do degeneracji całej cywilizacji.

Twórcy gry wystawili swoich fanów na prawdziwą próbę, gdyż od 2013 roku utrzymywali wszystkie szczegóły pracy nad Cyberpunk 2077 w ścisłej tajemnicy. Dopiero w 2018 roku w sieci pojawił się lakoniczny tweet o treści „BEEP”, który zdobył niesamowitą popularność i potwierdził graczom, że prace nad grą wciąż trwają. Obecnie premiera Cyberpunk 2077 jest zapowiedziana na wrzesień 2020, co sprawia, że zapaleni gamerzy rozpoczęli odliczanie do wyjątkowego dnia.

O co chodzi w grze Cyberpunk 2077?

Głównym bohaterem Cyberpunk 2077 jest V, najemnik, który chce zdobyć implant dający nieśmiertelność. Aby to zrobić, musi przetrwać w świecie wypełnionym przez anarchię i przemoc. Wyraźne podziały klasowe i brutalność miasta Night City tego nie ułatwiają. Główny bohater eksploruje świat, a elementy strzelanki FPS sprawiają, że zabawa jest jeszcze ciekawsza.

Atutem gry jest możliwość swobodnego modyfikowania postaci. Gracz wybiera nie tylko płeć głównego bohatera, jego wygląd, cechy charakteru i zdolności techniczne, ale również decyduje, do jakiej klasy należy oraz jaką ścieżką rozwoju chce podążać. Dzięki temu nawet kilkukrotna rozgrywka wiąże się z zupełnie nowymi emocjami i sprawia graczowi wiele przyjemności.

Gamerzy z pewnością docenią nie tylko intrygującą fabułę Cyberpunk 2077, ale również znakomitą szatę graficzną. Dzięki niej gra aRPG z elementami FPS cechuje się niespotykaną dotychczas immersją. Dodatkowym atutem jest otwarty świat, w którym każdy gracz może natrafić na zupełnie inne postaci oraz sytuacje.

Jaki komputer jest potrzebny do gry Cyberpunk 2077?

Aby uruchomić Cyberpunk 2077, potrzebny jest komputer z procesorem Intel Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz – są to minimalne wymagania sprzętowe. Karta graficzna powinna mieć co najmniej 3 GB. Twórcy rekomendują, by były to modele Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 280 bądź nowsze. Pamięć RAM powinna mieć natomiast 12 GB. Do prawidłowego działania gry potrzebny jest system operacyjny Windows 7, 8 lub 10 w wersji 64-bitowe, jednak rekomendowane jest posiadanie systemu Windows 10.

 

Gra Cyberpunk 2077 będzie dostępna w sprzedaży w sklepie Ole Ole! od września 2020 roku. Gracze będą mieli możliwość zamówienia tytułu w sklepie internetowym z opcją darmowej dostawy prosto do domu.


Materiał partnera zewnętrznego