„Pakt 2” startuje w najbliższy weekend

Pakt 2, odc.2
Nowa redakcja, w której dziennikarze śledzą kolejne afery polityczne Pakt 2, odc.2 | fot.: HBO Piotr Książek

Najnowszy, drugi sezon serialu z gatunku political fiction, to tym razem historia oparta na autorskim scenariuszu. Dziennikarz śledczy Piotr Grodecki zmienia pracę, środowisko, wiąże się z nową kobietą… Nie zmienia się jedno: afery, które tropi, po raz kolejny dowodzą, że nic nie jest takim, jakie się wydaje. 

Akcja drugiego sezonu serialu HBO Pakt toczy się w świecie, w którym zacierają się zarówno granice fałszu i prawdy, jak i te moralne. Rzeczywistość, w której polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie rodzi pokusę nadużyć. Osią fabuły serialu jest ostatni tydzień parlamentarnej kampanii wyborczej, to wówczas ze szczególną siłą ujawniają się napięcia i bezwzględne gry polityczne. To historia z nurtu political fiction, pokazująca uniwersalne mechanizmy władzy. Istotnym wątkiem drugiego sezonu jest konfrontacja ideałów z brutalną polityką, w której kierowanie się zasadami traktowane jest jako oznaka słabości, a kalkulacja i wyrachowanie są potwierdzeniem politycznych umiejętności.

Rozpisana na polską rzeczywistość historia kolejnego śledztwa Piotra to świetny materiał, by przyjrzeć się mechanizmom władzy, uwikłaniu ludzi oraz dynamice relacji między nimi – mówi Leszek Dawid.

– Ten sezon będzie w znacznym stopniu różnił się od pierwszego. Wchodzimy mocno w politykę. Mamy więcej niż jedną wiodącą postać. Do Piotra dołącza Anna. To silna postać – ambitna i idealistyczna prezydent Bytomia. To z nią docieramy na Śląsk, to z jej perspektywy odkrywamy brutalny świat polityki.

Pakt 2
Nowy sezon to autorska historia z nurtu politicali fiction. W roli niestrudzonego reportera – Marcin Dorociński. Pakt 2 odc 1 | fot.: Piotr Litwic; HBO

Drugi sezon to całkowicie oryginalna, nowa historia, napisana i stworzona przez polskich scenarzystów (pierwszy sezon został oparty na skandynawskim formacie). Autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (Jesteś bogiem, Ki), a autorem zdjęć jest Paweł Flis (Demon, Chrzest, Pakt I).

Pakt 2 Magdalena Popławska
Magdalena Popławska jako debiutująca w brutalnym świecie polityczka | fot.: Piotr Książek; HBO

W serialu występują Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Łukasz Simlat, Borys Szyc, Mariusz Bonaszewski, Witold Dębicki, Magdalena Berus, Zbigniew Zamachowski, Sebastian Fabijański i Filip Pławiak. Akcja drugiego sezonu Paktu dzieje się w Warszawie i na Śląsku.

Premiera Paktu odbędzie się 20 listopada w HBO i będzie miała międzynarodowy charakter. W dniu premiery serial będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale również w Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. W 2017 roku serial będzie prezentowany widzom w trzynastu krajach Europy Środkowej, w których jest HBO.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu Paktu będzie również dostępny bez abonamentu w niedzielę, 20 listopada w serwisie internetowym HBO GO.


Na podstawie materiałów prasowych dystrybutora