Drewniane domki letniskowe. Jak urządzić wakacyjną oazę spokoju?

Drewniany domek letniskowy wśród zieleni
Jeśli jesteśmy szczęśliwcami, którzy mają własny kawałek ziemi i możliwość postawienia na niej takiego obiektu, musimy zadbać o to, by domek spełniał nasze oczekiwania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dom – marzenie wielu ludzi. Często takie, które doczekuje się spełnienia w formie drewnianej, działkowej budowli. Jeśli jesteśmy szczęśliwcami, którzy mają własny kawałek ziemi i możliwość postawienia na niej takiego obiektu, musimy zadbać o to, by domek spełniał nasze oczekiwania, pięknie się prezentował i był prawdziwą oazą urlopowego spokoju. Warto pamiętać o kilku zasadach, które powinny nam towarzyszyć przy urządzaniu wnętrza. Jak stworzyć idealną aranżację?

Funkcjonalne i wygodne

Małe domki drewniane to azyle dla milionów Polaków. Tutaj często spędzamy urlop, tu relaksujemy się w majowe weekendy, zapraszamy przyjaciół i cieszymy się bliskością natury. Nic dziwnego, że zależy nam na tym, by wnętrze tej letniej przystani było urządzone wygodnie, elegancko i pomysłowo. W końcu przestrzeń ta ma służyć rodzinie całe lata.

Żeby tak się stało, należy w pierwszej kolejności zatroszczyć się o funkcjonalność. W zależności od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy (domki letniskowe na sprzedaż można zamawiać w różnych metrażach), będziemy musieli w inny sposób rozplanować przestrzeń. Idealnie byłoby urządzić część dzienną, sypialnianą, kuchnię oraz łazienkę.

Blask płomieni

Duży pokój powinien być miejscem wspólnego biesiadowania przy niesprzyjającej pogodzie na zewnątrz. Pierwszym krokiem do wykreowania przytulnej, sielskiej atmosfery jest kominek. Bez niego nie może się obejść! Niestety – nie wszystkie domki drewniane letniskowe można zaadaptować pod montaż kominka. Wtedy warto zainwestować w biokominek, który nie wymaga podłączenia do instalacji i jest całkowicie bezpieczny oraz ekologiczny. W tym pomieszczeniu powinna znaleźć się spora kanapa, stół oraz miejsce na sprzęt grający. Wszystko to wspólnie stworzy niepodrabialną atmosferę.

Zdrowy sen

Niezwykle istotne jest też tutaj rozsądne zaprojektowanie przestrzeni sypialnianej. Należy zrobić to tak, by – w razie przyjazdu gości – móc ich spokojnie położyć w wygodnym miejscu. Jeśli mamy do dyspozycji kilka pokoi, zadanie mocno się ułatwia. Jeżeli jednak nasz domek jest stosunkowo niewielki, w sypialni niech stanie maksymalnie duże łóżko i, w miarę możliwości, dodatkowa, rozkładana kanapa. Funkcję spania może mieć też sofa w salonie. To ułatwienie na wypadek większych imprez czy wakacyjnych odwiedzin rodziny lub przyjaciół.

Natura na pierwszym miejscu

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest nasza oaza spokoju, warto zadbać o to, by była maksymalnie przytulna, przyjazna i ciepła. Najlepiej stworzyć tu wiejski klimat rodem z domów naszych babć. Ciepłe dywany, dużo drewna i poduszek – wszystko w naturalnych kolorach ziemi. Im mniej sztucznych akcesoriów, tym lepiej dla atmosfery wnętrza. I dla naszego odpoczynku. Bliskość natury za oknem powinna iść w parze z wyglądem pomieszczeń. Tak, by wspólnie tworzyły spójną, elegancką, klimatyczną całość.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,