Wiosna w W-arte! Romy Gąsiorowskiej

W-arte
Wiosna w W-arte! | fot.:materiały prasowe

W-arte! Łowicka 56/3 – nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Warszawy założona przez Romę Gąsiorowską rusza wiosną z serią interdyscyplinarnych wydarzeń. W kameralnej kamienicy na Mokotowie będą odbywać się regularnie koncerty, projekcje, spotkania, wystawy, instalacje, dyskusje, a także warsztaty. Marcowe wydarzenia rozpocznie intymny koncert Izy Lach, podczas którego artystka zaprezentuje premierowy materiał. Kolejne spotkania będą poświęcone m.in. literaturze, filmom, fotografii oraz tematom kobiecym.

W-arte! Łowicka 56/3 to nowe miejsce, które działa w ramach W-arte! Open Art. Space – platformy artystyczno-edukacyjnej, założonej przez Romę Gąsiorowską. Już 3 marca na domowej scenie działań artystycznych wystąpi Iza Lach, która otworzy wiosenny cykl interdyscyplinarnych wydarzeń. Artystka w towarzystwie Adama Lewartowskiego, basisty z L. Stadt, zaprezentuje premierowy materiał z płyty, która jest w fazie przygotowań.

Dwa dni później, 5 marca, W-arte! zaprasza na Spotkanie z książką, którego gościem będzie Aleksandra Cieślak, autorka i ilustratorka Książki do zrobienia, która otrzymała tegoroczne wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art. Books. Artystka podzieli się historiami z procesu powstawania książki, a także podpowie w jaki sposób rysować aby robić to po swojemu, kształtując własny styl i pomysły. Po spotkaniu zaplanowane są warsztaty podczas których Aleksandra Cieślak zaprezentuje jak litery i papier mogą zainspirować do nieoczywistych  działań z typografią i ilustracją.

W piątek o 17.00 odbędą się warsztaty Kawa, wino, seks ze znanym baristą Mateuszem Kubikiem oraz współautorką książki Slow Sex Martą Niedźwiecką.

Sobota, 11 marca, zarezerwowana będzie w W-arte! dla kobiet. Tego dnia rano odbędą się Warsztaty z Elementem Żeńskim, którego motywem przewodnim będzie żywienie dla piękna, czyli jak dbać o skórę od wewnątrz. Kuratorkami spotkania będą członkinie Elementu Żeńskiego – Monika Kucel i Paulina Puchalska, a całość poprowadzi Agata Ziemnicka-Łaska, dietetyczka, psycholożka kliniczna, która zajmuje się edukacją żywieniową.

Roma Gąsiorowska zaprasza w marcu do W-arte!: Zapraszam do W-arte! na wiosenny cykl twórczych i pobudzających do działania wydarzeń. W naszej przestrzeni na warszawskim Mokotowie będzie domowo, ale też będą się tu działy rzeczy niezwykłe. Chcemy, aby była to przestrzeń dla tych, którzy potrzebują oderwać się od codziennej rutyny, a wiosna to idealny moment, żeby się z rutyną pożegnać i wpaść do W-arte!

Dzień później, 12 marca, W-arte! zainauguruje cykl Films For Food poświęcony kulturze kulinarnej, która wychodząc z kina eksploruje różne aspekty kultury, estetyki oraz przemian społecznych. Gośćmi spotkań będą osoby ze świata kuchni oraz sztuki, które dzięki zróżnicowanym obszarom działania stworzą przestrzeń interpretacji filmów o jedzeniu. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się pokaz filmu Noma: My Perfect Storm Pierra Deschampsa, po którym będzie można wziąć udział w dyskusji pod hasłem: Can food be art?

Pod koniec miesiąca, 25 marca, W-arte! zaprasza do klubu Niebo na urodziny Elementu Żeńskiego, których jest organizatorem. Takie też będzie jedno z założeń działalności – tworzyć partnerstwa i wychodzić poza swoją przestrzeń w ramach sekcji W-arte! na mieście. Dzień później, 26 marca, w siedzibie W-arte!, odbędą się warsztaty Pod powierzchnią z Kolor Kolektywem. Współtworzona instalacja pozwoli widzom i uczestnikom warsztatów doświadczyć niesamowitego uczucia interaktywnego obcowania na żywo z mappingiem wizualnym.

Marzec w W-Arte! to także Upał daje się we znaki – projekt Kajetana Plisa, zapowiadający lato, czyli seria spontanicznie organizowanych pokazów, prezentujących cudze slajdy o tematyce urlopowo-wakacyjnej. Będzie można także znaleźć się w Queerlandii – wziąć udział w wieczorze, który otworzy cykl queerowych spotkań. Każdy występ odbędzie się w innej konwencji, od teatru, przez imprezę do sztuki performansu i voguingu.

Więcej informacji na temat wydarzeń planowanych wiosną w W-arte! Łowicka 56/3 na:  https://www.facebook.com/WarteOpenArtSpace/?fref=ts i http://w-arte.pl

Marzec w W-ARTE! Łowicka 56/3

  • 3 marca: koncert Izy Lachwyjątkowy koncert, który Iza Lach zagra po dłuższym czasie nieobecności. Na scenie będzie jej towarzyszył Adam Lewartowski, basista zespołu L. Stadt. Wspólnie zaprezentują materiał z płyty, która jest w fazie nagrań. Artyści stworzą intymny klimat, idealnie komponujący się z kameralną atmosferą przestrzeni W-arte!. Bilety na koncert w cenie 30 zł można kupić na: http://w-arte.pl/wydarzenie/iza-lach-koncert/ (pula ograniczona) oraz na bramce przed koncertem (wedle dostępności).
  • 5 marca – Spotkanie z książką – Spotkanie i warsztaty z Aleksandrą Cieślak, autorką i ilustratorką „Książki do zrobienia” (Wydawnictwo Dwie Siostry). Publikacja jest wyjątkowym zbiorem rysunków, historii typograficznych, kolaży i zabaw, pozwalających czytelnikowi-użytkownikowi odkryć własny język. W czasie spotkania autorka podzieli się z nami historiami z procesu powstawania książki, a także podpowie w jaki sposób rysować, aby rysować po swojemu, kształtując własny styl i pomysły.

Zapraszamy na otwartą dla wszystkich rozmowę z Aleksandrą Cieślak, którą poprowadzi Marta Rakoczy – kulturoznawczyni, badaczka literatury, słowa oraz przemian kulturowych związanych z wynalazkiem druku.

Po spotkaniu odbędą się warsztaty z Aleksandrą Cieślak, podczas których pokaże w jaki sposób litery i papier, każda czekająca na wypełnienie strona mogą zainspirować do nieoczywistych działań z typografią i ilustracją.

Na spotkanie wstęp jest wolny! Na odbywające się po nim warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia wraz z krótką informacją o sobie, prosimy przesłać na adres warsztaty@w-arte.pl.

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów „Gestem, słowem, obrazem”, podczas którego pod okiem graficzki Aleksandry Cieślak i choreografki Kai Kołodziejczyk spróbujemy poszukać własnego języka. Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych.

  • 11 marca :

Warsztaty z Elementem Żeńskim – cykl comiesięcznych spotkań, których kuratorkami są członkinie Elementu Żeńskiego – Monika Kucel i Paulina Puchalska. Pierwsza część spotkania to wykład o różnych typach skóry i tym, co należy jeść, aby np. produkować kolagen, opóźnić procesy starzenia, itp. Druga część  to opracowanie przez uczestniczki planu żywieniowego w oparciu o wiedzę z warsztatu oraz rozmowa i pytania od uczestniczek. Bilety na warsztaty do nabycia na www.w-arte.pl

Warsztaty Kawa, wino, seks. Autorzy warsztatów: znany barista Mateusz Kubik i Marta Niedźwiecka, współautorka książki Slow Sex, poprowadzą ich uczestników przez kolejne etapy zmysłowych doznań jakie wywołują w nas tytułowe kawa i wino. Ich udział w udanym zbliżeniu bywa nie do przecenienia.

  • 12 marca: Films For Food – seria ekskluzywnych spotkań poświęconych kulturze kulinarnej. Pierwsze spotkanie to pokaz filmu Noma: My Perfect Storm Pierra Deschampsa połączony z dyskusją pt. Can food be art?

Wydarzenia te starają się zaprezentować filmy poświęcone jedzeniu w wyjątkowej oprawie oraz kameralnej atmosferze. Pokazom towarzyszyć będzie poczęstunek nawiązujący do tematu filmu. Pomysłodawcami Films for food i organizatorami pokazów cyklu są: filmoznawczyni Lucyna Zembowicz, która w latach 2009-2014 współorganizowała Kuchnia+ Food Film Fest oraz dziennikarz kulinarny Jakub Gutek.

  • 16 marca: Upał daje się we znaki – projekt Kajetana Plisa, seria spontanicznie organizowanych pokazów, prezentujących cudze slajdy o tematyce urlopowo-wakacyjnej. Autorami prezentowanych zdjęć są ludzie zupełnie obcy, a zdjęcia pochodzą z targów staroci lub są bezpośrednimi darami od ludzi, którzy i tak “nie mieli co z nimi zrobić”. Podczas pokazu, prosto z analogowego rzutnika wyświetlane są amatorskie fotografie zawierające zapomniane wspomnienia z upalnych dni ubiegłego stulecia. Wstęp wolny.
  • 20 marca: QUEERLANDIA – cykl queerowych wieczorów, każdy występ odbędzie sie w innej konwencji, od teatru, przez imprezę do sztuki performansu i voguingu. Podczas pierwszego wieczoru wystąpi Kim Lee prezentując jedno wcielenie polskie, a drugie azjatyckie.
  • 25 marca: Urodziny Elementu Żeńskiego w klubie Niebo wydarzenie organizowane w ramach W-arte! na mieście.
  • 26 marca: warsztaty Pod powierzchnią z Kolor Kolektywem. Pod powierzchnią to instalacja inspirowana przestrzeniami dźwiękowymi podwodnego świata. Odbiorcy wchodzą w interakcję z instalacją sterując kontentem wizualnym i dźwiękowym przy pomocy kontrolerów elektronicznych lub np. dotykając wody. Warsztaty Kolor Kolektyw pozwalają doświadczyć sfery kreacji we współczesnej formie. Ideą Kolektywu jest pokazywanie możliwości selektywnego i twórczego korzystania z nowych technologii.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,