Co zobaczyć w galeriach w najbliższym czasie w Warszawie?

wystawa w galerii
Warszawa jest idealnym miejscem dla fanów kultury i sztuki | fot.: stock.adobe.com

Kultura jest ważną częścią życia. Oglądanie zabytków, wystaw, czy obrazów przynosi wiele korzyści i pozwala na indywidualną analizę danego dzieła. To również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i patent na relaks. Nic nie daje takiego spokoju ducha jak wpatrywanie się w obraz namalowany kilkadziesiąt lat temu, albo podziwianie eksponatu sprzed setek lat. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić warszawskie wystawy, na których z pewnością nie będą się nudzić. W najbliższych miesiącach jest kilka wystaw szczególnie wartych uwagi, dlatego warto zarezerwować sobie trochę czasu i wybrać się na którąś z nich.

Wystawa Przesilenie. Malarstwo Północy

W Muzeum Narodowym w Warszawie, od listopada do marca można podziwiać wystawę z malarstwem nordyckim. Obrazy pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Na wystawie będzie można zobaczyć dzieła twórców z Norwegii, Danii, Szwecji, Islandii i Finlandii. Jednym z najbardziej znanych artystów, którego obrazy będzie można podziwiać w warszawskim muzeum, jest Edvard Munch. Oprócz tego artysty, na wystawie można zobaczyć obrazy Michaela Anchera, Carla Larssona, Richarda Bergha i Anny Anchery. Głównym tematem wystawy jest relacja człowieka z przyrodą. Ceny biletów zaczynają się od 25 zł – bilet ulgowy, zaś bilet normalny kosztuje 40 zł. Można również kupić bilet rodzinny w cenie 60 zł.

Galeria Sztuki Starożytnej

W Galerii Sztuki Starożytnej można podziwiać niezwykły sarkofag z mumią, papirus z Księgą Umarłych, szeroką ekspozycję waz greckich, liczne sarkofagi oraz rzeźby. Ta wystawa pozwoli na niesamowitą podróż w czasie oraz spędzenie kilku chwil w zupełnie innym świecie z przeszłości. To wspaniała wystawa dla osób zainteresowanych historią starożytności, a prezentowane dzieła na długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Warto zaznaczyć, że Galeria Sztuki Starożytnej jest otwarta ponownie, ponieważ wcześniej zamknięto ją w 2011 roku, a po dziesięciu latach znów można podziwiać niezwykłe dzieła wystawione w Galerii.

Wystawa Przyszłość jest dziś

Nie tylko fani historii mogą znaleźć coś dla siebie w Warszawie. Dla pasjonatów przyszłości również powstała niezwykła wystawa. W Centrum Nauki Kopernik, została otwarta wystawa „Przyszłość jest dziś. Misja Ziemia”, na której można podziwiać przyszłość Ziemi. Na wystawie można zobaczyć eksponaty związane z bankiem nasion, przekonać się jak szybko zaludnia się Ziemia oraz na własne oczy zobaczyć wykres, który przedstawia wzrost temperatury na świecie. Na tej wystawie można również zobaczyć całą kulę ziemską z perspektywy kosmonauty. Można zauważyć, jak zmienia się temperatura na ziemi, jak wyglądają migracje ludzi. To niezwykle pasjonujące wydarzenie, które zachwyci niejednego miłośnika kultury i sztuki.

Warszawa jest idealnym miejscem dla fanów kultury i sztuki. Wystaw w tym mieście nie brakuje, a każda niesie ze sobą inne wartości kulturalno-edukacyjne. Warto wybrać się na wystawę i przekonać się na własnej skórze, jaki klimat towarzyszy tego typu wydarzeniom. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i doskonały pomysł na wycieczkę rodzinną, szkolną, a nawet na randkę.

KGŁ