10 wyznaczników dobrego klubu nocnego – czy znasz je wszystkie?

Impreza klubowa
Nowoczesny, zwracający uwagę i nietuzinkowy wystrój to bez wątpienia gwarancja dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń estetycznych. | fot.: materiał partnera

Dzięki tym 10 prostym sposobom łatwo ocenisz kluby w Warszawie i wybierzesz ten, który gwarantuje najlepszą zabawę. Sprawdź, po czym można poznać kluby przeznaczone „dla wybranych”. Niektóre punkty mogą Cię bardzo zdziwić.

1. Selekcja w klubie

Każdy szanujący się klub nocny musi mieć selekcję i wbrew pozorom im bardziej restrykcyjna jest ta selekcja, tym lepiej. Dzięki selekcji masz możliwość bawienia się w gronie ludzi kulturalnych i podobnych do siebie. W dobrych klubach w czasie selekcji bierze się pod uwagę nie tylko ubiór, ale też zachowanie gości. Doświadczony selekcjoner jest w stanie ocenić osobę stojącą przy bramce dosłownie jednym spojrzeniem. Spośród wszystkich klubów muzycznych w stolicy najbardziej restrykcyjna selekcja obowiązuje w klubie The View. Ten klub na dachu w Warszawie odwiedzają gwiazdy muzyki i kina, biznesmeni oraz ludzie związani z modą. Impreza w tym klubie to niemalże wyznacznik należności do warszawskiej elity.

2. Lokalizacja klubu

Jakość oferowaną przez klub można bardzo łatwo ocenić na podstawie jego lokalizacji. Najlepsze kluby w Warszawie są zlokalizowane w prestiżowych lokalizacjach, a kluby, które się tam mieszczą, mają dużo do zaoferowania. Przykładem niech będzie wspomniany wcześniej The View mieszczący się na dachu budynku Spectrum Tower.

3. Oferta produktowa

Jednym z ważniejszych wyznaczników dobrego klubu muzycznego jest też oferta produktowa i w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o to, jak ta oferta jest szeroka, ale o jakość oferowanych produktów. Dobry klub nie sprzedaje taniego piwa, tylko najwyższej jakości alkohole i drinki przygotowane przez doświadczonych barmanów.

4. Działanie ochrony

Sposób działania ochrony lokalu bardzo dużo mówi o konkretnym miejscu. Ochrona ma przede wszystkim dbać o klientów i reagować nawet na najdrobniejsze zakłócenie zabawy. Profesjonalni ochroniarze powinni zachowywać się uprzejmie, ale jednocześnie być stanowczy i dbać o dobre imię lokalu.

5. Jakość obsługi kelnerskiej

W ocenie klubu można wykorzystać też sposób działania obsługi barmańskiej/kelnerskiej. Jest duża różnica między miejscem, w którym każdy drink jest przygotowywany starannie, wręcz z namaszczeniem, a takim, gdzie barmani pracują „na ilość”, nie przywiązując uwagi do efektów swojej pracy. Czasami jeden rzut oka na estetykę drinka wystarczy, by wyrobić sobie zdanie o konkretnym klubie.

6. Aranżacja klubu

Wystrój klubu jest jedną z cech, które przyciągają klientów. Nowoczesny, zwracający uwagę i nietuzinkowy wystrój to bez wątpienia gwarancja dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń estetycznych. Na cenzurowanym muszą się znaleźć od razu kluby, które dawno nie widziały ekipy remontowej i miejsca, w których średnio dba się o czystość. Elitarny klub jest zaaranżowany ze smakiem, przestronny i urządzony z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Tego po prostu nie da się nie zauważyć.

7. Parkiet taneczny

Im większy jest parkiet taneczny, tym lepiej. Każdy klub muzyczny w Warszawie czy innym miejscu na świecie jest odwiedzany przede wszystkim dla muzyki. Duży parkiet daje większe możliwości i jednocześnie rozładowuje ruch w klubie. Dzięki dużemu parkietowi przejścia są zawsze wolne i nie czujesz tłoku, nawet gdy w lokalu jest dużo ludzi.

8. Cykliczne i okazjonalne wydarzenia

Dobry klub muzyczny musi stawiać na różnorodność. Cykliczne imprezy oraz okazjonalne wydarzenia pozwalają zatrzymać stałych klientów i są swego rodzaju wabikiem na nowych. Najlepsze kluby w Warszawie starają się przez cały czas zaskakiwać wydarzeniami nawiązującymi do różnych nurtów muzycznych czy aktualnych wydarzeń.

9. Strefa VIP

W każdym klubie na poziomie znajdziesz strefę VIP, czyli specjalną zamkniętą strefę przeznaczoną dla wybranych gości. Wynajęcie miejsca w takiej strefie jest dość kosztowne, ale jednocześnie gwarantuje możliwość nieskrępowanego spędzania czasu i absolutną prywatność. Strefa VIP służy spotkaniom biznesowym i kameralnym imprezom.

10. Opinie i rekomendacje

Nic nie daje tak dobrej wiedzy o poziomie danego klubu, jak opinie osób, które miały okazję go odwiedzić. Dzisiaj, w dobie ogólnodostępnych mediów społecznościowych masz możliwość sprawdzenia opinii o dowolnym miejscu i przekonania się, jakie jest naprawdę. Pozytywne opinie i rekomendacje znanych osób to niewątpliwie jeden z najlepszych wyznaczników dobrego klubu. Im potężniejsze jest medium opiniujące dany klub, tym wyższy jest status tego lokalu.

Szukasz najlepszego klubu w Warszawie? Odwiedź The View (https://theview.pl/) – ten lokal był rekomendowany nawet przez dziennik The New York Times.


Materiał partnera

Tags from the story
, ,