Bezstresowa przeprowadzka na każdą kieszeń? Żaden problem!

Kartony sluzace do przeprowadzki
Podczas przeprowadzki wykorzystanie samochodu osobowego zazwyczaj nie wchodzi w grę – większość Twojego dobytku nawet po rozkręceniu nie zmieści się w bagażniku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy, kto choć raz zmieniał mieszkanie wie, że nawet najlepiej przygotowana przeprowadzka wiąże się ze sporym stresem. Zarówno planowanie i pakowanie, jak i sam transport mogą potencjalnie sprawić niemały kłopot, a do tego dochodzi rzecz jasna także kwestia budżetu. Czy istnieje sposób na tanią, ale przy tym profesjonalną przeprowadzkę? Na szczęście – tak.

Podczas przeprowadzki wykorzystanie samochodu osobowego zazwyczaj nie wchodzi w grę – większość Twojego dobytku nawet po rozkręceniu nie zmieści się w bagażniku. Zasadniczo masz więc przed sobą 2 drogi: albo wynajmiesz busa i przeprowadzisz się na własną rękę albo zamówisz firmę, która Ci w tym pomoże. Pierwsza metoda jest z pewnością bardziej ekonomiczna, wiąże się jednak z większym stresem – po naszej stronie jest nie tylko bezpieczne spakowanie całego dobytku, ale także zabezpieczenie przedmiotów w samochodzie.

Z kolei wynajęcie firmy pozwoli nam pozbyć się większości stresu (firma pomoże nam wnieść przedmioty do samochodu, zadba o bezpieczny transport, a później o wniesienie dobytku do nowego mieszkania). Mimo poważnych plusów wciąż wiele osób wzbrania się przed zatrudnieniem pomocy podczas przeprowadzki, przede wszystkim ze względów finansowych. Wynajęcie firmy specjalizującej się w przeprowadzkach rzeczywiście może okazać się dość dużym wydatkiem. Na szczęście to nie jedyny sposób.

Świetnym rozwiązaniem na profesjonalny transport w rozsądnej cenie jest skorzystanie z platformy Clicktrans. Zasada działania jest bardzo prosta. Najpierw wystaw ogłoszenie w serwisie – opisz, co planujesz przewieźć, podaj wymiary i wagę (w przypadku przeprowadzki mogą być przybliżone), ustal miejsce początkowe i docelowe transportu i terminy. A później? Wystarczy, że poczekasz na oferty – przewoźnicy sami zgłoszą się z propozycjami transportu Twojego dobytku.

W bazie Clicktrans znajduje się ponad 30 000 przewoźników z całej Europy – dzięki temu masz szansę nie tylko znaleźć transport nawet na długie, międzynarodowe trasy, ale też uzyskać naprawdę konkurencyjne ceny. Dodatkowo swoje oferty pod ogłoszeniami mogą składać wyłącznie zweryfikowani przewoźnicy, dzięki czemu masz pewność, że Twój dobytek będzie przewozić solidna, odpowiedzialna osoba.

Za pośrednictwem serwisu masz też stały kontakt z przewoźnikiem, to doskonała okazja, aby ustalić szczegóły transportu czy zapytać o najlepsze sposoby zabezpieczenia Twoich rzeczy. Dzięki temu unikniesz sporo stresu – jeszcze przed zaakceptowaniem oferty możesz zadać wszystkie nurtujące Cię pytania, czy upewnić się, że przewoźnik wie, które przedmioty w transporcie wymagają szczególnej ostrożności. Koniec z martwieniem się, czy ktoś czyta rubrykę „Informacje dodatkowe”. Warto też korzystać z doświadczenia i fachowej wiedzy przewoźników, m.in. na temat przygotowania przesyłki do transportu.

A przy tym transport z Clicktrans może być nawet do 60% tańszy niż przewóz z pomocą firmy transportowej. Po części jest to zasługa dużej bazy przewoźników, którym zależy na konkurencyjności ich oferty, a po części opcji doładunku. Większość przewoźników na Clicktrans szuka dodatkowych przesyłek na trasy, które i tak będą pokonywać lub na trasę powrotną. Jeśli w ten sposób wybiorą Twoje ogłoszenie, nie poniesiesz pełnych kosztów transportu i tym samym sporo zaoszczędzisz.

Wystawienie ogłoszenia w serwisie będzie mądrym wyborem nie tylko, kiedy szukasz przeprowadzki. Na Clicktrans możesz wystawić w zasadzie dowolny rodzaj ładunku: od samochodów i palet, przez motocykle, paczki i przedmioty specjalnej ostrożności, aż po produkty rolne czy łodzie.

Firma powstała w Polce w 2010 roku i cały czas się rozwija. Oprócz wersji serwisu przeznaczonej dla polskich klientów, prowadzi także strony dedykowane klientom z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec oraz bloga transportowego ze wskazówkami na temat właściwego zabezpieczania i transportu różnych typów ładunków.

Wystaw ogłoszenie na Clicktrans i przekonaj się, ile zaoszczędzisz na przeprowadzce!


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,