Gdy Twoje dziecko łapie przeziębienie sięgnij po nebulizator kompresorowy

przeziębione dziecko
Terapia inhalacyjna stosowana jest zarówno w przypadku lekkich dolegliwości, przewlekłych chorób, jak i profilaktycznie | fot.: materiał partnera

Wraz z nadejściem jesieni upał wyraźnie zelżał, czego rezultatem jest mniejsza odporność naszych organizmów. Przeziębienie to jedna z najczęstszych chorób, również u dzieci. Gdy atakuje najmłodszych, cierpią nie tylko one, ale również rodzice. Dziecko staje się rozdrażnione, nie ma apetytu, a jego chęć do zabawy jest wyraźnie mniejsza. Na problemy oddechowe jednym z najlepszych rozwiązań, jest wykonanie inhalacji wziewnych z pomocą nebulizatora kompresorowego.

Dziecko vs. Przeziębienie

Nebulizator kompresorowy znajduje zastosowanie w leczeniu dorosłych, niemniej jednak jest przyjazny również dzieciom. O tym, w jaki sposób działa, powiemy sobie nieco później. Najpierw trochę na temat przeziębienia i jego uporczywych objawach.

Przeziębienie to inaczej zakażenie górnych dróg oddechowych. Towarzyszy mu zespół objawów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć dziecku codzienne funkcjonowanie. Nie są również przyjazne rodzicom, którzy nierzadko muszą rezygnować z pracy, aby zostać przy dziecku, które również rezygnuje w tym czasie z lekcji w szkole bądź w przedszkolu. Przeziębienie może pojawić się u dziecka nawet kilkanaście razy w ciągu roku, dlatego warto zadbać o odpowiednią profilaktykę.

Choć nie ma jednej skutecznej metody na zapobieganie tej chorobie, można zmniejszyć ryzyko zachorowania, np. poprzez nebulizację. Jest ona pomocna różne dolegliwości towarzyszące przeziębieniu. Bardzo dobrze nawilża błony śluzowe górnych dróg oddechowych i jest skuteczna w walce z gęstą wydzieliną – rozrzedza ją i pomaga w jej ewakuacji. Przyspiesza powrót do zdrowia, dzięki czemu dziecko dużo lepiej znosi kolejne infekcje.

Towarzyszące przeziębieniu objawy oddziałują na cały organizm, przez co dziecko może być znacznie bardziej rozdrażnione niż zwykle. Są nimi głównie ból głowy, katar, kaszel, wzmożone kichanie, nieżyt nosa, podrażnione gardło, zaczerwienione okolice nosa oraz złe samopoczucie. Nierzadko pojawia się również łagodna gorączka. Dziecko staje się przy tym marudne, często skarży się na zatkany nos, ból gardła i zmęczenie. By złagodzić objawy choroby, warto zaaplikować dziecku nebulizator kompresorowy, który jest niezastąpiony w tego typu dolegliwościach.

Dlaczego warto korzystać z nebulizatora kompresorowego?

Organizm przeziębionego dziecka próbuje na wszystkie sposoby radzić sobie z chorobą. W związku z tym walczy z nieproszonymi gośćmi poprzez nadprodukcję śluzu, kichanie, kaszel i podwyższoną temperaturę ciała. Inhalacje wziewne mogą przyspieszyć powrót do pełnego zdrowia.

Terapia inhalacyjna stosowana jest zarówno w przypadku lekkich dolegliwości, przewlekłych chorób, jak i profilaktycznie. Za pomocą nebulizatora kompresorowego można podawać wszystkie rodzaje leków przeznaczone do nebulizacji. Profilaktycznie u dziecka można zastosować sól fizjologiczną, która bardzo dobrze nawilża drogi oddechowe i łagodzi wszelkie podrażnienia. Jeżeli chodzi o leki, to dobrze jest przestrzegać zaleceń lekarza oraz wytycznych umieszczonych w instrukcji obsługi urządzenia.

Dzisiejsze nebulizatory to urządzenia ciche i poręczne, dzięki czemu można je zabierać ze sobą nawet w daleką podróż. Nebulizacja to całkowicie bezpieczna metoda terapii przeziębienia, a także innych chorób i schorzeń układu dróg oddechowych.

Materiał partnera

Tags from the story
,