Jak wybrać konto bankowe dla dziecka?

konto bankowe dla dziecka
Konto oszczędnościowe przeznaczone dla dzieci do 13 roku życia to specjalna oferta, którą proponuje wiele banków | fot.: materiał partnera

Z konta bankowego korzystamy niemalże na co dzień. Wiele osób obecnie nawet nie ma pod ręką gotówki, a wszystkie transakcje są opłacane kartą, telefonem, blikiem czy przelewem. Doceniamy tę wygodę i warto w świat elektronicznych finansów wprowadzać także dzieci. Kieszonkowe mogą wpływać przecież na konto bankowe malucha czy na nastolatka, a korzystanie z karty płatniczej oraz innych opcji jest doskonałą nauką gospodarowania pieniędzmi raz oczywiście poruszania się w gąszczu zasad.

Dlaczego warto dziecku założyć konto bankowe?

Konto oszczędnościowe przeznaczone dla dzieci do 13 roku życia to specjalna oferta, którą proponuje wiele banków. Od ich polityki zależy też, na jakie opcje można liczyć. Będą więc konta bankowe, które nie są powiązane z kartą czy bankowością elektroniczną, a funkcjonalności samego rachunku będą ograniczone ze względu na wiek właściciela. Takie ograniczenia stawia też polskie prawo. Natomiast banki otwierają furtkę i proponują rozszerzenie konta rodzica o opcje specjalnie przygotowywanie dla dzieci. Takie formalności bez problemu można załatwić w oddziale banku.

Sprawdź, które konto oszczędnościowe będzie najlepsze dla dziecka

Zanim zdecydujesz się założyć konto dla dziecka, sprawdź, jakie oferty są obecnie najbardziej atrakcyjne. Warto więc przeanalizować dostępne w sieci rankingi https://cleverprofit.pl/ranking-kont-dla-dzieci/ i spośród propozycji wybrać tę, która będzie idealnie odpowiadać na potrzeby pociech i oczywiście rodziców. Przede wszystkim warto przeanalizować opłaty. Z rachunku bankowego tego typu powinno się korzystać bezpłatnie, a za podstawowe operacje takie jak przelewy, przelewy w oddziale, autoryzacja operacji SMS-em, zlecenia stałe z konta dziecka, wpłaty i wypłaty gotówkowe w placówce także nie powinny być pobierane prowizje. To pewnego rodzaju standard, ale przy wybieraniu konta bankowego może się okazać, że dana placówka wprowadziła także tu opłaty.

Czym wyróżnia się konto dla dziecka spośród innych ofert?

Założenie konta dla dziecka to przede wszystkim edukacja i bezpieczeństwo. W ten sposób pociecha może się nauczyć korzystać z własnych pieniędzy nieco w analogiczny sposób, jak kiedyś wybierała monety ze skarbonki. W tym wypadku oczywiście będzie też chodzić o to, by uczyć prawidłowych nawyków, które w życiu się przydadzą, bo przecież na każdym kroku korzystamy obecnie z bankowości elektronicznej, a otwarcie konta dla dziecka jest tak naprawdę pierwszym rozdziałem, pomimo tego że nie ma przecież stałych dochodów ani wydatków.

Materiał partnera

Tags from the story
,