Jaki kocyk kupić noworodkowi?

otulacze bambusowe
Kocyki z bawełny organicznej, czy bambusowej wiskozy sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, więc będziesz ich używać cały czas | fot.: materiał partnera

Kocyk dla noworodka powinien być dla niego jak pierwsza przytulanka i druga skóra: dawać poczucie bezpieczeństwa i chronić przed zimnem. Jeśli szukasz kocyka dla swojego maluszka, pamiętaj, by wybierać naturalne, przyjazne dzieciom tkaniny. Całkiem możliwe, że niemowlęcy kocyk będzie dla twojego dziecka pamiątką z pierwszych lat życia. Zadbaj o to, by był wyjątkowy.

Uniwersalne kocyki dla niemowlaka

Kocyk dla niemowlaka będzie służyć twojemu dziecku nie tylko jako pościel: przykrycie, czy prześcieradło. Większość dziecięcych zabaw rozgrywa się na podłodze, bo tam jest najbezpieczniej a kocyk chroni wtedy przed zimnem i amortyzuje podczas upadku.

Jeśli szukasz unikalnego kocyka w stylu boho, zerknij na produkty My memi, które wykończone są pełnymi uroku pomponami. To oryginalny, zabezpieczony patentem, wzór, którego nie spotkasz u innych producentów. Kocyki dostępne są w kilku niemowlęcych kolorach, które stylistycznie będą pasowały do każdego dziecięcego wózka.

Dodatkowo kocyki My memi posiadają kapturek, by zabezpieczyć główkę i buzię dziecka w chłodne dni. Docenisz to podczas spacerów w późnym latem dni, gdy pogoda stanie się wietrzna i bardziej nieprzewidywalna.

Z kolei tkane kocyki Fresk stworzone zostały z bawełny organicznej, a więc takiej, która pozyskiwana jest z ekologicznych upraw i nie zawiera szkodliwych substancji z nawozów sztucznych. To najbezpieczniejsze rozwiązanie dla twojego dziecka.

Poza tym bawełna organiczna jest mocniejsza od standardowej bawełny, więc kocyk dłużej zachowa swój pierwotny wygląd. Skorzystasz zarówno ty, jak i planeta – kupisz trwały produkt i ochronisz środowisko.

Jeśli szukasz większego kocyka, którym możesz spowijać niemowlaka, wybierz muślinowy otulacz Loulou LOLLIPOP. Jest wyjątkowo lekki i delikatny. Możesz wykorzystać go także jako ręcznik – nie podrażni delikatnej skóry dziecka.

W samochodowym foteliku najlepiej sprawdzi się kocyk Lassig. Wykonany jest z organicznej bawełny, ma kapturek i otwory na pasy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że dzieci nie powinny podróżować w foteliku w grubych kurtkach. Po pierwsze to niewygodne, a po drugie zagraża bezpieczeństwu dziecka w razie kolizji drogowej. Kocykiem przykryjesz już zapiętego malucha, więc jeśli w trakcie podróży zrobi mu się zbyt ciepło, możesz go odkryć bez konieczności zatrzymywania się i rozbierania kurtki albo bluzy.

otulacze bambusowe
Większość dziecięcych zabaw rozgrywa się na podłodze, bo tam jest najbezpieczniej a kocyk chroni wtedy przed zimnem i amortyzuje podczas upadku | fot.: materiał partnera

Ile kocyków powinno mieć dziecko?

Dzieci sporo się brudzą, więc kocyk często będzie lądować w koszu na pranie. Warto kupić dwa lub trzy kocyki i używać ich na zmianę. Kocyki z bawełny organicznej, czy bambusowej wiskozy sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, więc będziesz ich używać cały czas.

Najlepiej, by przynajmniej jeden z kocyków był większy – będzie niezastąpiony podczas wizyt na placu zabaw albo wakacji nad morzem. Kocyk do samochodu powinnaś kupić dodatkowo – dzieci podróżują w foteliku kilka lat, więc będą korzystać z kocyka przez cały ten czas. Dzięki niemu nie przegrzejesz dziecka w aucie a kiedy zaśnie podczas dłuższej podróży, będziesz miała je czym przykryć, by spało spokojnie.

Jak prać kocyki i otulacze dla niemowląt?

Przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy po narodzinach dziecka używaj środków do prania dla niemowląt. Po tym czasie możesz zmienić proszek i obserwować, czy u dziecka pojawia się alergia na skórze. Jeśli nic się nie dzieje, możesz prać rzeczy dziecka wraz z pozostałymi w tradycyjnych środkach piorących.

Przestrzegaj także zaleceń producenta – w większości wypadków temperatura prania wynosi 30 lub 40 stopni. Nie zwiększaj temperatury prania w pralce w obawie przed bakteriami, czy zanieczyszczeniami. Po wysuszeniu wyprasuj kocyk, w ten sposób dodatkowo go zabezpieczysz przed drobnoustrojami, które ewentualnie mogły pozostać na tkaninie.

Materiał partnera