Jaki prezent na roczek będzie najbardziej optymalny?

1 urodziny
Zdaniem wielu rodziców, roczek to jedna z najważniejszych imprez urodzinowych w życiu | fot.: stock.adobe.com

Nie da się ukryć, że pierwsze urodziny małej pociechy to bardzo ważna chwila przede wszystkim dla rodziców. Właściwie wszystkie wydarzenia rodzinne zasługują na specjalną oprawę, podobnie jest właśnie w przypadku roczku. Nieodłącznym elementem takiej uroczystości jest oczywiście prezent. Jego wybór może okazać się kwestią nieco problematyczną, ze względu na szeroki asortyment dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jaki prezent dla chłopca na pierwsze urodziny? Co kupić na roczek dla dziewczynki? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników 

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla dziecka?

Zdaniem wielu rodziców, roczek to jedna z najważniejszych imprez urodzinowych w życiu, zaraz po osiemnastce, która obchodzona jest jeszcze huczniej. Rodzicom zależy na tym, aby stanąć na wysokości zadania, dlatego też poświęcają stosunkowo dużo czasu na to, aby zakupić odpowiedni upominek. Regularnie zadajemy sobie pytanie, jaki prezent na roczek będzie odpowiedni i spełni oczekiwania dziecka. Jest to szczególnie trudne, biorąc pod uwagę, jak wiele różnorodnych akcesoriów znaleźć można na półkach sklepowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że dzieci w sposób szczególny są ciekawe świata. Prezent na roczek powinien zatem świetnie oddziaływać na bodźce szkraba. Warto skupić się na wszechstronnym rozwoju pociechy, zarówno tym psychicznym, jak i fizycznym. Zabawki nie mogą być jednak skomplikowane, bowiem roczne dziecko nie będzie w stanie rozpracować nieco trudniejszych akcesoriów. 

Jaki prezent dla chłopca na pierwsze urodziny?

Prezent na roczek powinien odpowiadać etapowi rozwoju dziecka. Jednocześnie nie możemy zapominać o dostosowaniu upominku do płci. Pomimo tego, że współcześni rodzice są zwolennikami tego, że maluch ma prawo bawić się czym tylko zechce, to jednak na niektóre akcesoria warto zwrócić uwagę w sposób szczególny. Dlatego też warto wziąć pod uwagę kostki edukacyjne, samochodziki, a także jeździki w kształcie aut, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się zestaw kolejki. Prezent na roczek powinien być w pełni bezpieczny, dlatego warto wziąć pod uwagę miękkie klocki, duże puzzle, a także drewniane układanki. Dzieci przed pierwszym rokiem życia interesują się różnymi dźwiękami i kształtami- warto to uwzględnić.

Co kupić na roczek dla dziewczynki?

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki będzie najbardziej optymalny? Z reguły decydujemy się na ponadczasowe zabawki, takie jak chociażby maskotki, szmaciane lalki. Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się wózki dla lalek- ich waga nie może być zbyt duża. Godne uwagi są jeździki i pchacze, coraz częściej kupuje się także drewniane konie na biegunach. Dobry prezent na roczek to także zestaw klocków, który rozwija kreatywność. Dziecko będzie zadowolone również z kolorowych pluszaków i układanek. 

Materiał partnera

Tags from the story
,