Oryginalne pomysły na pamiątki komunijne – dla chłopca i dziewczynki

pamiątka komunijna
W trakcie uroczystości I Komunii Świętej, wykonywanych jest wiele pamiątkowych zdjęć | fot.: stock.adobe.com

I Komunia Święta jest bardzo ważną, religijną uroczystością w życiu dziecka i jego rodziny. Wydarzenie to wymaga wielu czasochłonnych przygotowań, zarówno ze strony dziecka jak i rodziców. Dziecko przez wiele miesięcy przygotowuje się duchowo do przyjęcia I Komunii Świętej. Poznaje i rozwija podstawy wiary, przeżywa pierwszą spowiedź świętą, która już sama w sobie jest dla dziecka dużą nowością, budzącą silne emocje. Rodzice przygotowują dla dziecka odświętny strój komunijny, poczęstunek, zapraszają gości, z którymi chcą wspólnie dzielić radosne chwile. Kiedy nadchodzi w końcu ten długo wyczekiwany dzień, dziecko z pewnością czuje się wyjątkowo i jest bardzo przejęte.

Zaproszeni goście komunijni, najczęściej obdarowują dziecko podarunkiem, aby podkreślić znaczenie uroczystości. Z reguły decydują się na prezent główny i dołączają do niego pamiątkę komunijną. Przyjmuje ona często formę kartki komunijnej, z umieszczonymi wewnątrz życzeniami. Z pewnością jest to miły gest, doceniony przez dziecko, szczególnie z upływem lat. Istnieje jednak wiele innych, alternatywnych pomysłów na piękną pamiątkę komunijną, która będzie przywoływać wspomnienia tamtych chwil. 

Wybierając pamiątkę komunijną warto wziąć pod uwagę, czy będzie ofiarowana dziewczynce czy chłopcu. Dla każdego z nich, jest wiele propozycji. Wśród tradycyjnych pamiątek dla dziewczynki, które łączą w sobie również funkcję prezentu, jest biżuteria – złota i srebrna. Dużą popularnością cieszą się tradycyjnie medaliki z różnymi wizerunkami Matki Boskiej. Bezpośrednio symbolizują przywiązanie do wiary chrześcijańskiej, dlatego są prezentem bardzo odpowiednim do sytuacji. Można wybierać wśród wielu modeli, które często mają ciekawą historię powstania. Kolejnym przykładem, już niekoniecznie tak bardzo odnoszącym się do wiary, są bransoletki i kolczyki. Często mają możliwość personalizacji poprzez wykonanie grawerunku lub dodanie do opakowania osobistej dedykacji. Dzięki temu zyskują charakter pamiątki komunijnej.

Pamiątka komunijna
Można wybrać jeden z wielu oryginalnych projektów i umieścić na jego okładce zdjęcie dziecka z uroczystości I Komunii Świętej | fot.: materiał partnera

Najczęściej wybieraną formą pamiątki komunijnej dla chłopca, będącej jednocześnie prezentem głównym, są krzyżyki i medaliki z postaciami np. Jezusa lub świętych takich jak św. Krzysztof. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, dewocjonalia te mają bezpośredni związek z wiarą, dlatego często na nie pada wybór.

Jeżeli szukamy czegoś skromniejszego, możemy zdecydować się np. na posrebrzaną ramkę na zdjęcie, ozdobioną motywem komunijnym, specjalnie dedykowaną chłopcu lub dziewczynce.

Pamiątkami komunijnymi, odpowiednimi dla każdego dziecka, są takie przedmioty jak: pięknie ilustrowana Biblia z dedykacją w środku, posrebrzany obrazek np. z Rodziną Świętą i dedykacją na odwrocie czy szklana statuetka z nadrukiem.

W trakcie uroczystości I Komunii Świętej, wykonywanych jest wiele pamiątkowych zdjęć. Niestety często marnują się, zostając na dysku komputera. Warto jednak je wykorzystać i stworzyć z nich cenną pamiątkę, która będzie jednocześnie piękną dekoracją. Dobrze jest zacząć od personalizowanego albumu na zdjęcia. Można wybrać jeden z wielu oryginalnych projektów i umieścić na jego okładce zdjęcie dziecka z uroczystości I Komunii Świętej. Gdy już zdjęcia są uporządkowane, można wybrać to najładniejsze, aby wydrukować je na płótnie wg. także wybranego projektu, pasującego motywem do albumu.

W ten sposób można samodzielnie stworzyć niepowtarzalną pamiątkę komunijną, cieszącą oko przez wiele lat. Wszystkie wyżej wymienione propozycje pamiątek komunijnych, można znaleźć na alechrzest.pl

Materiał partnera