Sprawdź dlaczego dzieci kochają pojazdy na akumulator!

dziecko w samochodzie na akumulator
Pojazd na akumulator dla dziecka, jak sama nazwa wskazuje, zasilany jest przez akumulator. Do pojazdu dołączona jest ładowarka sieciowa, którą można podłączyć do normalnego gniazdka sieciowego w domu | fot.: materiał partnera

Pojazdy na akumulator dla dzieci szturmem podbiły rynek zabawek. Nic w tym dziwnego – to fantastyczna i w pełni bezpieczna zabawka, która zapewni każdemu dziecku wiele godzin niezapomnianej frajdy. Poznaj świat pojazdów na akumulator i wybierz doskonały prezent dla Twojej pociechy.

Charakterystyka nowoczesnych pojazdów na akumulator dla dzieci

Wśród pojazdów akumulatorowych znajdziemy samochody różnych marek, w tym samochody terenowe, quady, motory, skutery czy pojazdy takie jak wozy strażackie, policyjne, koparki, traktory, ciężarówki. Pojazd tego typu posiada zazwyczaj jeden lub nawet kilka silników. Odpowiednio jest napędzany na jedną lub dwie osie. Na rynku, np. w sklepie https://ramiz.pl/c/pojazdy-na-akumulator/286, są także dostępne pojazdy z napędem na cztery koła.  

Pojazd na akumulator dla dziecka, jak sama nazwa wskazuje, zasilany jest przez akumulator. Do pojazdu dołączona jest ładowarka sieciowa, którą można podłączyć do normalnego gniazdka sieciowego w domu. 

Bezpieczna zabawa

Wielu rodziców, którzy pragną kupić dziecku wyjątkową niespodziankę, zastanawia się, jak wygląda użytkowanie pojazdu i czy na pewno jest on bezpieczny dla dziecka. Niemal każdy pojazd na akumulator może być sterowany przez osobę dorosłą za pomocą bezprzewodowego pilota. Dzięki temu opiekun ma pełną kontrolę nad pojazdem. W każdej chwili może sterować kierunkiem i szybkością jazdy oraz w sposób bezpieczny zahamować pojazd. 

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że zasięg pilota jest ograniczony. Pozwala sterować autem czy inną maszyną z odległości 10-20 metrów. Stąd zawsze należy towarzyszyć i być w pobliżu dziecka podczas zabawy. Nie jest to jednak trudne, ponieważ pojazdy na akumulator dla dzieci nie rozwijają dużych prędkości. Zwykle maksymalna prędkość jest do 10 km/h. Używanie pilota jest niezbędne w przypadku małych dzieci, które nie potrafią jeszcze panować nad obsługą pojazdu. 

Dla dzieci w jakim wieku są pojazdy na akumulator?

Standardowo pojazdy na akumulator są przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia. Na rynku znajdziemy jednak modele odpowiednio przystosowane dla młodszych dzieci, które z powodzeniem mogą bezpiecznie go używać. Dla dzieci starszych, np. od 6-7. do 10. roku życia, z kolei idealne będą samochody z napędem na dwie osie, które zagwarantują fantastyczne wrażenia podczas zabawy. 

Wyposażenie dodatkowe w pojazdach na akumulator dla dzieci

Poza bezprzewodowym pilotem pojazdy akumulatorowe dla dzieci wyposażone są oczywiście w pasy bezpieczeństwa i odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Wybrane modele posiadają także blokady drzwi bocznych, skrzynie biegów, światła led oraz panele multimedialne czy wbudowane radia. 

Na rynku dostępne są repliki oryginalnych “dorosłych” samochodów i pojazdów marek takich jak: Audi, Jeep, Lexus, Mercedes-Benz, Lamborghini, Maseratti, BMW, Bugatti, Vespa oraz wielu innych.

Pojazd na akumulator to doskonały prezent dla każdego dziecka!

Pojazd na akumulator to świetna zabawka dla dziecka w niemal każdym wieku. Sprawia mnóstwo frajdy i radości, jest doskonałym sposobem na spędzenie wartościowego czasu z opiekunami oraz naukę podstaw kierowania pojazdem i zasad ruchu drogowego. Z pewnością ucieszą się z niego zarówno maluchy, jak i starsze dzieci!

Tags from the story
,