Ubranka niemowlęce z naturalnych tkanin – najważniejsze zasady bezpiecznego zakupu

ubranka niemowlęce
Ubrania dla niemowląt powinny być wybierane po dokładnym przemyśleniu | fot.: materiały prasowe partnera

Odzież niemowlęca powinna być wykonana z tkanin naturalnych, które nie będą negatywnie oddziaływać na skórę Twojego maleństwa. Dlatego najczęściej wybór pada na ubrania wykonane z tkanin bawełnianych i różnych odmian tego materiału. Wśród dostępnych znajdziesz także ubranka lniane, wełniane oraz niekiedy z niewielkim dodatkiem tkanin syntetycznych. Poniżej przyglądamy się z bliska ubraniom bawełnianym. Podpowiadamy jakie rodzaje bawełny warto wybierać, by zakup okazał się udany i trafiony.

Ubrania z bawełny – minimum podrażnień, maksimum komfortu

Ubrania dla niemowląt powinny być wybierane po dokładnym przemyśleniu. Często, dostępne ubranka są wykonane w sposób mający przyciągać uwagę rodzica, zachwycić jego oczy oraz zachęcić do zakupu bez względu na wszystko. Oczywiście, nie warto ulegać tego typu chwytom marketingowym, a zamiast tego poświęcić nieco więcej czasu na dokładne przyglądnięcie się oferowanym ubrankom. Zamiast fantazyjnych kolorów i modnych wzorów graficznych, o wiele ważniejsze będzie – z jakiego materiału ubranko zostało wykonane.

Najlepszym wyborem jest bawełna, która uważana jest za materiał neutralny w kontakcie ze skórą. Jest to materiał naturalny, miękki w dotyku oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Nawet w kontakcie z najbardziej wrażliwą skórą Twego niemowlęctwa, bawełna nie wywołuje zaczerwienienia, przebarwień ani innych dolegliwości.

Bawełna jest także łatwa w czyszczeniu, odporna na rozciąganie i wielokrotne pranie. Przez długi okres czasu zachowuje swoje wyjściowe właściwości, a jego powierzchnia zużywa się bardzo powoli. Dzięki temu ubranka bawełniane mogą być wykorzystywane przez długi okres czasu oraz regularnie, bez obawy o ich nadmiernie szybkie zużycie się. 

Ubranka z bawełny w codziennym użytku

Bawełna jest materiałem dedykowanym do częstego stosowania. Wykonane z niej ubrania mogą być noszone na co dzień. Zachowuje korzystne właściwości termoizolacyjne oraz wentylacyjne. Wykonane z niej ubrania nadają się do stosowania w różnych porach roku oraz różnych warunkach pogodowych i termicznych. 

W przypadku niemowląt niezwykle ważne jest przeciwdziałanie ich wyziębieniu. Dzieci mogą wyziębić się nawet w trakcie spaceru, z uwagi na nie w pełni wykształconą zdolność organizmu do gospodarowania energią cieplną. Dlatego często stosuje się także bawełniane dodatki i akcesoria – czapki, chustki, szaliki. Chronią organizm dziecka przed niepotrzebną utratą ciepła oraz niebezpiecznymi tego konsekwencjami. Body oraz dodatki odzieżowe wykonane z bawełny znajdziesz pod linkiem https://tuszyte.pl/pol_m_Niemowlak-100.html.

Popularność zyskuje także odzież wykonana z bawełny z dodatkiem niewielkich porcji elastyny. Mieszanka taka posiada swoje ewidentne zalety, choć jest częściej stosowana w przypadku dzieci kilkuletnich niż niemowląt. Zaletą ubrań wykonanych z takich mieszanek jest ich wysoka elastyczność – są wygodne zarówno w czasie codziennego użytku jak i podczas wydarzeń świątecznych. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku ubrań, w których Twoja pociecha będzie wyjątkowo aktywna – na przykład sukienek, dresów, bluz i bluzek.

Materiał partnera

Tags from the story
,