Pożyczki na raty – poradnik jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną?

Liczymy koszty pożyczki
Samo oprocentowanie to nie wszystko – w umowie pożyczki często zawarte są dodatkowe ubezpieczenia, prowizje i inne opłaty, które znacząco podnoszą koszty zobowiązania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczka ratalna to doskonały sposób na realizację planów, sfinansowanie nagłych wydatków czy spełnienie potrzeb konsumpcyjnych. Chcesz pozyskać dodatkowe środki na dowolny cel? Sprawdź, jakimi kryteriami należy kierować się przy wybieraniu najlepszej oferty!

Pierwsza darmowa pożyczka

Na polskim rynku pożyczkowym roi się od ofert, a firmy pozabankowe robią wszystko, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Jedną z najciekawszych opcji jest pierwsza darmowa pożyczka, która pozwala uzyskać środki bez dodatkowych kosztów. Nigdy nie korzystałeś z usług firm pożyczkowych? W takim razie masz szansę na otrzymanie nieoprocentowanej oferty z RRSO wynoszącym 0%. W praktyce oznacza to, że zobowiązanie nie jest obarczone żadnymi kosztami, a pożyczkobiorca zwraca dokładnie tyle, ile otrzymał. Z darmowej pożyczki mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy nigdy jeszcze nie zaciągali zobowiązania w danej firmie. Oferta tego typu dostępna jest między innymi na stronie https://www.ratkomat.pl/.

Sprawdź opinie klientów

Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę, zweryfikuj podmiot, który ją oferuje. Warto sprawdzić przede wszystkim to, czy firma nie figuruje na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, która publikuje dane podmiotów stosujących nieuczciwe praktyki wobec klientów. Przed podpisaniem umowy należy także przejrzeć opinie osób, które już skorzystały z usług konkretnego parabanku, a także porównać jego ofertę z innymi dostępnymi na rynku. Praktyczną porównywarkę znajdziesz na stronie: pozyczkowy-portal.pl.

Zwróć uwagę na koszty

Samo oprocentowanie to nie wszystko – w umowie pożyczki często zawarte są dodatkowe ubezpieczenia, prowizje i inne opłaty, które znacząco podnoszą koszty zobowiązania. Jeśli chcesz uniknąć horrendalnych opłat, sprawdź RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten pokazuje całkowite koszty pożyczki i zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Obowiązujące prawo nakłada na banki i podmioty pozabankowe obowiązek informowania o wszystkich opłatach związanych z pożyczką.


Materiał partnera zewnętrznego