Garść ciekawostek na temat wpływu diety na nasze libido

ostrygi białe wino
Ostrygi - mają dużą zawartość cynku, który pozytywnie wpływa na męskie hormony oraz bierze udział w produkcji testosteronu | fot.: stock.adobe.com

Na poziom naszego libido ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim styl życia. Często słyszymy, że znacznie lepsze życie seksualne mają ci, którzy nie odczuwają stresu, wysypiają się lub zdrowo się odżywiają. Czy ochota na seks zależy od tego co jemy? Jak wpływa dieta na poziom naszego libido? Jakie afrodyzjaki warto wprowadzić do diety?

Jak dieta wpływa na libido?

Jeśli chodzi o wpływ diety na libido – jest to dosyć proste. Zdrowe odżywanie poprawia pracę organizmu, co zwiększa ochotę na seks. Należy dbać o to, aby dieta była zbilansowana, pełna minerałów oraz witamin. Wtedy organizm będzie pracował lepiej. Poprawi się krążenie krwi oraz przemiana materii. Lepsze ukrwienie narządów płciowych podnosi libido.

Dodatkowo spożywanie niektórych produktów spożywczych zwiększa potencję u mężczyzn i działa drażniąco na miejsca intymne u obu płci. Takie produkty nazywa się afrodyzjakami.

Co jeść, aby zwiększyć libido?

Jeśli chcemy zwiększyć libido, powinniśmy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Jakie produkty należy spożywać, aby poprawić jakość życia seksualnego? Oto one:

  • warzywa – są podstawowym źródłem witamin. To one regulują pracę organizmu i odżywiają nasze ciało. Sprawiają, że organizm nie jest wyjałowiony. Warto spożywać warzywa na surowo, ponieważ właśnie wtedy mają największą ilość witamin i błonnika.
  • produkty pełnoziarniste – mogą to być makarony, ryż lub kasze. Mają one wysoką zawartość witamin z grupy B, kwasu foliowego oraz witaminy E. Dodatkowo zawierają duże ilości błonnika, dzięki czemu regulują pracę narządów w organizmie. Podnoszą libido i dodają sił.
  • jajka – jajka są polecane szczególnie przy problemach hormonalnych u mężczyzn. Wpływają na libido dzięki temu, że regulują produkcję testosteronu.

Afrodyzjaki w diecie

Jeśli zależy nam na podniesieniu libido, warto do diety wprowadzić różnego rodzaju afrodyzjaki, czyli produkty, które zwiększają popęd seksualny. Należą do nich:

  • awokado – jest źródłem cennych witamin i kwasów tłuszczowych. Poprawia krążenie krwi, a przez to polepsza ukrwienie narządów płciowych. Zwiększa przyjemność podczas seksu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Awokado jest cenione ze względu na swoje działanie wzmacniające erekcję.
  • kakao – a w tym czekolada pobudzą organizm do wydzielania neuroprzekaźników (w szczególności serotoniny). Poprawia nastrój i likwiduje zmęczenie.
  • ostrygi – mają dużą zawartość cynku, który pozytywnie wpływa na męskie hormony oraz bierze udział w produkcji testosteronu.
  • seler – zawiera olejek, który działa pobudzająco na narządy płciowe. Dodatkowo sprzyja produkcji testosteronu.
  • migdały – wykorzystywane w leczeniu niepłodności. Skutecznie poprawiają witalność. Zwiększają ilość spermy, pozytywnie wpływają na jakość plemników.
  • chili – łagodzi ból, poprawia nastrój i wzmacnia doznania.

Są to produkty, które wprowadzone do diety korzystnie wpływają na zdrowie i życie seksualne. Warto spożywać je, aby zwiększyć swoje libido. W połączeniu ze zdrową dietą będą najlepszą drogą do udanego życia łóżkowego.

BSZ

Tags from the story
, ,