Impotencja jako źródło frustracji

zmartwiony mężczyzna
Impotencja nie jest powodem do wstydu, dlatego nie należy obawiać się podjęcia z nią walki | fot.: materiał partnera

Problemy związane ze wzwodem dotyczą już niemal połowy mężczyzn. Wydawać się może, że jedyny problem, jaki się z tym wiąże, to brak współżycia, ale nic bardziej mylnego – brak seksu może mieć daleko idące skutki, które negatywnie wpłyną na Twoje codzienne życie. W tym tekście dowiesz się, dlaczego nieleczona impotencja prowadzi do długotrwałych frustracji i jak sobie z tym radzić.

Problemy z potencją kontra codzienne życie

Głównym powodem, przez który braki w potencji prowadzą do długofalowej frustracji, jest to, że wielu panów błędnie wiąże swoją męskość jedynie ze zdolnościami seksualnymi. Gdy tych zabraknie, zaczynają oni podważać to, czy naprawdę są prawdziwymi mężczyznami. Oczywiście, takie myślenie jest szkodliwe i do niczego nie prowadzi, jednak ten sposób postrzegania męskości jest zakorzeniony w patriarchacie i podsycany nie tylko przez mężczyzn, ale również przez kobiety.

Niektóre panie, zwłaszcza te, które nie zdążyły jeszcze spełnić swojej namiętności i zbudować z partnerem trwałego i emocjonalnego uczucia, nie potrafią zapewnić odpowiedniego wsparcia w przypadku impotencji ukochanego. Zamiast rozmowy i przejęcia inicjatywy z ich strony pojawia się obwinianie partnera, a także strach, że nie jest się już dla niego atrakcyjną. To do niczego nie prowadzi, a jedynie pogłębia problem poprzez nakładanie presji na drugą osobę i wpędza ją w coraz większe kompleksy.

Te wszystkie czynniki powodują, że mężczyzna czuje się znacznie gorzej. Odczuwa on frustrację związaną z niespełnieniem seksualnym, a także z brakiem możliwości pełnego zaspokojenia partnerki. Tego typu emocje mogą mieć daleko idące skutki – jednym z nich jest spadek libido oraz obniżona samoocena. Szczególnie ta druga kwestia może mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na związek, jak i na życie zawodowe. Ponadto brak współżycia prowadzi do problemów z koncentracją oraz niemożnością rozładowania stresu, co jeszcze bardziej pogłębia ten problem.

Jak pozbyć się impotencji i frustracji?

Impotencja nie jest powodem do wstydu, dlatego nie należy obawiać się podjęcia z nią walki. Na samym początku należy dokładnie się przebadać, aby wykluczyć potencjalne czynniki chorobowe, np. związane z układem krążenia. Jeśli okaże się, że problem nie leży w tej kwestii, możliwe, że potrzebna będzie zmiana stylu życia na zdrowszy, mniej stresujący oraz bardziej aktywny. Nieocenione będzie również brak presji oraz pomoc ze strony partnerki – jej wsparcie i wyrozumiałość pomogą Ci się uporać z problemem, a także dodadzą pewności siebie.

Dobrym pomysłem może okazać się również skorzystanie z farmakologii. Taka metoda jest niezwykle pomocna w trakcie terapii impotencji, a także wtedy, gdy inne sposoby walki z dolegliwością zawiodą. Wysokiej jakości tabletki na potencję z sildenafilem zapewniają osiągnięcie naturalnej erekcji w ciągu kilkudziesięciu minut. Środek umożliwia kilkugodzinną sprawność seksualną, która pozwoli Ci rozładować stres oraz uporać się z długo narastającą frustracją.

Materiał partnera