Obrączki, suknia, sala – jak nie zgubić się w ślubnych przygotowaniach?

obrączki srebrne
Spontaniczny ślub i przyjęcie weselne mają swój urok i coraz więcej par stawia właśnie na takie rozwiązanie. Bywa ono nie tylko ekonomiczne, ale również oszczędza nam wiele czasu i pracy. Wystarczy kilka drobnych kroków, obrączki i jesteście gotowi na wspólną drogę życia | fot.: materiał partnera

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w historii związku każdej pary, który pamięta się przez całe życie. Przygotowania do tego wydarzenia i droga która im towarzyszy bywa jednak stresująca i wymaga od przyszłych małżonków wiele pracy. Jak nie zgubić się w gąszczu ofert i możliwości jakie oferuje współczesny rynek ślubny? Jak maksymalnie ułatwić sobie przygotowania? Sporządziliśmy dla Was krótki harmonogram ślubny, który pomoże Wam ustalić plan przygotowań.

Zacznij przygotowania jak najwcześniej

Spontaniczny ślub i przyjęcie weselne mają swój urok i coraz więcej par stawia właśnie na takie rozwiązanie. Bywa ono nie tylko ekonomiczne, ale również oszczędza nam wiele czasu i pracy. Wystarczy kilka drobnych kroków, obrączki i jesteście gotowi na wspólną drogę życia. Nie każdy chce jednak postawić na prostsze rozwiązanie, a wystawne przyjęcie weselne to często marzenie wielu par. Aby maksymalnie ułatwić sobie organizację ślubu i wesela najlepiej zacząć przygotowania jak najwcześniej. Rozpoczęcie prac na 1-2 lata przed ślubem znacznie poszerzy Wam możliwości organizacyjne i pozwoli spokojnie zaplanować wszystkie kroki. Na wstępnym etapie warto ustalić wspólną wizję ślubu i wesela i zrobić rezerwacje na sali i w urzędzie/Kościele. Następnie warto przejść do przyjemniejszego etapu czyli poinformowania najbliższych o Waszej decyzji i wybraniu świadków, którzy będą Wam towarzyszyli w tym dniu i na pewno wesprą Was w całej organizacji.

Pamiętaj o umowach

Na ok. rok-9 miesięcy przed datą warto zatwierdzić wybór wszelkiego rodzaju usługodawców weselnych. Okres pandemii i liczne restrykcje, z którymi przyszło nam się mierzyć udowodnił jak ważne są wszelkiego rodzaju umowy i zapisy dotyczące niemożliwości wykonania usług. Warto zadbać o takie adnotacje w umowach, aby zabezpieczyć się przed ewentualną utratą zaliczek. W tym okresie warto również poczynić pierwsze przygotowania związane z wyglądem młodej pary – rozpocząć poszukiwania ubioru i zarezerwować terminy u fryzjera/wizażystki.

Zadbaj o szczegóły

W okresie 8-5 miesięcy przed ślubem należy skupić się na szczegółach, które mogą zaważyć o udanych losach całego wydarzenia. Przede wszystkim warto się wtedy skupić na zebraniu wszystkich wymaganych dokumentów i ew. kursach przedmałżeńskich. W drugiej kolejności zadbajcie o dogranie wszystkich elementów Waszego wyglądu – butów, dodatków, ostatecznych zakupach sukni ślubnej i garnituru. Pamiętajcie również o tym, aby wybrać i kupić obrączki ślubne. Na końcu skupcie się na zamówieniu zaproszeń i elementów drukowanych (winietki, tablica gości itp.), których druk może zająć kilka tygodni.

Wielki dzień się zbliża

Do ślubu pozostało nieco ponad 4 miesiące, macie już większość przygotowań za sobą. Pozostało zaprosić gości i zadbać o szczegóły ślubu i wesela, które podkreślą wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Menu weselne, samochód który zawiezie Was od ślubu, tort czy pierwszy taniec – nie są to najważniejsze elementy tego dnia, ale to od nich zależą wspomnienia Wasze i Waszych gości i warto poświęcić im nieco czasu.

Na miesiąc przed ślubem zaplanujcie Wasz wieczór kawalerski/panieński, który pozwoli Wam oderwać się nieco od ferworu przygotowań. Nie zapomnijcie również o zaplanowaniu podróży poślubnej, najlepiej takiej, która odbędzie się krótko po weselu.

Następnie pozostaje Wam się cieszyć okresem przedślubnym w poczuciu pełnej organizacji i skupienia się na Was i Waszym dniu, a nie szczegółach o których powinniście pamiętać wiele miesięcy wcześniej. 

Tags from the story
,