Jak wybrać najpiękniejsze zaproszenia ślubne?

zaproszenia ślubne czerwone
Zaproszenia ślubne odzwierciedlają styl uroczystości | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wybór zaproszeń ślubnych to bardzo ważna część przygotowań do ślubu. Choć nie jest łatwo zdecydować się na jeden wzór, pomożemy Wam w podjęciu tej decyzji. Dobrze jest, gdy zaproszenia ślubne nawiązują stylistyką do uroczystości. Wręczanie zaproszeń to idealna okazja, by przedstawić Gościom ogólny zamysł i styl planowanego przyjęcia. Wybierzcie takie zaproszenie, które zachwyci każdego Gościa i będzie zgodne z Waszymi upodobaniami. Zaproszenia ślubne mają nie tylko wskazywać na stylistykę wesela, ale także powinny podkreślać Waszą osobowość i gust. Jak więc spośród tak dużej ilości wzorów znaleźć te jedyne? Postaramy się przedstawić kilka wskazówek, które z pewnością pomogą wam w tej trudnej decyzji.

Do wyboru zaproszeń ślubnych najlepiej zabrać się nawet rok przed planowaną uroczystością, pozwoli to na spokojne przejrzenie ofert i decyzję w kwestii ich wyglądu. Po wybraniu odpowiedniego zaproszenia, zamówienie najlepiej złożyć około pół roku przed ślubem, aby bez pośpiechu mieć czas na ustalenie projektu i sam wydruk zaproszeń. Dzięki temu stworzycie wymarzony projekt, dopracujecie wygląd czcionek i treści oraz przygotujecie listę Gości. Po otrzymaniu Waszych wymarzonych zaproszeń, dobrze jest dostarczyć je zapraszanym Gościom nie później niż trzy miesiące przed uroczystością, aby mieli oni również możliwość zorganizowania ewentualnego urlopu czy opieki nad pociechą. Dla spóźnialskich i niezdecydowanych jest także możliwość zamówienia zaproszeń w trybie ekspresowym. Dzięki temu rozwiązaniu w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia Wasze wymarzone zaproszenia ślubne będą gotowe do wręczania Gościom.

Zaproszenia ślubne odzwierciedlają styl uroczystości. Przed ich wyborem zastanówcie się, jakie zostaną użyte dekoracje i jaki będzie ogólny zamysł wyglądu Sali weselnej. Czy będzie to uroczystość w stylu rustykalnym, czy może bardziej eleganckim i bogato zdobionym glamour. Do zaproszeń ślubnych dobrać można wszystkie dodatki na stoły weselne, dzięki temu stworzycie piękne, dekoracyjne kompozycje. Ślubnych konwencji wbrew pozorom jest bardzo dużo, ważne jest więc, aby zaproszenia dopasowane były do tego, co wybierzecie na swój ślub. Jeśli jest to uroczystość bardzo elegancka, warto jest wziąć pod uwagę zaproszenia ślubne ze złoceniem lub w prostej formie np. jednokartkowe ze zdobiona kopertą. Natomiast jeśli marzycie o stylu boho lub rustykalnym, warto rozważyć kwiatowe zaproszenia lub papier ekologiczny i jutowy sznurek.

zaproszenia ślubne jeleń
| fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Idąc za stylem, w jakim organizowany będzie ślub, przy wyborze zaproszeń ślubnych warto jest zwrócić uwagę na samą formę ich wykonania oraz papier. Jeśli są jakieś specyficzne elementy, które użyte zostaną do dekoracji ślubnych na waszej uroczystości, jak np. koronka, srebrne, złote ozdoby, dużo naturalnej zieleni, warto jest zawęzić ilość modeli zaproszeń ślubnych do właśnie tych, które zawierają dany element. Następnie można skupić się na kolorystyce papieru czy grafiki użytej w danym wzorze. Jeśli znaleźliście ten jedyny, najpiękniejszy model zaproszenia, ale jest on w nieodpowiedniej do waszego ślubu kolorystyce, pamiętajcie, że możliwa jest modyfikacja wzoru – zmiana kolorystyki, papieru czy też bukietu kwiatowego.

W trakcie poszukiwań zaproszeń ślubnych dobrze jest przejrzeć również najnowsze trendy, aby zaczerpnąć inspiracji. Także same zaproszenia mogą być źródłem pomysłów, podpowiadając Wam motyw lub kolor przewodni. Jednak do trendów warto podejść z lekkim dystansem, w końcu zaproszenia mają pasować indywidualnie do waszej uroczystości, a niekoniecznie być jedynie odzwierciedleniem tego co najmodniejsze w danym sezonie.

zaproszenia ślubne czarne
| fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Bardzo ważny jest również budżet przeznaczony przez was na tego typu dodatki. Wybierając zaproszenia ślubne nie dajcie się przytłoczyć ilością różnych, fantazyjnych modeli. Upewnijcie się, co zawiera cena – czy jest to jedynie podstawa, gdzie za dodatkowy tekst, projekt czy kopertę konieczna będzie dopłata, czy jest to już cały pakiet, czyli wybrana przez was treść, projekt z poprawkami, czy w cenie jest również koperta. Niepozornie drobne dopłaty do zaproszenia ślubnego mogą urosnąć do sporych kwot, dlatego też dobrze jest zorientować się w tej kwestii jeszcze przed złożeniem zamówienia.

Po przejrzeniu ofert zaproszeń ślubnych zamówcie kilka próbek modeli, które wytypowaliście, pozwoli to na wyeliminowanie tych, które jednak nie spełniają waszych oczekiwań i wyłoni z pewnością te, które będą najpiękniejsze i najwyższej jakości wykonania. Dzięki temu unikniecie przykrej sytuacji, w której otrzymacie już gotowe zaproszenia, które was rozczarują.

zaproszenia ślubne kwiaty
| fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zdjęcia pochodzą ze strony amelia-wedding.pl


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,