Kotyliony i przypinki ślubne – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

Biały napis love w kwiaty
Ślub i wesele to jeden z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Jego odpowiednia oprawa oraz prawidłowo dobrane dodatki sprawiają, że wydarzenie to będzie mile wspominane nie tylko przez samych nowożeńców, ale także przez wszystkich zaproszonych gości. Ozdobnymi dodatkami, które najczęściej pojawiają się na polskich weselach są kotyliony i przypinki.

Te niepozorne gadżety potrafią wspaniale ubarwić zabawę weselną oraz stać się po niej wspaniałą pamiątką.

Kotyliony ślubne – tradycyjne pamiątkowe gadżety dla gości weselnych

Kotyliony ślubne to ozdobne materiałowe akcesoria wykonane najczęściej ze wstążki, które za pomocą klasycznej szpilki przypina się do ubrania. Ich wręczanie w dniu ślubu gościom weselnym jest starym zwyczajem, który staje się ponownie modny we współczesnych czasach. Kotyliony ślubne w czasie wesela pełnią dwojaką funkcję.

Po pierwsze, kotyliony ślubne są tradycyjnym, symbolicznym upominkiem-podziękowaniem dla osób, które przybyły świętować wspólnie z nami to wyjątkowe wydarzenie. Po drugie, ich jednolity wygląd oraz estetyka pozwalają uzyskać spójny i elegancki wygląd wszystkich uczestników zabawy oraz lepiej ich ze sobą zintegrować.

Przypinki na wesele – bardziej nowoczesna alternatywa dla klasycznych kotylionów

Bardziej nowoczesną alternatywą dla klasycznych kotylionów ślubnych są przypinki na wesele. Podobnie, jak kotyliony stanowią one symboliczny podarunek dla gości oraz pozwalają na uzyskanie spójnego wyglądu wszystkich uczestników zabawy weselnej. W przeciwieństwie do kotylionów przypinki są jednak prostsze w użytkowaniu oraz dają znacznie większe możliwości personalizacji.

Przypinki na wesele to praktyczne gadżety zapinane na tradycyjną agrafkę, co pozwala na ich sprawne umieszczenie w dowolnym miejscu stroju weselników. Cienka oraz dobrze zaostrzona agrafka nie niszczy przy tym ubrania oraz doskonale trzyma się na swoim miejscu nawet podczas najbardziej intensywnej zabawy weselnej.

Przypinki na wesele mogą zostać dowolnie spersonalizowane poprzez naniesienie na nich wybranej grafiki, np. zdjęcia nowożeńców z sesji narzeczeńskiej, ich imion oraz daty ślubu. Dzięki temu pozostają one wspaniałą oraz efektownie wyglądającą pamiątką z dnia ślubu, która przez wiele kolejnych lat będzie przypominała naszym bliskim o ich udziale w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Przypinki czy kotyliony ślubne – co wybrać na swoje wesele?

Kotyliony ślubne są zdecydowanie bardziej ozdobnymi dodatkami weselnymi, które kojarzą się głównie z eleganckimi balami i przyjęciami. Ich zaletą jest możliwość zamówienia gotowych akcesoriów lub samodzielnego wykonania. To doskonały wybór dla nowożeńców, którzy kochają efektownie wyglądające i rzucające się w oczy ozdoby oraz chcą uzyskać efekt barwnej zabawy weselnej. Możliwość ich samodzielnego przygotowania w domu z pewnością przypadnie do gustu osobom, które kochają własnoręcznie wykonane dodatki.

Ozdobne kotyliony ślubne warto z kolei zastąpić nowoczesnymi przypinkami w sytuacji, kiedy w dniu naszego ślubu i wesela stawiamy na minimalizm oraz wygodę naszych gości. Przypinki łatwo przypiąć do ubrania a ich stonowany wygląd pozwala uzyskać elegancki i spójny wygląd wszystkich gości. Wykonane z dobrej jakości materiałów przypinki na wesele są także znacznie trwalsze od materiałowych kotylionów, przez co stanowią znacznie lepszą pamiątkę weselną.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,