Pięć sposobów na potencję. Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

młody mężczyzna na czarno białym zdjęciu
Należy mieć na uwadze, iż problemy z erekcją są najczęściej konsekwencją zaniedbań w utrzymaniu zdrowego stylu życia | fot.: pixabay

Problemy z potencją to krępująca i frustrująca dla mężczyzn dolegliwość. Zaburza nie tylko ich zdolność seksualną, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Schorzenie coraz częściej pojawia się także u młodszych panów, co jest związane m.in. z nieregularnym trybem życia. Można jednak temu zaradzić!  Oto pięć sposobów na przywrócenie radości z życia seksualnego.

Należy mieć na uwadze, iż problemy z erekcją są najczęściej konsekwencją zaniedbań w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Problem daje sygnały, jak inne choroby – początkowo pojawiają się pierwsze symptomy, z czasem dolegliwości się nasilają. Jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, zaburzenia mogą całkowicie utrudnić współżycie.

Sprawdzona pomoc medyczna

Jednym z najpopularniejszych sposobów na erekcję jest zażywanie leków wspomagających potencję. Na rynku istnieje wiele preparatów, które poprawiają jakość życia seksualnego mężczyzn. Z reguły przyjmuje się je na 60 minut przed stosunkiem, działają rozkurczowo na naczynia krwionośne, dzięki czemu krew szybciej dociera do tkanek, w tym do członka. To zdecydowanie powinno pomóc w osiągnięciu zdolności seksualnej, a efekt jest odczuwalny nawet do kilku godzin.

Aktywność fizyczna

W poprawie krążenia oraz kondycji organizmu, dużą rolę odgrywa aktywność fizyczna. Ćwiczenia siłowe pozytywnie wpływają na produkcję testosteronu, który to m.in. stymuluje pracę narządu rozrodczego. Ruch na świeżym powietrzu dodatkowo dotlenia ciało, usprawnia krążenie, a jednocześnie poprawia samopoczucie i zwiększa chęć do współżycia.

Zrównoważona dieta

Wiadomym jest, iż zła dieta prowadzi do rozstroju zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku problemów z potencją. Brak odpowiednich witamin czy minerałów negatywnie odbija się na zdolności seksualnej. Co więcej, nieregularne pory jedzenia, używki, ale też nadmiar cukru w postaci batonów czy słodkich napojów mogą zdecydowanie obniżyć libido. Chcąc poradzić sobie z zaburzeniami erekcji, warto uzupełnić dietę o pełnowartościowe produkty. Mężczyznom zaleca się zwłaszcza:

  • produkty o wyższej zawartości tłuszczów (ryby, awokado, orzechy),
  • białko (jaja, mięso),
  • cynk (dynia, szpinak),
  • witaminy A, C (marchew, pomarańcze, grejpfruty).

Co naturalne, z jadłospisu powinny zniknąć fast foody, a posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach czasowych.

Regeneracja

Niemniej istotnym czynnikiem w walce z zaburzeniami erekcji jest odpowiedni odpoczynek. Przemęczenie może skutecznie niwelować chęć do współżycia i utrudniać osiągnięcie pełnego podniecenia. Co więcej, brak snu czy przepracowanie, wpływa na ogólną kondycję organizmu i osłabia układ odpornościowy. To z kolei wywołuje problemy z potencją. Należy zatem dbać o zachowanie odpowiedniej ilości snu, a także jego jakość. By organizm w pełni wypoczął, ostatni posiłek powinien byś zjedzony najpóźniej na 1-2 godziny przed snem.

Relaks umysłowy

Problemy z szefem lub przepracowanie mogą mocno obciążyć zdrowie psychiczne. Natłok myśli oraz stres nie sprzyjają zbliżeniom. Wysoki poziom negatywnych wibracji jest w stanie skutecznie blokować przed zbliżeniem czy osiągnięciem satysfakcjonującego współżycia. Warto więc dbać o higienę umysłu, planując odpowiednią ilość czasu dla siebie, swoich pasji oraz wspólnych chwil z najbliższymi.


Materiał partnera zewnętrznego