Czy warto wykonać grawer na obrączkach ślubnych?

obrączki ślubne
Warto także dodać, że kupując obrączki ślubne zarówno w salonie jubilerskim, jak i zamawiając je przez internet, w większości przypadków grawer na obrączkach wykonamy zupełnie za darmo | fot.: materiał partnera

Obrączki ślubne to zdecydowanie najważniejsza, najbardziej sentymentalna biżuteria, jaką na co dzień nosimy. Jest to często także jedyna biżuteria, jaka znajduje się w posiadaniu mężczyzn. Klasyczne obrączki są zwykle bardzo do siebie podobne – wszystkie mają podobny kształt, są wykonane z tych samych metali szlachetnych oraz nosi się je na palcu. Sposobem na personalizację biżuterii ślubnej jest grawer na obrączkach – osobisty, krótki napis, który posiada bliską sercu pary młodej symbolikę. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Jaki może być grawer na obrączkach ślubnych?

Mimo, że są bardzo niepozorne, bez obrączek nie może się odbyć ślub. Są one materialnym symbolem zawarcia związku małżeńskiego i od chwili złożenia przysięgi, powinny codziennie gościć na dłoniach młodej pary. Jednym ze sposobów na nadanie obrączkom ślubnym bardziej osobistego charakteru jest grawer. Polega on na „wypisaniu” na biżuterii krótkiego tekstu, który nawiązuje do relacji pary. Najczęściej wybierany w Polsce grawer na obrączkach to oczywiście data ślubu, co jest doskonałym sposobem na upamiętnienie tego wyjątkowego wydarzenia. Nie jest to jednak jedyny grawer, jaki możemy wykonać na naszej ślubnej biżuterii!

grawer na obrączkach
Przed podjęciem decyzji, warto się jednak dowiedzieć, jakie korzyści może nam zapewnić grawer na obrączkach | fot.: materiał partnera

Grawer na obrączkach może być bardzo różny i właściwie jedynym, co ogranicza nas w jego wyborze, jest długość tekstu, która wynosi zazwyczaj do 30 znaków. Ze względu na ograniczoną powierzchnię obrączek, grawer to krótki tekst o głębokim przesłaniu. Pary chętnie decydują się na napis „kocham cię”, swoje imiona lub same inicjały z datą ślubu, krótką sentencję biblijną lub miłosną, a także humorystyczne napisy, np. ksywki młodych, „skazani na siebie”, czy „nie podlega reklamacji”. Oprócz samego tekstu, grawer na obrączkach często uzupełniają symbole serca, znaku nieskończoności czy znaku &. To, na jaki napis ostatecznie się zdecydujemy i czy w ogóle to zrobimy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Grawer na obrączkach – dlaczego warto?

Przed podjęciem decyzji, warto się jednak dowiedzieć, jakie korzyści może nam zapewnić grawer na obrączkach. Przede wszystkim, pozwala on spersonalizować biżuterię ślubną oraz w prosty sposób nadać jej bardziej osobistego charakteru. Osoby zapominalskie, które nie mają pamięci do dat, docenią także możliwość szybkiego sprawdzenia dnia ślubu oraz uczczenia tego wydarzenia w kolejnych latach. Grawer na obrączkach przydaje się także w sytuacji, kiedy jedno z małżonków zgubi swoją obrączkę – dzięki grawerowi uczciwy znalazca potwierdzi, że biżuteria należy do konkretnej osoby oraz ją zwróci.

Warto także dodać, że kupując obrączki ślubne zarówno w salonie jubilerskim, jak i zamawiając je przez internet, w większości przypadków grawer na obrączkach wykonamy zupełnie za darmo. Mając taką możliwość bez dodatkowej opłaty, zdecydowanie warto się na nią zdecydować, gdyż dzięki temu otrzymamy w pełni „naszą”, osobistą biżuterię ślubną, którą będziemy z dumą nosili przez resztę życia. Dodatkowo, grawer w większości przypadków jest wykonywany z wewnętrznej strony obrączki, w żaden sposób nie zmienia więc jej pierwotnej estetyki.

Materiał partnera