Prezent na chrzest – najlepsze pomysły

Krzyżyk biała szata chrzciny
Możliwości budżetowe wpływają na to, jaki podarunek ufundujesz z okazji chrztu | fot.: stock.adobe.com

Chrzciny to szczególny czas, podczas którego odbywają się zwykle spotkania całej rodziny. Oprócz tego aspektu, to wydarzenie ma również wymiar duchowy. Oznacza bowiem oczyszczenie duszy z grzechu pierworodnego i jednocześnie włączenie dziecka w poczet wiernych. Prezent na chrzest to oczywiście stały i konieczny element, który od niemal zawsze stanowi integralną część naszej tradycji. Takie podarki zapamiętuje się na długo i stają się niezwykłą pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

Prezenty na chrzest potrafią być nie lada wyzwaniem. Postaramy się więc odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które pojawiają się w tym ważnym momencie. Dzięki temu dowiesz się, co dokładnie kupić dla chłopca, a co dla dziewczynki.

Tradycyjne podarki

Bardzo częstym prezentem wręczanym na chrzciny jest Biblia, dodatkowo ozdobiona najczęściej zindywidualizowaną dedykacją. To uniwersalny prezent, jeden z popularniejszych podczas tej wyjątkowej uroczystości. Dziewczynka na pewno ucieszy się z biżuterii, czyli np. bransoletki. Do innych interesujących tradycyjnych upominków należą: ryngraf, medalik oraz krzyżyk z łańcuszkiem. Postaraj się, by takie prezenty miały osobisty wymiar i spersonalizuj je za pomocą graweru.

Praktyczne prezenty

Nie ma co ukrywać, że takie prezenty sprawią największą radość rodzicom. Jeśli oni sami nie mają konkretnego pomysłu, która rzecz będzie dla nich najbardziej przydatna, popisz się kreatywnością. Wybierz kilka alternatyw i przedstaw je rodzicom do akceptacji. Oni finalnie zdecydują, który wariant będzie dla nich najbardziej użyteczny. O jakie podarunki chodzi? Mowa tu o macie, kocyku, pościeli i kocykach, które zawsze przydadzą się na wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Lista ciekawych prezentów

Jeśli akurat to właśnie Ty jesteś chrzestnym, wyjdź z inicjatywą stworzenia specjalnej listy podarunkowej. Naradź się z innymi gośćmi, spisz wszystkie pomysły na upominki dla maluszka i roześlij gotowe pomysły zainteresowanym. Dzięki takiemu podejściu wybierzesz faktycznie tylko najlepsze pomysły oraz, co za tym idzie, unikniesz dublowania się podarunków.

Rodzice chrzestni na posterunku

Duża odpowiedzialność spoczywa na chrzestnych. Jeśli właśnie Tobie przypadła taka rola, to możesz wybrać na upominek coś użytecznego, albo właśnie pamiątkowego. Prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie prezent, który okaże się praktyczny dla rodziców maleństwa. Taki podarunek zdecydowanie powinien mieć osobisty charakter, a najlepiej dodatkowo poddany personalizacji. Rodzice chrzestni kupują prezenty osobno, albo wspólnie, nie ma tu żadnej specjalnej zasady. Ojciec chrzestny kupuje za to specjalną świecę, odpalaną podczas uroczystości, a na barkach matki chrzestnej spoczywa obowiązek zakupu szatki dla dziecka.

Oryginalny prezent

Możliwości budżetowe wpływają na to, jaki podarunek ufundujesz z okazji chrztu. Jeśli tak się składa, że możesz sobie pozwolić na kupno czegoś niebanalnego, podaruj rodzicom dziecka voucher na niezwykłą sesję zdjęciową. Taka sesja uchwyci niepowtarzalny moment całej celebracji oraz rodzinny klimat uroczystości. Poza tym zdjęcia będą wspaniałą pamiątką dokumentującą to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,