Jak spersonalizować butelkę z alkoholem?

butelki z okolicznościowym grawerem
Z bogatej gamy wzorów można wybrać gotowe propozycje lub zaproponować coś własnego: ważną datę, imiona, inicjały lub inną treść, która pozwoli upamiętnić jakieś wydarzenie | Zdjęcie pochodzi z materiałów promocyjnych sklepu superbutelki.pl

Szklana butelka skrywająca wysokoprocentową zawartość będzie doskonałym pomysłem na upominek, jeśli ją odpowiednio spersonalizujemy. Jakie są metody, by z prostego opakowania stworzyć coś unikatowego?

Butelka z alkoholem – prezent na wiele okazji

Opakowanie z wysokoprocentowym trunkiem to pomysł na upominek na wiele okazji. Jedną z najpopularniejszych tego typu okoliczności jest wesele. Po przyjęciu para młoda wręcza gościom prezent – najczęściej jest to zestaw składający się z pudełka ciastek oraz butelki z alkoholem. Butelkę z alkoholem można również wręczyć z okazji imienin, urodzin, jubileuszu, rocznicy, daje się ją promotorowi, szefowi, szwagrowi, przyszłemu panu młodemu lub pannie młodej. Okazji jest cała masa: Dzień Dziadka lub Babci, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Nauczyciela, a ponadto również święta czy po prostu na spotkanie po latach.

Nadruk lub grawer

Pierwszym sposobem na spersonalizowanie butelki z alkoholem jest nadruk lub grawer. Tego typu produkty, np. butelkę z grawerem lub z nadrukiem, można zakupić głównie w sklepach internetowych. Z bogatej gamy wzorów można wybrać gotowe propozycje lub zaproponować coś własnego: ważną datę, imiona, inicjały lub inną treść, która pozwoli upamiętnić jakieś wydarzenie. W przypadku wydarzeń, w których bierze udział większa liczba osób (np. wesel), warto zamówić zestaw butelek z kilkoma różnymi rodzajami nadruków (np. innym dla gości panny młodej, a innym – pana młodego). W przypadku okazji, takich jak wieczór kawalerski czy Dzień Ojca, wystarczy zamówić jedną butelkę, ale zamiast gotowego wzoru, zaprojektować własny nadruk lub grawer.

Zakrętki i korki

Innym pomysłem na spersonalizowanie butelki z alkoholem jest kupienie zakrętek w różnych kolorach. W sprzedaży dostępnych jest wiele propozycji – najpopularniejsze są zakrętki złote, ale do wyboru są również srebrne, czerwone, zielone, granatowe, białe, czarne i inne. Różnymi kolorami zakrętek można oznaczyć np. różne smaki domowej nalewki, roczniki lub oznaczyć część przeznaczoną dla gości pana młodego, a innym kolorem część dla gości panny młodej. Również korki do wina są dostępne w różnych kształtach i kolorach. Syntetyczne korki (typu grzybek) mogą być w kolorze zbliżonym do naturalnego korka lub innych, bardziej oryginalnych (srebrnym lub czarnym).

Opakowanie

Kolejnym pomysłem na spersonalizowanie butelki z alkoholem jest odpowiednie opakowanie. W modzie są obecnie produkty ekologiczne, czyli np. wykonane z drewna. Trunek można zamknąć w ozdobnej skrzynce z wypełnieniem (tzw. siankiem drzewnym). Tego rodzaju opakowania są przeznaczone przede wszystkim na butelki z winem. Skrzynka posiada uchwyt, dzięki któremu łatwiej jest ją przenosić. Drewniana skrzynka sama w sobie jest ozdobą, ale istnieje również możliwość zamówienia wersji z nadrukiem lub grawerem. Butelka wina – domowego lub sklepowego – w takim opakowaniu to pomysł na prezent dla pary młodej, kontrahentów, a także inne okazje (rocznice, imieniny, urodziny).

Etykiety

Ostatnim pomysłem na to, jak spersonalizować butelkę z alkoholem, jest wybór oryginalnych etykiet. Wśród dostępnych w sprzedaży propozycji, większość wzorów jest przeznaczonych na stół dla weselnych gości, ale nie tylko. Istnieje również pula samoprzylepnych etykiet, na których można odręcznie wpisać rocznik i rodzaj trunku. Do wyboru są etykiety na wino domowe, bimber czy nalewki.


Materiał partnera zewnętrznego