Rocznica związku czy ślubu: jak wybrać prezent dla pary

para pocałunek
Prezent na rocznicę ślubu nie powinien być przypadkowy. Najlepiej dobrze przyjrzeć się konkretnej parze, żeby zorientować się, co dane osoby lubią i jak na co dzień spędzają czas | fot.: stock.adobe.com

W roku jest wiele okazji do dawania prezentów. Są to urodziny, imieniny, czy święta. Ludzie potrafią dawać sobie prezenty nawet z powodu Dnia Psa, czy Pluszowego Misia. Można też spotykać się z rodziną i przyjaciółmi w trakcie takich uroczystości jak rocznice związku, czy ślubu. Jakie prezenty warto dawać w takich momentach? Na czym skoncentrować swoją uwagę w przypadku wyboru prezentu?

Rocznica ślubu – jak wybrać prezent?

Prezent na rocznicę ślubu nie powinien być przypadkowy. Najlepiej dobrze przyjrzeć się konkretnej parze, żeby zorientować się, co dane osoby lubią i jak na co dzień spędzają czas. Warto znać ich zainteresowania oraz hobby, a także jakie codzienne czynności sprawiają im radość, a do czego wolą stronić. Wtedy łatwiej będzie dobrać prezent pod konkretną osobę. Im bliżej z kimś jesteśmy tym łatwiej nam zauważyć, co lubią i czym się interesują wybrani ludzie.

Klasyczny prezent – czyli jaki?

Najłatwiej jest pójść do sklepu i wybrać coś standardowego, co sprawdzi się jako prezent w większości przypadków. Do klasycznych prezentów dla pary można zaliczyć np. kieliszki do wina z wygrawerowanymi imionami małżonków. Może to być także fotografia ślubna oprawiona w ramkę. Nietypowym prezentem na rocznicę ślubu może być też kwiat w oryginalnej doniczce z imionami oraz datą ślubu małżonków. Idąc tym tropem, jeżeli para lubi świece zapachowe można wybrać taką specjalnie dopasowaną do nich z wybranymi imionami oraz np. ulubionym cytatem. Jednym z pomysłów może być także personalizowana zakładka do książki, jeżeli para lubi czytać i ma własną bibliotekę. W skład klasycznych prezentów mogą wchodzić także zastawy stołowe, kwiaty, czekolada, czy alkohol.  

prezent dla pary gokarty
Klasyczne podarunki zazwyczaj się sprawdzają, a wykonane własnoręcznie pozwalają dostrzec, że drugiej osobie zależy na obdarowanym | fot.: stock.adobe.com

Prezent robiony własnoręcznie

W przypadku, gdy para jest nam dobrze znana można pokusić się o zrobienie prezentu własnoręcznie. W tym wypadku wszystko zależy od tego jak wiele wiemy o tych osobach oraz jakie materiały posiadamy, bądź jesteśmy w stanie kupić. Możliwości jest wiele. Można zrobić oryginalną ramkę na zdjęcia z fotografią ze ślubu, bądź rocznicy. Można pokusić się o wykonanie albumu, który będzie zawierał zdjęcia z czasów od początku małżeństwa do dnia dzisiejszego. Dobrym pomysłem jest narysowanie portretu wybranej pary. Do tego można stworzyć wazony na kwiaty, własnoręczne donice, świece zapachowe, albumy z ważnymi cytatami, czy wydarzeniami z życia pary. 

para w spa masaż
Można także skorzystać z zabiegów relaksacyjnych. Wszystko oczywiście zależy od tego jak bardzo rozrywkowa, czy spokojna jest dana osoba oraz jakie rozrywki preferuje | fot.: stock.adobe.com

Prezenty z nutką adrenaliny

Klasyczne podarunki zazwyczaj się sprawdzają, a wykonane własnoręcznie pozwalają dostrzec, że drugiej osobie zależy na obdarowanym. Takie prezenty są zazwyczaj bardzo personalne i wymagają dużo czasu i pracy, dlatego są szczególnie doceniane. Jest jeszcze jedna kategoria prezentów, na które warto zwrócić uwagę. Są to vouchery na różne wydarzenia, czy wyjścia do restauracji, które pozwolą wybranej parze nacieszyć się sobą i doznać niesamowitych wrażeń. Do takich upominków zalicza się vouchery na wspólne wyjście do restauracji, wyjście do SPA, czy romantyczny weekend dla dwojga. Można także wybrać masaż dla dwojga (na przykład na stronie https://prezentmarzen.com/masaz-aromaterapeutyczny-dla-dwojga/), pobyt w active SPA, czy seans w grocie solnej. Dobrym pomysłem jest także bardziej oryginalnie wybrać np. na warsztaty w manufakturze słodyczy. Dla bardziej zakręconych i poszukujących większych wrażeń można wykupić lot balonem albo paralotnią, wspinaczkę ściankową, wstęp do parku EnergyLandia, strzelanie w strzelnicy, zabawę w escape roomie, jazdę gokartami, czy przygodę w parku trampolin. Można także skorzystać z zabiegów relaksacyjnych. Wszystko oczywiście zależy od tego jak bardzo rozrywkowa, czy spokojna jest dana osoba oraz jakie rozrywki preferuje.

Jak wybrać prezent – podsumowanie

Żeby wybrać prezent warto dobrze znać osoby, które pragniemy obdarować. Należy poznać ich zainteresowania, rozrywki, formy spędzania czasu oraz to, co lubią, a czego nie lubią robić. Warto także zapoznać się z tym, czy wolą rozrywki w stylu wyjścia do modnej restauracji, czy wyrzuty adrenaliny, które można poczuć w czasie lotu paralotnią. Ważne jest też to, czy docenią prezenty robione własnoręcznie, czy bliższe im będzie kupno czegoś mniej oryginalnego. Możliwości jest na pewno wiele, a wybór prezentu zależy od nas samych.

OLI