Zespoły na wesele czy profesjonalny DJ? Wady i zalety

DJ na wesele
J jest nieco tańszą alternatywą od zespołów weselnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oprawa muzyczna to jeden z najważniejszych elementów, bez których nie może się obyć żadna weselna zabawa. Bez względu na to, czy urządzamy wesele w eleganckim, czy też bardziej luźnym stylu, musimy wybrać dla niego odpowiednią muzykę. Zasadniczo, do wyboru mamy dwie opcje: za oprawę muzyczną naszego przyjęcia mogą odpowiadać zespoły na wesele lub dobrą zabawę zapewni nam i naszym gościom DJ. Jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań? Sprawdźmy!

Zespoły na wesele i muzyka grana na żywo

Zdecydowanie najpopularniejszą opcją wśród nowożeńców są zespoły na wesele. Ich główną zaletą jest bardzo zróżnicowany repertuar oraz muzyka grana na żywo. Zespoły na wesele szczególnie przypadną do gustu osobom starszym, czyli naszym dziadkom, rodzicom oraz wujkom, którzy będą zdecydowanie lepiej bawić się przy muzyce granej na żywo. Jeśli więc na naszym weselu większość gości będzie w takim wieku, zespoły na wesele na pewno będą strzałem w dziesiątkę.

Zespoły weselne zazwyczaj składają się z kilku osób. Jedna lub dwie z nich odpowiadają za śpiew, a pozostałe grają na instrumentach. Wybierając zespół weselny, oprócz samej muzyki granej na żywo, mamy także zapewnione prowadzenie zabawy. Zespoły na wesele zadbają bowiem o zachęcanie gości do tańca, zaproszą ich do jedzenia oraz do wznoszenia toastów. Zapewnią więc kompleksową obsługę zabawy weselnej.

Zanim jednak zdecydujemy się na współpracę z konkretnym zespołem weselnym, sprawdźmy koniecznie jego repertuar. Każdy zespół posiada bowiem swój własny styl muzyczny oraz określony repertuar, który zazwyczaj wykonuje na zabawach weselnych. Wśród zespołów możemy znaleźć zarówno grupy, które grają tradycyjne biesiadne piosenki, jak i zespoły na wesele wykonujące bardziej nowoczesne przeboje. Zanim więc wybierzemy zespół, warto sprawdzić, czy grana przez niego muzyka pasuje także do stylu naszego wesela.

DJ – nowoczesna oprawa muzyczna na weselu

Najważniejszą różnicą między zespołami weselnymi, a DJ, jest sposób wykonywania muzyki. DJ, w przeciwieństwie do zespołów weselnych, muzykę odtwarza bowiem z płyt lub z komputera. Dzięki temu, jego repertuar może być dowolnie dopasowany do naszych wymagań oraz oczekiwań. Wystarczy bowiem, że dostarczymy DJ-owi listę utworów, które chcielibyśmy usłyszeć podczas zabawy weselnej, a on zadba o jej ułożenie w odpowiedniej kolejności. W przypadku DJ-a nie ogranicza nas więc jego styl muzyczny ani repertuar.

Oczywiście, każdy profesjonalny DJ posiada także swoje listy utworów, które cieszą się największą popularnością na weselach, możemy więc z nich skorzystać, zwłaszcza, jeśli nie wiemy, jakie utwory wybrać. Istotną zaletą DJ-a na weselu jest także możliwość zamawiania u niego piosenek, co z pewnością uatrakcyjni zabawę dla zaproszonych gości.

Zespoły na wesele vs. DJ – kto jest tańszy?

DJ jest nieco tańszą alternatywą od zespołów weselnych. Jego honorarium zazwyczaj będzie bowiem niższe niż koszt wynajęcia zespołu na wesele. Wysokość honorarium DJ możemy sprawdzić oraz porównać je z ceną za występ, jaką mają zespoły na wesele na Weselezklasa.pl. DJ dobrze sprawdzi się więc w sytuacji, kiedy lubimy muzykę odtwarzaną z płyt oraz chcemy nieco ograniczyć nasze wydatki na wesele. Warto jednak mieć świadomość, że nie każdemu z naszych gości muzyka odtwarzana z płyt lub z komputera się spodoba. Rozczarowane takim rozwiązaniem mogą być zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia, które zdecydowanie chętniej słuchają muzyki granej na żywo. W ich sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc tradycyjne zespoły weselne.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,