Atrakcyjne i nowoczesne płytki łazienkowe z motywem roślinnym — w jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

płytki z dekorem
Ciekawe wzory idealnie będą wyglądały zwłaszcza w kilku konkretnych stylach aranżacyjnych, gdzie podkreślą wyjątkowy klimat | fot.: materiał partnera

Piękne aranżacje łazienek tworzą atrakcyjne wizualnie wnętrza, które podobają się każdemu. Stworzenie atrakcyjnego pomieszczenia nie jest takie proste — należy pamiętać nie tylko o estetyce, ale również o użyteczności i funkcjonalności łazienki. Z tego względu na wykończenie ścian i podłóg wybiera się najczęściej płytki łazienkowe. Ogromną popularnością zaczynają cieszyć się płytki z motywem roślinnym. Zobacz, w jakich łazienkach sprawdzą się one najlepiej i czy będą dobrym pomysłem również w Twoim przypadku.

Płytki łazienkowe z motywem roślinnym

Piękno i elegancja mogą być wyrażone na różne sposoby. Płytki ceramiczne pozwalają na dużą swobodę w trakcie aranżacji, dzięki czemu jesteś w stanie stworzyć wyjątkowe wnętrza w prosty sposób. Dotychczasowy minimalizm w pomieszczeniach powoli jest wypierany przez bardziej atrakcyjne, ciekawsze i bogatsze elementy, również takie z motywem roślinnym. Płytki z takim nadrukiem stają się coraz popularniejsze. Przełamują nudę i sprawiają, że użytkownik łazienki czuje się bliżej naturalnych rozwiązań niemal tak, jakby przebywał na łonie natury. Płytka dekoracyjna jest stosowana chętnie i warto postawić na motyw roślinny. Ciekawe wzory idealnie będą wyglądały zwłaszcza w kilku konkretnych stylach aranżacyjnych, gdzie podkreślą wyjątkowy klimat. Dekor w takich miejscach stworzy efekt wow i na pewno zachwyci każdego!

płytki dekor
Dotychczasowy minimalizm w pomieszczeniach powoli jest wypierany przez bardziej atrakcyjne, ciekawsze i bogatsze elementy | fot.: materiał partnera

Atrakcyjne płytki dekoracyjne do łazienki w stylu klasycznym

Dekory i kwiatowe płytki to opcja idealna do łazienek urządzonych w klasycznym stylu. Podkreślą one swojskość i przytulność pomieszczenia, ożywią je i nadadzą mu niezwykłych barw. Motywy roślinne idealnie dopasują się do ceramiki łazienkowej i mebli łazienkowych utrzymanych w klasycznym stylu. Swobodne i eleganckie przestrzenie są dzięki temu w zasięgu ręki! Płytki typu dekor możesz ułożyć na całej ścianie lub ograniczyć się do stworzenia atrakcyjnie zaaranżowanego fragmentu za lustrem albo pod prysznicem.

Podobnie sprawa będzie się miała w stylu prowansalskim, gdzie łazienka z wykończeniem z płytkami dekoracyjnymi sprawdzi się doskonale. Z dekorami w przestrzeni łatwiej zaaranżujesz przyjemne wnętrza, kolekcje płytek będą idealnym uzupełnieniem wnętrz.

Przełamanie minimalizmu w nowoczesnej łazience

Nowoczesne rozwiązania minimalistyczne w swojej łazience zaaranżujesz z pomocą jednolitych płytek, prostego wyposażenia i eleganckiej, nieskomplikowanej w swojej formie ceramiki. W takich aranżacjach często jednak zdarza się, że nuda i monotonia dają o sobie znać. Z motywem kwiatowym możesz się temu łatwo przeciwstawić! Żywe kolory i wyjątkowe wzory ożywią wnętrze i sprawią, że nuda nie będzie tu zaglądała. Aby produkty nie przytłoczyły nowoczesności aranżacji, dodawaj je jednak z wyczuciem — lepiej zastosować niewielkie punkty z płytkami lub ułożyć wąskie pasy płytek. Przestrzeń nowoczesna, która chce zachować swój minimalizm, nie powinna być zbyt przeładowana motywem kwiatowym. Dzięki temu do łazienki wprowadzisz bardziej ożywiony, radosny nastrój, ale jednocześnie nie pozbawisz wnętrz minimalistycznego, nowoczesnego charakteru.

płytki z dekorem
W łazience w stylu SPA ceramika powinna być wyjątkowa, tak samo zresztą, jak wyposażenie | fot.: materiał partnera

Łazienki w stylu SPA

We wnętrzach nowoczesnych coraz bardziej stawia się na wygodę użytkowania i ogromną funkcjonalność. Przy takim połączeniu nie warto zapominać również o estetyce. Dzięki temu w mieszkaniach zaaranżujesz bez problemu łazienki w stylu SPA — pomieszczenia wyjątkowo wygodne, funkcjonalne, a przy tym eleganckie i ładne. W łazience w stylu SPA ceramika powinna być wyjątkowa, tak samo zresztą, jak wyposażenie. Dobrym wyborem będzie również wykończenie w kwiaty. Dekoracyjne płytki i motywy roślinne sprawią, że w łazience w stylu SPA odpoczniesz w pełni. Przyjemne, zielone liście uspokoją cię, użycie motywów kwiatowych pozwoli na kontakt z naturą. Zastosowanie będą mieć tutaj zarówno duże płytki z nadrukiem z roślinami, jak i filigranowa mozaika.

Płytki bazowe i płytki z motywem roślinnym — odpowiednie proporcje

Kwiaty, liście, zieleń i rośliny to bardzo wyraziste motywy, kształty i kolory — należy uważać z ich używaniem. Chociaż płytki przezywają teraz prawdziwy renesans, łazienka, która jest zbyt przepakowana tymi elementami, może szybko stać się nieestetyczna. Pamiętaj, że nie tylko wykończenie stanowi o wnętrzu, ale również szafki, ceramika oraz dodatki. W naszej łazience powierzchnia, na której możesz ułożyć dekoracyjne płytki, jest różna. Duże wrażenie robią oczywiście całe ściany wykończone dekorem — to opcja idealna jednak jedynie do pomieszczeń przestronnych, w których efekt dekoracyjności nie będzie przytłaczający. W przypadku płytek z motywem roślinnym dobrze jest postawić na rozwagę i umiar tak, aby w całości widoku łazienki wszystko ze sobą ładnie współgrało. Zanim zaczniesz układanie płytek, poszukaj ciekawych inspiracji i zaprojektuj odpowiednio wnętrze. Przemyślanie wykonana ścianie będzie zachwycać. Nie musi być przy tym w całości wykończona przez dekor — równie atrakcyjnie będą wyglądały pasy płytek dekoracyjnych lub atrakcyjnie wstawione detale.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,