Barek na alkohol do małego mieszkania

barek na alkohol
Przeróżne poradniki i blogi podpowiadają nam rozmaite koncepcje na zorganizowanie miejsca na alkohol w domu | fot.: stock.adobe.com

Barek na alkohol ustawiony w przestronnym wnętrzu typu studio, w dużym salonie lub na panoramicznym tarasie nikogo raczej nie zdziwi. Nie każdy dysponuje jednak willą lub apartamentem. Z alkoholami natomiast bywa różnie, jednak u większości z nas kilka butelek zawsze się znajdzie, nawet jeśli na co dzień stronimy od mocniejszych trunków. Ileż to razy otrzymujemy wino w prezencie, przywozimy lokalny specjał z wycieczki albo najzwyczajniej w świecie zdarza się nam skorzystać z atrakcyjnej promocji cenowej na alkohol. W ten sposób łatwo powstaje całkiem spora kolekcja. Teoretycznie butelki możemy przechowywać w szafce, lodówce, na półce czy nawet w karafce. W praktyce natomiast nasze przyzwyczajenia dyktowane pozornym brakiem warunków nie zawsze idą w zgodzie z wymaganiami zawartości szkła. Zdarza się, że wręcz pozbawiamy trunki tego, co w nich najcenniejsze – specyficznego bukietu aromatów, smaku, pożądanej konsystencji oraz koloru.

Barek na alkohol ustawiony w przestronnym wnętrzu typu studio, w dużym salonie lub na panoramicznym tarasie nikogo raczej nie zdziwi. Nie każdy dysponuje jednak willą lub apartamentem. Z alkoholami natomiast bywa różnie, jednak u większości z nas kilka butelek zawsze się znajdzie, nawet jeśli na co dzień stronimy od mocniejszych trunków. Ileż to razy otrzymujemy wino w prezencie, przywozimy lokalny specjał z wycieczki albo najzwyczajniej w świecie zdarza się nam skorzystać z atrakcyjnej promocji cenowej na alkohol. W ten sposób łatwo powstaje całkiem spora kolekcja. Teoretycznie butelki możemy przechowywać w szafce, lodówce, na półce czy nawet w karafce. W praktyce natomiast nasze przyzwyczajenia dyktowane pozornym brakiem warunków nie zawsze idą w zgodzie z wymaganiami zawartości szkła. Zdarza się, że wręcz pozbawiamy trunki tego, co w nich najcenniejsze – specyficznego bukietu aromatów, smaku, pożądanej konsystencji oraz koloru.

Mini barek na alkohol – praktyczne rozwiązanie i szereg inspiracji dla każdego

Mały dom jednorodzinny lub mieszkanie o skromnym metrażu w niczym nie stanowią przeszkody – ograniczona przestrzeń może okazać się wręcz polem do popisu dla nieszablonowych rozwiązań wnętrzarskich. Jeśli więc wciąż tkwimy w przekonaniu, że zorganizowanie miejsca na alkohol na niewielkiej powierzchni graniczy z cudem, najwyższy czas, aby zmienić tok myślenia i otworzyć się na miniaturową, aczkolwiek atrakcyjną formę mebli, które pomogą nam ekonomicznie i elegancko wykorzystać możliwości dowolnego pomieszczenia. Mini barek na alkohol do salonu, kuchni albo w wersji mobilnej ma szansę stać się elementem wręcz widowiskowym – wystarczy odrobina wyobraźni i odwagi. Efekty niekonwencjonalnego podejścia do wystroju wnętrz oraz śmiałe eksperymentowanie niejednokrotnie potrafią wprawić w zachwyt. Nawet jeśli tak się nie stanie, nie powinniśmy się martwić ani też odchodzić od wykorzystywania własnych pomysłów, bo wartością samą w sobie jest to, że nasze cztery kąty urządziliśmy po swojemu.

Szafka, wózek, a może wiszący barek na alkohol?

Przeróżne poradniki i blogi podpowiadają nam rozmaite koncepcje na zorganizowanie miejsca na alkohol w domu. Prezentują warianty dość popularne, jak choćby opisane na stronie https://costway.pl/_blog/6-Domowy_barek_-_jak_urzadzic_miejsce_na_alkohol_w_domu.html regały, komody, półki na wino czy barki typu wózek, służące nie tylko przechowywaniu trunków, ale i ich dystyngowanemu serwowaniu. Proponowane są również takie o ciekawym zamyśle, wyjątkowo oryginalne, na pierwszy rzut oka nawet abstrakcyjne. Na naszą uwagę zasługują jedne i drugie. Klasyczna drewniana szafa lub komoda zazwyczaj nie zajmuje wiele miejsca, a zapewnia dyskrecję, co jest bardzo istotne, jeśli mamy dzieci lub sąsiadów skłonnych wprosić się w gościnę potencjalną zachętą. Taki mebel najprawdopodobniej pomieści nie tylko butelki z trunkami, ale również kieliszki i akcesoria barowe. Mimo wspomnianych zalet to rozwiązanie wciąż może okazać się dla nas zbyt duże. Warto wówczas wziąć pod uwagę inny barek na alkohol – wiszący, w postaci poręcznej półki. Wystarczy kawałek wolnej ściany, ale jednak nie w przypadkowym miejscu. Półeczkę najlepiej ulokować tam, gdzie przez większość dnia nie docierają promienie słoneczne, które niekorzystnie wpływają na alkohole. Świetnie jeśli jednocześnie masz możliwość zapewnienia takiego miejsca, by półka była widoczna i eksponowała nasze zbiory. Nie sprawdzi się ona niestety w przypadku posiadania pokaźnej kolekcji trunków, gdyż najzwyczajniej w świecie nie utrzyma obciążenia. Doskonale poradzi sobie z nim natomiast stojak albo barek na alkohol na kółkach. Barek mobilny wart jest szczególnej uwagi, ponieważ nie ingeruje na stałe w przestrzeń ani wystrój wnętrza. Nie oznacza to oczywiście, że tego rodzaju barki są pozbawione dekoracyjnego charakteru. Wystarczy spojrzeć na te drewniane w stylu rustykalnym albo kolonialnym z ekskluzywnymi zdobieniami w formie metalowych okuć lub otwieranego globusa, służącego jako stelaż na szkło. Miłośnikom kontrowersyjnych kombinacji dedykowane są zaś barki zrobione na zasadzie „coś z niczego”. Do ich konstrukcji wykorzystywane bywają palety, cegły klinkierowe, a nawet stare walizki podróżne albo telewizory kineskopowe.

Materiał partnera

Tags from the story
,