Bateria wannowa stojąca – jaką wybrać?

bateria wannowa wolnostojąca
W przypadku baterii wannowych wolnostojących, montaż tego typu armatury musi być zaplanowany jeszcze na etapie prowadzenia instalacji wodnych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Armatura łazienkowa jest niezwykle ważnym elementem wystroju, który należy dobrać bardzo starannie i to już na etapie planowania łazienki. Pełni ona nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne. Baterie łazienkowe oraz słuchawki i panele prysznicowe są bowiem jak biżuteria, nadająca smaku i wyrafinowania całej aranżacji.

Producenci armatury doskonale o tym wiedzą, dlatego współczesna oferta tego typu produktów zawiera prawdziwe perełki. Wśród nich znajdziemy baterie wannowe stojące oraz baterie wolnostojące. Czym charakteryzują się oba rodzaje baterii i jaką z nich wybrać?

Bateria nawannowa stojąca a wolnostojąca

Wybór baterii stojącej jest związany bezpośrednio z tym, jaką wybraliśmy wannę. Jeśli zrezygnowaliśmy z montażu naściennego baterii, gdzie wanna nie musi spełniać dodatkowych wymogów i postawiliśmy na stojący montaż baterii, pozostają nam dwie możliwości.

Pierwszą jest wanna wolnostojąca, do której dokupujemy baterię wannową wolnostojącą. Drugim jest wanna wyposażona najczęściej w specjalne otwory do instalacji baterii. Choć możliwe jest zainstalowanie baterii nawannowej również w inny sposób. Wymaga to jednak dokładnego projektu aranżacyjnego, obejmującego miejsce zainstalowania wanny oraz jej dodatkowej obudowy.

płytki w odcieniach szarości w minimalistycznej łazience
Minimalistyczna łazienka w odcieniach szarości | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Baterie wannowe stojące – montaż

Baterie wannowe stojące montowane są zazwyczaj na jednej z krawędzi wanny. Nie wszystkie modele wanien posiadają specjalne otwory, które umożliwiają zainstalowanie baterii stojących. Przy czym nadają się do tego raczej wanny akrylowe lub wykonane z kompozytu.

Jeśli nasza wanna jest robiona na zamówienie lub gdy kupujemy ją bezpośrednio od producenta, możemy poprosić o zrobienie otworów pod zestaw stojącej armatury wannowej. Otwory można wywiercić również przy montażu, potrzebne są jednak do tego specjalne narzędzia.

W przypadku baterii wannowych wolnostojących, montaż tego typu armatury musi być zaplanowany jeszcze na etapie prowadzenia instalacji wodnych. Tak, aby można było podłączyć baterię we wskazanym miejscu.

W takiej sytuacji montaż baterii wolnostojącej trzeba podzielić na dwa etapy. Najpierw, jeszcze przed położeniem glazury, montuje się do podłoża specjalny element, który łączy się z instalacją wodną. Następnie po położeniu płytek, do wcześniej załączonego elementu instalowana jest bateria.

Baterie wolnostojące składają się najczęściej z wysokiego słupka oraz wylewki z pozostałym oprzyrządowaniem, niezbędnym do komfortowego użytkowania baterii. W zależności od modelu mogą posiadać one również słuchawkę prysznicową z wężem.

szara minimalistyczna łazienka
Płytki w odcieniach szarości w minimalistycznej łazience | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Grohe Essence wannowa bateria z klasą!

Jeśli szukamy pięknej, a przy tym praktycznej armatury do wanny wolnostojącej, to doskonałym wyborem będzie Grohe Essence wannowa bateria stojąca. Jej stonowany design oraz praktyczna konstrukcja, w połączeniu z przepiękną chromowaną powierzchnią, która przy okazji jest odporna na zabrudzenia i łatwa w pielęgnacji, nadadzą łazience oryginalnego i nowoczesnego stylu.

Firma Grohe słynie z produkcji wysokiej jakości armatury, zatem możemy być pewni, że bateria wannowa Grohe Essence będzie nam służyć przez wiele długich lat. Oprócz baterii wannowych linia Essence zawiera także baterie stojące umywalkowe, co pozwala na wyposażenie łazienki w spójny zestaw armatury.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,