Fototapeta w salonie – wystrój szyty na Twoją miarę

niebieski salon fototapeta
Fototapeta w salonie pojawia się zwykle na jednej ścianie lub wręcz na fragmencie jednej z szerszych ścian. Stanowi zazwyczaj kolorystyczny kontrapunkt | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Salon to z reguły istotna przestrzeń naszego domostwa. To tu – poza kuchnią – koncentruje się wspólne życie domowników, to tu przyjmujemy gości i świętujemy ważne uroczystości. Wygląd i aranżacja tego pomieszczenia wiele mówi o gospodarzu. Każdy projektuje przecież ten rejon mieszkania lub domu tak, by w jak najwyższym stopniu odpowiadało to jego preferencjom. Jednym z modnych obecnie sposobów na nadanie salonowi wybitnie spersonalizowanego charakteru jest zastosowanie fototapety.

Fototapeta w salonie

Fototapeta w salonie pojawia się zwykle na jednej ścianie lub wręcz na fragmencie jednej z szerszych ścian. Stanowi zazwyczaj kolorystyczny kontrapunkt, który przełamuje lub dopełnia kompozycję całego wnętrza. Zestawienie z wybraną kolorystyką ścian, które pokryjemy wyłącznie samą farbą, z  meblami, z roślinami czy dywanem lub płytkami na podłodze, będzie składało się na końcowy klimat salonu oraz to, jak będziemy się tam czuć. Warto więc zadbać nie tylko o funkcjonalność i wygodę, lecz także o wysokie walory estetyczne salonu.

Szeroka oferta dzisiejszych sprzedawców

Oferta dzisiejszych dostawców fototapet jest doprawdy oszałamiająca swoim bogactwem i różnorodnością. Nawet, jeżeli nie uda się nam znaleźć odpowiadającego nam w pełni wzoru lub grafiki – możemy zlecić przeniesienie na powierzchnię naszej planowanej tapety do salonu ważnego dla nas zdjęcia lub wykonanego na zamówienie obrazu. Technicznie nie ma właściwie pod tym względem ograniczeń. Ogromny wybór tapet do salonu znajdziemy pod adresem https://wallcolors.pl/150-fototapety-do-salonu

nowoczesny salon z niebieską tapetą
Oferta dzisiejszych dostawców fototapet jest doprawdy oszałamiająca swoim bogactwem i różnorodnością | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Montaż z którym poradzi sobie każdy

Dużą zaletą nowoczesnych tapet (w tym również fototapet) jest ich stosunkowo łatwy i nie wymagający fachowego przygotowania montaż.  Nowoczesne fototapety do salonu nie jest trudno nanieść prawidłowo na ścianę. W tym przypadku kwestia potrzebnych narzędzi ogranicza się do wałka, którym będziemy wygładzać nieliczne bąbelki powietrza. Dolna warstwa tapety jest pokryta specjalnym rodzajem kleju, który zapewnia dobrą przyczepność, jednak nie będzie żadną przeszkodą w sprawnym zdjęciu tego pokrycia ściany, gdy fotografia lub grafika już nam się opatrzy.

Modne wzory tapet do salonu

Modnym rozwiązaniem, wśród osób, które decydują się na przeniesienie na tapetę fotografii, jest wykorzystanie panoramy miasta. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza zdjęcia amerykańskich miast z lat 20. i 30. Inni mogą z kolei gustować w klasycznych, nie zwracających tak bardzo uwagi wzorach – roślinnych, geometrycznych lub zwierzęcych. Jeżeli należymy np. do grona miłośników kosmosu, z pewnością znajdziemy mnóstwo fototapet, przedstawiających efektowne fotografie gwiazd, galaktyk czy planet.

Jedną z największych zalet tapet jest to, że stanowią one bardzo prosty sposób na odmianę charakteru danej przestrzeni w naszym domu. Położenie tapety nie wiąże się z takimi kłopotliwymi okolicznościami, jak te występujące przy malowaniu czy kładzeniu płytek. Przy ogromie możliwości stylistycznych, jakie daje dzisiejsza, bardzo szeroka, oferta dystrybutorów fototapet oraz ich zwykłych, papierowych wersji – właściwie każdy będzie mógł znaleźć fototapetę, która ozdobi jego salon zgodnie z oczekiwaniami.


Materiał partnera zewnętrznego