Rolety rzymskie – nowoczesne rozwiązanie dla każdego domu

Rolety rzymskie
Rolety rzymskie staną się doskonałą ozdobą przede wszystkim niezbyt szerokich okien. | fot.: fotolia.com, 187002457 | autor: 290712

Obecnie panujące trendy wnętrzarskie wykorzystują rozmaite systemy przysłaniania okien. Rolety rzymskie stały się bardzo popularnym i często wykorzystywanym rozwiązaniem zarówno w domach, jak i przestrzeniach hotelowych. Sprawdzą się one zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i surowych i minimalistycznych apartamentach.

Szukając stylowego, praktycznego i funkcjonalnego sposobu aranżacji okna w wybranym wnętrzu, mamy niemalże nieograniczone pole do popisu. Współcześnie wielu producentów ma w swojej ofercie różnego rodzaju firany, czy też zasłony, dzięki czemu jest w czym wybierać. Ciekawą opcją jest zakup rolet rzymskich, które swoim oryginalnym wyglądem są w stanie odmienić każde wnętrze. Warto więc wiedzieć, że dzisiejsza aranżacja okien to nie tylko białe, koronkowe firanki, czy tez ciężkie zasłony.

Poza funkcjami użytkowymi, jakimi są między innymi zasłonięcie przed światłem oraz spojrzeniami sąsiadów, rolety rzymskie są również ozdobą samą w sobie. Chcąc nadać wnętrzu lekkości, nie zasłaniając przy tym okien ciężkimi firanami, możemy zdecydować się na ich zakup. Dają one możliwość eleganckiego ozdobienia wnęki okiennej oraz osłaniania pokoju przed wpadaniem do niego promieni słonecznych.

Popularność rolet rzymskich

Rolety rzymskie stają się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych firan, czy też zasłon. Technicznie rzecz biorąc, roleta ta jest także zasłoną, jednakże jest ona podnoszona za pomocą mechanizmu sterowanego specjalnym łańcuszkiem. Uniesiona układa się w charakterystyczne poziome zakładki i w zależności od konstrukcji rolety, jak również rodzaju tkaniny, można uzyskać zupełnie inny efekt końcowy. Co równie ważne, tego typu rozwiązanie jest bardzo łatwe w obsłudze i, tak jak w przypadku tradycyjnych firan, istnieje możliwość ich zdjęcia oraz wyprania.

Do jakich okien pasują?

Rolety rzymskie staną się doskonałą ozdobą przede wszystkim niezbyt szerokich okien, lecz nie tylko. Doskonale odnajdą się zarówno w kuchni, łazience, sypialni, jak i salonie, wprowadzając do każdego pomieszczenia elegancję. Wystarczy bowiem wybrać właściwy materiał, dopasowany do charakteru i stylu danego wnętrza, by móc cieszyć się praktycznym i estetycznym dodatkiem. Wszystkie wymienione wyżej zalety sprawiają, że rolety rzymskie zaczynają wypierać tradycyjne zasłony. Są one w stanie wprowadzić do każdego pomieszczenia elegancję, skutecznie osłaniając jednocześnie okna przed słońcem.

Co równie ważne, istnieje możliwość nabycia rolet rzymskich w sklepie internetowym, co daje wygodę zakupów i pozwala oszczędzić czas na dojazd do sklepu stacjonarnego. Szeroki wybór, przejrzyste kategorie oraz szybka wysyłka sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na e-zakupy, rezygnując z zakupów tradycyjnych.


Materiał partnera zewnętrznego