Kabiny prysznicowe Walk-In

kabina prysznicowa walk in
Coraz więcej osób dostrzega funkcjonalność kabin Walk-In oraz ich unikatowy charakter | fot.: materiał partnera

Chcąc zaprojektować swoją łazienkę spotkasz się z wieloma możliwościami na stworzenie przestrzeni o jakiej zawsze marzyłaś. Najważniejszym punktem, zajmującym najwięcej miejsca jest zawsze prysznic. Producenci kabin prysznicowych posiadają szeroką ofertę produktów, które pozwalają w elastyczny sposób podejść do projektu łazienki. W tym artykule chcemy poruszyć temat zyskujących na popularności kabin Walk-In, jeżeli pierwszy raz słyszysz tę nazwę to na pewno dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Kabiny Walk-In czym są?

Jest to bardzo modne rozwiązanie, które jest wybierane przez osoby chcące mieć nowoczesną łazienkę. Prysznic Walk-in pozbawiony jest brodzika i ma otwartą formę bez drzwi. Tak na dobrą sprawę na kabinę może składać się nawet jedna tafla szkła, co czyni to rozwiązanie bardzo minimalistycznym oraz dającym poczucie zachowania przestrzeni w pomieszczeniu. Estetyka kabin Walk-In to jedna z głównych zalet tego rozwiązania.

Jako że są to bardzo proste konstrukcje nie musisz martwić się o rdzewiejące zawiasy czy problemy z utrzymaniem czystości. Jeżeli Szkło będzie dodatkowo pokryte powłoką polimerową uzyska w ten sposób odporność na zacieki i osady z kamienia, oszczędzając ci pracy.

Jak sama nazwa wskazuje osoba wymyślająca nazwę skupiła się na wchodzeniu do kabiny, jest to czynność bardzo prosta, gdy nie ma żadnego progu ani wspomnianego brodzika co sprawia, że ciągle poruszamy się na tym samym poziomie. Dla osób w pełni sprawnych jest to po prostu wygoda, natomiast dla osób mających problemy z poruszaniem, będzie to nieocenionym ułatwieniem. Tego typu kabiny można łatwo przystosować również do osób starszych montując siedziska czy uchwyty w ścianie.

Montaż kabin Walk-In

Montaż samej kabiny jest naprawdę prosty w końcu ta składa się z niewielu elementów i cały proces przebiega bardzo szybko. Większą uwagę należy zwrócić w przygotowaniu łazienki, w której ma się pojawić kabina Walk-In. Trzeba pamiętać o odpływie liniowym oraz specjalnym przygotowaniu posadzki, która nie może być zupełnie pozioma w innym wypadku woda nie będzie spływać do odpływu.

Wybierając prysznic Walk-In wiele osób obawia się nadmiernego chlapania, ale takie nie występuje, zwłaszcza gdy zamontuje się ruchomą ściankę. Kabina Walk In z ruchomymi drzwiami to niewiele większy koszt, który może uspokoić ducha, jednak nie jest wymagana. Odpowiednio przygotowana posadzka powinna w pełni niwelować efekt chlapania.

Kabiny Walk In podsumowanie

Kabiny prysznicowe Walk-In nadają się do wielu wnętrz, a za sprawą swojej charakterystyki będą tak samo dobrze pasować w roku 2040 jak i obecnie. Jest to typ kabin dla ludzi ceniących proste rozwiązania oraz najczęściej szykujących się do gruntownego remontu łazienki. Warto zainteresować się tym w zyskującym na popularności rozwiązaniem. Obecnej sytuacji nie można nazywać modą, gdyż tego typu kabiny zyskują regularnie od kilku lat na znaczeniu.  Coraz więcej osób dostrzega funkcjonalność kabin Walk-In oraz ich unikatowy charakter. Więc jak jesteś zdecydowana?

Materiał partnera zewnętrznego