Jak zaaranżować białą kuchnię otwartą na salon lub jadalnię?

Biała kuchnia otwarta na salon
Bez względu na to, czy będzie to salon, czy kuchnia, biel panująca w tych pomieszczeniach optycznie powiększy każdą z tych przestrzeni. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Połączenie kuchni z salonem to nadal bardzo popularne rozwiązanie. Ma ono bowiem wiele plusów, między innymi chodzi tutaj o wygodę domowników. Jego charakter budują wykorzystane dodatki oraz materiały wykończeniowe. Jednym z pomysłów na aranżację jest wykorzystanie bieli.

Jasne wnętrza – za co je kochamy?

Bez względu na to, czy będzie to salon, czy kuchnia, biel panująca w tych pomieszczeniach optycznie powiększy każdą z tych przestrzeni. A to dlatego, gdyż kolor ten doskonale odbija promienie światła. Z tego względu sprawdza się w małych pomieszczeniach i w takich, które nie są dobrze doświetlone.

Dodatkowym plusem jest, że biel stanowi znakomite tło dla innych barw. Bez względu, czy będzie to ciemna i odważna zieleń, czy raczej delikatny pastel. Zestawienie białych mebli i ścian z kolorowymi dodatkami stanowi idealny sposób na ożywienie takiej przestrzeni.

Poza tym odcień ten jest bardzo uniwersalny, pasuje zarówno do stylistyki nowoczesnej, jak i klasycznej. Można go znaleźć we wnętrzach skandynawskich, a także w prowansalskich.

Biała kuchnia kontra salon – jak zaaranżować?

Kolor ten może być znakomitym łącznikiem między salonem i kuchnią. Jeżeli zdecydujesz się na białe tekstylia lub inne dodatki, wówczas zyskasz wrażenie bardzo harmonijnego i jednocześnie przemyślanego wnętrza. A kiedy zależy Ci na tym, aby otwarta kuchnia stanowiła oddzielną strefę, wtedy także możesz wykorzystać biel. Wówczas zdecyduj się na jasną podłogę w kuchni i ciemną, np. drewnianą w salonie.

Płytki kuchenne – na co się zdecydować?

Dopełnieniem bieli znajdującej się na podłodze w kuchni będzie umieszczenie jasnych kolorów na ścianach tego pomieszczenia. Warto tutaj zdecydować się ceramiczne płytki z połyskiem. Całość zaprezentuje się elegancko i z klasą. Nie ma tu miejsca na monotonię, zwłaszcza wtedy, kiedy zdecydujesz się na strukturalne wzory.

Warto oprócz tego pomyśleć o względach praktycznych. Taka kuchnia jest bardzo prosta do utrzymania w czystości. A jest to bardzo ważne, ponieważ jest to miejsce, w którym przygotowujemy swoje posiłki. W kuchni o wiele gorzej sprawdzi się podłoga wykonana z drewna, czy paneli. Jest ona bowiem bardziej porowata, łatwiej wchłania tłuszcz i szybciej się brudzi.

Wybierając pokrycie podłogi do kuchni, zwróć uwagę na parametry tego materiału. Musi być ono bardzo trwałe. Analizuj nie tylko na cenę i odcień bieli, ale też to, jaką klasę ścieralności mają wybrane płytki (najlepiej, aby to była III lub wyższa). Produkt ten powinien charakteryzować się ponadto niskim poziomem wchłaniania wody.

Jakie meble do białej kuchni?

Jasna podłoga to idealna baza dla reszty mebli. Powinna być ona jaśniejsza od reszty o około dwa, trzy tony. Dalsza aranżacja zależy od tego, jaki typ wnętrz preferujesz. W stylistykę nowoczesną doskonale wpiszą się meble z połyskiem. Tradycjonaliści mogą tymczasem zainspirować się trendami pochodzącymi z minionych dekad.


Materiał partnera zewnętrznego