Jak zaaranżować salon w stylu boho?

salon w stylu boho
Stylistyka ta z jednej strony daje możliwość łączenia różnych kolorów, tkanin i wzorów, a z drugiej wiele czerpie z naturalnych dekoracji, oszczędnych, prostych form i minimalistycznej palety kolorów | fot.: stock.adobe.com

Mnóstwo roślin, miękkie tekstylia, naturalne materiały – to tylko kilka cech wyróżniających styl boho. W salonie zaaranżowanym w tej stylistyce poczujesz się jak na tropikalnych wakacjach, co z pewnością pozwoli Ci się zrelaksować i wypocząć każdego dnia. Sprawdź, jak stworzyć w domu salon boho.

Czym charakteryzuje się styl boho?

Boho to styl wywodzący się z Australii i Stanów Zjednoczonych, łączący w sobie elementy etniczne, vintage oraz przyrodnicze. Cechuje się niezobowiązującym, nieco nonszalanckim charakterem, dlatego nie wymaga konkretnych, sztywnych zasad. Obejmuje wiele różnych elementów i założeń, dlatego z pewnością każdy znajdzie w boho coś, co chętnie dostosuje do własnych upodobań.

Stylistyka ta z jednej strony daje możliwość łączenia różnych kolorów, tkanin i wzorów, a z drugiej wiele czerpie z naturalnych dekoracji, oszczędnych, prostych form i minimalistycznej palety kolorów.

Roślinność w świecie boho

Styl boho kocha przyrodę i naturę. W salonie urządzonym w tym trendzie powinny więc znaleźć się rozmaite rośliny, w tym zwłaszcza palmy, monstery i fikusy. Wstaw je do kamiennych donic lub rattanowych koszy, ustaw na dekoracyjnych drabinach albo w wiszących kwietnikach, np. w donicach z makramą. Aby dopełnić roślinną dekorację, zdecyduj się również na tapety tropikalne, np. z motywem dżungli albo egzotycznej roślinności. Polecanym wyborem są też tzw. potpourri, czyli pięknie pachnące mieszanki suszonych roślin.

Naturalne tekstylia i materiały

Ważnym elementem stylu boho są naturalne materiały i tekstylia: wełna, bawełna, len, sizal albo juta. Wybierz więc dywany, koce, poduszki czy pledy wykonane z owych materiałów. Akcesoria te nie tylko urozmaicą i efektownie wykończą przestrzeń, ale także staną się bardzo praktycznym elementem wnętrza.

Oryginalne oświetlenie

W salonie boho ważną rolę odgrywa oświetlenie. W pomieszczeniu bez obaw możesz zamontować nawet kilka lamp stojących czy wiszących. O charakterze oświetlenia decydują przede wszystkim abażury. Najlepiej zdecyduj się więc na modele wykonane z naturalnych surowców: bambusa, drewnianych koralików, brązowego orzecha albo makramy. Świetnie sprawdzą się także lampiony oraz świetlne girlandy.

Kolorystyka boho

Nowoczesny styl boho łączy żywe kolory ze stonowanymi, pastelowymi barwami, natomiast boho klasyczne obfituje w intensywne barwy. Możesz więc samodzielnie zdecydować, który z nich jest Ci bliższy. Do głównych kolorów w tym trendzie należą: brązy, khaki, beże, szarości i inne kolory ziemi.

Materiał partnera

Tags from the story
,