Jakiej firmie zlecić montaż fotowoltaiki?

nowoczesny dom z zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi na dachu
Firmy, które realizują całość od podstaw potrafią zindywidualizować naszą instalację tak, aby pracowała jak najbardziej efektywnie, a także doradzić nam rozwiązania nawet w już gotowym własnym projekcie | fot.: stock.adobe.com

Montaż fotowoltaiki warto zlecić sprawdzonej firmie i doświadczonym fachowcom. Dlaczego? Między innymi dlatego, że profesjonalna firma nie tylko w odpowiedni sposób stworzy plan instalacji fotowoltaiki, ale także ustali potrzeby gospodarstwa czyli wielkość zużycia energii, charakterystykę zużycia w ciągu doby oraz wielkość powierzchni, którą można przeznaczyć do montażu instalacji. Następnie zamontuje system fotowoltaniczny u klienta i zapewni długą gwarancję i wysoką jakość. Kompleksowa obsługa klienta jest głównym czynnikiem, którym należy się kierować poszukując odpowiedniego wykonawcy. Jednak oprócz tego warto także zabezpieczyć się w przypadku awarii, a potem naprawy instalacji fotowoltanicznej. W wyborze odpowiednich specjalistów należy kierować się dwoma naczelnymi zasadami opisanymi w naszym artykule.

Sprawdź kwalifikacje i doświadczenie fachowców

Ta zasada jest aktualna w poszukiwaniu sprawdzonych fachowców z różnych branż. Fachowiec zajmujący się montażem instalacji fotowoltaicznych to osoba z właściwymi kwalifikacjami w zakresie montażu. Zdarzają się sytuacje, w których firma oferuje producenta wysokiej jakości paneli, a w rezultacie nie jest w stanie zapewnić klientowi szybkiego montażu. Co może wskazywać na złą logistykę i brak sprawdzonych sieci instalatorów. Nie jest to jednak reguła, ale kto z nas chciałby się o tym przekonać tracąc przy tym czas, pieniądze i nerwy? Nikt. Termin montażu paneli fotowoltaicznych nie powinien wynosić więcej niż 2 tygodnie. Klient decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych liczy również na szybki zysk z produkcji energii elektrycznej, co jest niewątpliwie ogromną zaletą systemu fotowoltaicznego.

Wspomniana powyżej zasada dotycząca sprawnego montażu to właściwie standard, którego poszukujemy planując instalację we własnym gospodarstwie domowym. Zwróćmy jednak uwagę na fakt możliwości zlecenia projektu instalacji niezależnie od tego, czy planujemy mikro-instalację na dachu domu czy dużą farmę fotowoltaiczną. Firmy, które realizują całość od podstaw potrafią zindywidualizować naszą instalację tak, aby pracowała jak najbardziej efektywnie, a także doradzić nam rozwiązania nawet w już gotowym własnym projekcie.

Dodatkowo, warto sprawdzić w internecie opinie klientów i zobaczyć w jaki sposób usługa wykonana jest przez daną firmę u kogoś innego. O sposobie pracy danej firmy świadczy również jej strona internetowa. Wiele opinii na temat firmy można przeczytać na portalach społecznościowych, to wielka baza informacji na temat wykonywania usług przez firmę.

Zatem chcąc wykonać usługę na przykład na północy Polski, wpisujemy hasło: Fotowoltaika Trójmiasto, a następnie weryfikujemy uzyskane wyniki sprawdzając zarówno opinie o firmach, jak i ich poszczególne realizacje. Poczytajmy zwłaszcza negatywne opinie – zdarzają się zarzuty nie mające nic wspólnego z poziomem wykonania usługi, ale jeśli jednak wśród nich powtarza się na przykład jeden konkretny zarzut dotyczący wykonawców czy jakości używanych komponentów – zwróćmy na to szczególną uwagę.

Technologia na najwyższym poziomie to gwarancja jakości

Szukając odpowiedniej firmy do zlecenia montażu fotowoltaiki istotna jest oferta sprzętu i komponentów, które składają się na cały system fotowoltaiczny. Czy panele fotowoltaiczne, falownik, zabezpieczenia, okablowanie itp., to wysokiej jakości elementy z długą gwarancją, od sprawdzonych producentów o rzetelnej międzynarodowej marce? To najważniejsze wymagania stawiane standardowemu wykonawcy, ale nie jedyne. Ogromną zaletą jest niewątpliwie długi okres gwarancji na wszystkie elementy instalacji. Mamy więc deklarację dotyczącą gwarancji ogólnej, a także gwarancję na moc wyjściową. System fotowoltaiczny powinien produkować energię na kilkadziesiąt lat. Inwestycja w dobry sprzęt daje więc poczucie bezpieczeństwa i uzasadnia poszukiwanie najlepszej firmy na rynku.

Warto dodać, że inwestycja w odnawialne źródła energii to pożądany kurs w kierunku zmiany świadomości społecznej w odniesieniu do ochrony środowiska i czystego powietrza. Przyszły właściciel paneli fotowoltaicznych to często klient, który jest świadomy zalet jakie proponuje ten system. Fotowoltaika nie generuje bowiem żadnych zanieczyszczeń, a korzysta z naturalnych źródeł energii oferując znaczne oszczędności względem dotychczasowo przyjętych rozwiązań. Mając to wszystko na uwadze, warto zlecić montaż systemu fotowoltaicznego firmie, która proponuje wydajną i nowoczesną, ale i estetycznie wykonaną instalację.


OLI