Lustra do salonu i nie tylko

lustro kobieta
Dobrze dobrane zwierciadło zdziała w twoim domu cuda i odmieni wybrane pomieszczenie nie do poznania | fot.: materiał partnera

Lustra obecnie przeżywają swój renesans. Kiedyś pełniły głównie praktyczną funkcję. Przeglądając się w nich, możemy sprawdzić, czy dobrane dodatki odzieżowe pasują do siebie, jak wygląda nasza fryzura lub makijaż. Stanowią niemal integralną część łazienki, korytarza czy garderoby. Dziś oprócz tego, lustra chętnie wykorzystywane są jako element dekoracyjny lokali gastronomicznych czy innych części domu, jak na przykład salon. I choć nadal są funkcjonalnym dodatkiem, to coraz częściej same w sobie stanowią element dekoracyjny.

Lustra okrągłe tylko do łazienki?

Do tej pory lustra okrągłe wykorzystywane były głównie w łazience. Zastanawiasz się zatem, czy taki kształt sprawdzi się również w innym pomieszczeniu? Oczywiście! Współcześnie do wyboru masz całą gamę zwierciadeł – prostokątnych, kwadratowych i tych o nieregularnych kształtach. Niektóre oprawione są w konkretne ramy – drewniane lub metalowe. I to właśnie one stanowią podstawowy element, którym powinieneś się kierować.

Okrągłe lustro w metalowej, czarnej ramie, doskonale wpisze się w nowoczesne lub loftowe wnętrza. Taka wersja pasuje zarówno do salonu, korytarza, jak i łazienki. Będzie to nie tylko dekoracyjny element, który nada pomieszczeniu wyrazu. Szklana tafla, niezależnie od oprawy, spełnia też praktyczną funkcję. Odpowiednio ulokowane lustro powiększa optycznie daną przestrzeń i sprawia, że zyskuje ono więcej światła.

Jakie lustro wybrać?

oryginalne okrągłe lustro
Okrągłe lustro doskonale wpisze się w nowoczesne lub loftowe wnętrza | fot.: materiał partnera

Dobrze dobrane zwierciadło zdziała w twoim domu cuda i odmieni wybrane pomieszczenie nie do poznania. Przy wyborze lustra zastanów się, na jakim efekcie najbardziej ci zależy. Czy ma być to główny element dekoracyjny danego pokoju, a może bardziej chcesz wykorzystać jego praktyczną stronę? W pierwszym wypadku szczególną uwagę powinieneś zwrócić na ramę lustra. To właśnie ona jest głównym elementem ozdobnym szklanej tafli. 

Jeśli zależy ci na nowoczesnym, skandynawskim lub loftowym wyglądzie danego pokoju, postaw na lustra okrągłe w metalowej ramie. Doskonale sprawdzą się też drewniane, proste oprawy i prostokątne kształty. Do wnętrz nowoczesnych możesz wybrać zwierciadło bez zbędnej oprawy. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie szklanej powierzchni na całej ścianie – takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w jadalni w miejscu, gdzie znajduje się stół. 

Warto byś pamiętał, że w małych wnętrzach dobrze postawić na duże lustra. To wizualnie powiększy pomieszczenie. W łazience szklana tafla z reguły spełnia nie tylko dekoracyjną funkcję, ale przede wszystkim praktyczną. Dlatego najlepiej umieścić je za umywalką, a dla lepszego efektu dodać oświetlenie. Pamiętaj przy tym, że zwierciadło w tym wypadku powinno być gładkie, bez zbędnych ozdobników, ponieważ z powodu lokacji narażone jest na zacieki, a prosta powierzchnia ułatwi ci czyszczenie. 

Lustra i nieograniczone możliwości aranżacji

Czy lustrzana tafla daje nieograniczone możliwości aranżacji? Zdecydowanie tak! Możesz umieścić je w dowolnej ramie, na drzwiach szafy, ścianie, a nawet suficie.  Poza tym lustro idealnie prezentuje się nawet bez ozdobnej oprawy. Gdziekolwiek je umieścisz, zawsze okaże się, że ostatecznie to niezbędny element danego pomieszczenia. Jeśli szukasz efektownego dodatku do wnętrz, zdecydowanie postaw na lustro!

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,