Mały narożnik z funkcją spania – zobacz, na co zwrócić uwagę!

narożnik do spania
Jeśli jesteś posiadaczem małego salonu, to z pewnością zastanawiasz się, czy narożnik to odpowiedni wybór dla Twojej przestrzeni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mały narożnik z funkcją spania to świetna propozycja nawet dla niewielkiego salonu! W artykule podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni model do niedużego pomieszczenia!

Jeśli jesteś posiadaczem małego salonu, to z pewnością zastanawiasz się, czy narożnik to odpowiedni wybór dla Twojej przestrzeni. Ten rodzaj mebla budzi wiele wątpliwości, gdyż kojarzony jest z dużym gabarytem, który może przytłoczyć przestrzeń pomieszczenia. Alternatywnym rozwiązaniem jest kanapa, ale czy spełni wszystkie oczekiwania? Atutem narożnika jest szezlong. Dzięki niemu domownicy zyskują nie tylko dodatkowe miejsce siedzące dla gości, ale również wygodną strefę, na której mogą wyprostować nogi w czasie wieczornego seansu.

Bardzo często, gdy w salonie zostanie zastosowana kanapa, po pewnym czasie w przestrzeni pojawia się dodatkowa pufa (która najczęściej pełni funkcję podnóżka) lub fotel.  Wybierając narożnik, można zrezygnować z dodatkowych mebli tapicerowanych, co w efekcie jest zaoszczędzeniem miejsca.

narożnik rozkładany wiator
Ostateczny wymiar narożnika do salonu powinien być uwarunkowanym dostępnym miejscem w pokoju | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mały narożnik do salonu 

Pojęcie mały narożnik jest dość umowne, gdyż nigdzie nie ma określonych wytycznych o przedziałach wymiarowych mebli. Jednak w naszym przekonaniu rogówki do małego pomieszczenia to te, które mają mniej niż 250 cm długości.  Przeważnie są to modele dwu lub trzyosobowe. Ostateczny wymiar narożnika do salonu powinien być uwarunkowanym dostępnym miejscem w pokoju. Zwróć również uwagę na szerokość wnętrza oraz narożnika. Długość szezlonga także może być zróżnicowana, co znacząco wpływa na ciąg komunikacyjny w pomieszczeniu. W karcie produktu możesz też spotkać się z określeniem prawostronny, lewostronny lub uniwersalny. Są to oznaczenia, po której stronie ma znaleźć się leżanka. Określenie „uniwersalny” umożliwia podjęcie decyzji w trakcie montażu.

narożnik nowoczesny arkadia
Na komfort snu wpływa nie tylko rozmiar mebla, ale również zastosowane komponenty | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 Mały narożnik z funkcją spania 

Tytuł artykułu to mały narożnik z funkcją spania. Warto podkreślić, że niewielki rozmiar mebla nie wyklucza dodatkowych funkcjonalności np. takich jak możliwość rozłożenia, czy pojemnik na pościel. Co więcej, niewielki model również  może zapewnić przestrzeń do  snu, nawet dla dwóch osób.  Na komfort snu wpływa nie tylko rozmiar mebla, ale również zastosowane komponenty. Wśród najważniejszych wymienia się rodzaj sprężyn oraz pianki. Warto na to zwrócić uwagę, szczególnie wtedy, gdy z funkcji spania będziesz korzystać na co dzień.

Najczęściej występujące sprężyny to te typu bonell oraz faliste. Dzięki nim ciało zyskuje dodatkowe, stabilne podparcie, co przekłada się na zdrowy sen. Kolejna wytyczna to wspomniana pianka tapicerka. Jeśli będzie to model poliuretanowy (oznacza literą T) to powierzchnia będzie nieco twardsza. Natomiast osoby, które lubią spać na bardziej sprężystym materacu, powinny wybrać model, do którego wykonania została wykorzystana pianka wysokoelastyczna (skrót HR)

Na jaki styl wnętrzarski postawić? 

Jeśli mamy już sprecyzowane oczekiwania wobec rozmiaru narożnika oraz jego dodatkowych funkcji, warto zastanowić się nad jego stylem!

Wśród najmodniejszych trendów aktualnie wymienia się styl nowoczesny, industrialny loft oraz glamour. Każdy z nich jest unikatowy, pozwalający stworzyć ciekawą aranżację. A jakie są ich elementy charakterystyczne?

Styl nowoczesny – to przede wszystkim minimalizm formy. We wnętrzach o tym stylu znajdują się tylko niezbędne meble. Nowoczesny narożnik również będzie trzymał się tych reguł. Prostą formę mogą dopełnić nóżki w kolorze srebrnym oraz regulowane zagłówki. Natomiast pikowanie na siedzisku oraz oparciu będzie delikatne i geometryczne.

Styl industrialny /  loftowy –  jeśli chcesz stworzyć wnętrze w tym stylu to postaw na narożniki, które swoją konstrukcję opierają na metalowych nóżkach w kolorze czarnym, to mocno podkreśli styl aranżacji.  Dodatkowo warto wybrać model w tkaninie sztruks, który będzie hitem w nadchodzących sezonach.

Styl glamour –  to dla wielu duże zaskoczenie, gdyż trzeba podkreślić, że jest to jego odmieniona wersja, która cechuje się elegancją, luksusem oraz dobrym stylem. Tworząc aranżację o tym charakterze postaw na drobne detale w kolorze złota oraz przyjemne w dotyku tkaniny typu velvet, oraz welur.

narożnik z funkcja spania bob
Wśród najmodniejszych trendów aktualnie wymienia się styl nowoczesny, industrialny loft oraz glamour| fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli szukasz małego narożnika do salonu to zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Mirjan24, który jest partnerem tego wpisu. W zakładce „narożniki” możesz skorzystać z filtrów, które pomogą Ci szybko znaleźć model spełniający Twoje oczekiwania. 

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,