Narożniki z funkcją spania – funkcjonalne meble na miarę salonu

narożnik z funkcją spania
Nowoczesne narożniki to rozwiązania, które bardzo często wybierane są przez użytkowników zamiast tradycyjnych kanap czy sof | fot.: materiał partnera

Narożnik z funkcją spania to jeden z najbardziej popularnych mebli wykorzystywanych przy aranżacji salonu. Daje on wygodną i dużą przestrzeń do wypoczynku, a poza tym często pozwala wykorzystać możliwości przestrzeni lepiej niż tradycyjna kanapa. 

Narożnik rozkładany a kanapa narożna

Nowoczesne narożniki to rozwiązania, które bardzo często wybierane są przez użytkowników zamiast tradycyjnych kanap czy sof. Narożniki modułowe od lat stanowią dla wielu osób atrakcyjny i funkcjonalny mebel, dla którego naprawdę trudno znaleźć alternatywę.

Przede wszystkim rozkładane narożniki zazwyczaj wykorzystują przestrzeń bardziej efektywnie niż zwykłe sofy, co ma ogromne znaczenie w mniejszych salonach, a także pomieszczeniach o nietypowym kształcie lub rozkładzie. Dzięki swojemu kształtowi narożniki mogą lepiej dopasować się do kształtu pomieszczenia, pozwalając tym samym na zagospodarowanie niewykorzystanego wcześniej miejsca w rogu. To idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do wypoczynku lub spania, a tradycyjna kanapa jest trudna do ustawienia w salonie.

Narożnik uniwersalny często posiada dodatkowe funkcje: ma pojemniki na przedmioty, schowki lub wbudowane stoliki, co jeszcze podnosi jego praktyczny wymiar. Rozkłady narożnik to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie funkcjonalność mebli.

Ponadto narożniki z funkcją spania często oferują więcej miejsca do siedzenia lub leżenia, co może być atrakcyjne dla rodzin. Narożnik pozwala także wygodnie się wyciągnąć np. podczas oglądania telewizji czy czytania.

Meble tapicerowane są dostępne w szeroki wyborze wzorów i kolorów, co ułatwia ich dopasowanie do aranżacji konkretnych pomieszczeń. 

Sporą część narożników można dostosować do indywidualnych potrzeb, zmieniając ich konfigurację w zależności od układu pomieszczenia lub preferencji użytkowników.

Narożniki z funkcją spania — kiedy się sprawdzają? 

Rozkładany narożnik z funkcją spania to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego miejsca do spania w salonie. Wybierając narożnik zamiast tradycyjnej sofy, możesz liczyć na to, że wypoczynek na nim będzie wygodny, a przestrzeni do spania będzie naprawdę sporo. Bardzo często narożnik z funkcją spania posiada dodatkowy pojemnik na pościel, co ułatwia jej przechowywanie. Dla wielu użytkowników funkcja spania to absolutnie niezbędna cecha narożnika, choć trzeba pamiętać, że nie każdy narożnik ją posiada. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje narożników, w tym modele nierozkładane, dlatego jeśli funkcja spania ma dla ciebie duże znaczenie, koniecznie upewnij się, że wybierasz model, który ją posiada. 

Narożniki to meble, które sprawdzają się jednak nie tylko jako meble do spania, ale dziennego wypoczynku. Od narożnika uniwersalnego możesz oczekiwać, że pomieści on domowników i gości, że zapewni przestrzeń do wygodnego wspólnego spędzania czasu. Pozwoli także efektywnie wykorzystać przestrzeń, co ma znaczenie szczególnie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. To także doskonałe rozwiązanie przy pomieszczeniach o nietypowym kształcie.

Narożniki rozkładane, z dodatkowymi pojemnikami — co jeszcze warto sprawdzić?

Narożniki z funkcją spania są obecnie dostępne w bardzo szerokim wyborze, z którego warto skorzystać. Przede wszystkim narożnik rozkładany należy dopasować do możliwości przestrzeni:

  • sprawdzaj nie tylko wielkość złożonego narożnika i jego wymiary, ale także upewnij się, że rozłożony narożnik dobrze wpasuje się w przestrzeń, a korzystanie z niego będzie wygodne, 
  • nie kupuj narożnika, który po rozłożeniu zaburzy ciąg komunikacyjny w przestrzeni, a dojście do niego będzie niewygodne, 
  • nie kupuj zbyt dużych mebli do mniejszej przestrzeni, bo tylko optycznie jeszcze ją pomniejszą, a zamiast efektywnie wykorzystać przestrzeń — przyczynią się do wrażenia jej przytłoczenia, 
  • koniecznie upewnij się co do strony narożnika lewostronnego lub prawostronnego lub wybierz model, którego stronę łatwo zmienić. 

Meble wypoczynkowe powinny być dopasowane do możliwości przestrzeni. Nie mogą być zbyt duże, bo przytłaczają przestrzeń i utrudniają korzystanie z niej. Sofa narożna czy narożnik nie mogą być także zbyt małe, szczególnie jeśli w domu jest więcej domowników, a salon daje możliwości postawienia większego mebla. Istotna może okazać się także wysokość mebla i np. jego głębokość. Znaczenie będzie mieć brak lub obecność podłokietników oparcia na plecy i głowę.

Warto z pewnością sprawdzić także możliwości mebla i jego dodatkowe funkcjonalności. Jeśli zależy ci na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, z pewnością dobrym pomysłem będzie zakup narożnika z pojemnikiem na pościel. Wbudowane stoliki czy schowki także mogą sprawić, że mebel będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, a korzystanie z niego wygodniejsze. 

Koniecznie oczywiście warto zadbać o dopasowanie mebla do charakteru aranżacji w pomieszczeniu. Dzisiaj bez problemu znajdziesz zarówno narożniki w minimalistycznej estetyce, jak i te bardziej przyciągające uwagę swoim stylem. Różnorodna jest kolorystyka mebli, rodzaj tapicerki, charakter wykończenia. 

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story