Okna PVC – coraz wyższa jakość w przystępnej cenie

okna PVC
Jeżeli szuka się okna PVC do wnętrz klasycznych, warto sięgnąć po profile z drewnianą okleiną. Natomiast nowoczesne budownictwo chętnie stosuje nakładki aluminiowe, dzięki którym okna zyskują minimalistyczny wygląd | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Polscy konsumenci stawiają na okna plastikowe. I nie jest to wyłącznie kwestią przyzwyczajenia. Owszem, okna PVC od lat kojarzą się ze szczelnością i niską ceną. Z każdym kolejnym rokiem przekonują jednak inwestorów coraz lepszą jakością.

Motywacja do pozytywnych zmian

Prawodawca obliguje producentów do tworzenia coraz bardziej energooszczędnych modeli stolarki okiennej i drzwiowej. Zgodnie z przepisami, które wejdą w życie już za niecałe dwa lata, okna PVC będą musiały jeszcze lepiej chronić wnętrza budynków przed utratą ciepła. Obecnie dopuszczony współczynnik izolacyjności termicznej wynosi 1,1 W/(m2.K). W niedalekiej przyszłości ma zostać obniżony do poziomu 0,9 W/(m2.K).

Normy w zakresie energooszczędności są zaostrzane regularnie, przez co producenci przyzwyczaili się już do konieczności poprawy parametrów swoich profili. W wielu przypadkach odgórnie narzucone wymagania wydają się mieć znaczenie drugorzędne. Okna PVC i tak stawałyby się coraz lepsze, ich wytwórcy działają bowiem na bardzo konkurencyjnym rynku. O zainteresowanie klientów walczą głównie jakością. Poza tym ekologiczny wizerunek jest dzisiaj czymś bardzo pożądanym. Na sukces mogą liczyć firmy, dążące do poprawy stanu powietrza oraz ochrony środowiska.

– Nasze produkty powstają z myślą o maksymalnym ograniczaniu strat energetycznych. W ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do lepszej, bezpieczniejszej przyszłości planety. A klientom już dzisiaj dajemy szansę na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie – z dumą podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Rzetelnych marek nie trzeba zatem przymuszać do rozwoju. Motywacją jest dla nich satysfakcja użytkowników. W myśl zasady, że najskuteczniejszą reklamą jest zadowolony klient.

Nowoczesne okna PVC

Jeszcze kilkanaście lat temu, pod względem wizerunkowym okna PVC przegrywały z profilami drewnianymi. Te ostatnie postrzegane były jako solidniejsze, a na pewno bardziej eleganckie. Konsumentów do stolarki z tworzyw sztucznych przekonywała wówczas głównie przystępniejsza cena. Nie bez znaczenia pozostawała też szczelność okna PVC.

Takie modele popularność w Polsce zyskały w ostatniej dekadzie minionego stulecia. Wielu konsumentów widziało w nich przyjemną odmianę po starych drewnianych ramach, przez które nierzadko hulał wiatr. Obecnie okna PVC wybierane są nie jako tańszy kompromis, ich zakup jest w pełni świadomy i uznawany za opcję najlepszą z możliwych. A wszystko przez znacznie lepszą jakość okien plastikowych.

Niezmienna pozostała ich atrakcyjna cena, wciąż są sporo tańsze od modeli drewnianych i aluminiowych. Inwestorzy wybierają je, ponieważ za rozsądne pieniądze otrzymują wszechstronne możliwości. Okna PVC występują w szerokiej palecie barw, więc można indywidualnie dopasować je do stylu budynku, a nawet aranżacji w poszczególnych pomieszczeniach. Postęp technologiczny pozytywnie wpłynął na wytrzymałość okien plastikowych, dzięki czemu profile PVC coraz częściej wykorzystuje się także do produkcji większych przeszkleń. Okna tego typu zapewniają skuteczną ochronę przed wilgocią, wiatrem i niskimi temperaturami. Jednocześnie dopracowano je tak, by lepiej znosiły intensywne działanie letniego słońca.

Jeżeli szuka się okna PVC do wnętrz klasycznych, warto sięgnąć po profile z drewnianą okleiną. Natomiast nowoczesne budownictwo chętnie stosuje nakładki aluminiowe, dzięki którym okna zyskują minimalistyczny wygląd. Jak widać, wszechstronne modele PVC odpowiadają różnym potrzebom. Można śmiało założyć, że każdy zainteresowany trafi wśród nich na rozwiązanie dopasowane do jego oczekiwań.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,