Jakie buty do golfa marki Callaway będą dobrym wyborem na start?

buty golfowe callaway jakie wybrać
Golf jest specyficzną dyscypliną sportową, w której obowiązuje tzw. etykieta golfowa | fot.: materiał partnera

Rozpoczynając swoją przygodę z golfem, każdy gracz musi dokonać kilku ważnych wyborów, takich jak np. dobór odpowiednich kijów golfowych.

 Jedną z takich istotnych decyzji jest również wybór obuwia sportowego. Golf jest specyficzną dyscypliną sportową, w której obowiązuje tzw. etykieta golfowa. Określa ona również to, jak gracz powinien być ubrany na polu golfowym. Wytyczne dotyczą zarówno odzieży, jak i butów. Będąc początkującym golfistą, należy więc przede wszystkim zapoznać się z tymi zasadami. Najlepiej też sięgnąć po obuwie dedykowane stricte golfistom. 

Obuwie golfowe dla początkujących golfistów

Dla początkujących najlepszym wyborem będzie para wysokiej jakości butów o dobrej przyczepności i ładnym bieżniku. Warto upewnić się, że buty spełniają standardowe wymagania dla butów golfowych i zwrócić uwagę, czy posiadają wkładkę dopasowującą się do kształtu stopy. Pomaga to w utrzymaniu prawidłowej postawy, co jest niezwykle ważne zwłaszcza przy wykonywaniu swingu. Buty Callaway spełniają wszystkie wymogi. W sklepie Bogigolf znajdziemy szereg wysokiej klasy obuwia golfowego Callaway. Marka wypuszcza co rusz nowe modele obuwia, które są dopracowane w każdym detalu pod kątem zapewnienia wygody i bezpieczeństwa graczy. U początkujących golfistów świetnie sprawdzi się linia Callaway Apex Lite.

buty golfowe callaway jakie wybrać
Dla początkujących najlepszym wyborem będzie para wysokiej jakości butów o dobrej przyczepności i ładnym bieżniku | fot.: materiał partnera

W jakich butach zacząć grę w golfa? Callaway Apex Lite 

Buty Callaway Apex Lite zasłynęły jako buty, które są na tyle uniwersalne, że mogą być używane na każdym polu golfowym i wytrzymają nawet najcięższe opady deszczu. Oprócz dobrego wyglądu i przystępnej ceny buty te mają również wysokiej jakości wkładkę, która zapewnia niesamowity komfort i amortyzację. Strategicznie rozmieszczone kolce, czyli tzw. spike’i, pozwalają w razie potrzeby zwiększyć siłę nacisku na knagi i zmniejszyć obciążenie kostek podczas chodzenia po twardych nawierzchniach. Idealnie sprawdzą się na polu golfowym również dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z golfem. 

Materiał partnera

Tags from the story
, ,