Poduszki boho – jak dekorować w tym stylu?

poduszki boho
Największą zaletą stylu boho jest jego doskonałość w swojej niedoskonałości | fot.: materiał partnera

Jeśli drzemie w Tobie dusza, odkrywcy, marzyciela, to bez wątpienia styl boho przypadnie Ci do gustu. Charakteryzuje się on swobodnym podejściem do tworzenia wnętrz. Jest on bardzo popularny w ubiorze ale także w architekturze i kreacji wnętrz. Korzysta się w nim z naturalnych produktów, często pochodzenia roślinnego jak na przykład palmy czy trawy morskie. Bardzo ważnym elementem są również drobne dodatki na przykład poduszki boho, które dodadzą ciepła Waszym wnętrzom. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć swoją wymarzoną aranżacje i odmienić swój salon lub sypialnie, to zapraszamy do dalszej części wpisu. Znajdziecie tu sporo inspiracji, które znaleźliśmy w prowadzonym przez parę podróżników sklepie BALIBALI.PL. z ręcznie robionymi produktami z Indonezji

Styl boho co to?

Zacznijmy w ogóle od tego co oznacza ten termin. My osobiście jeszcze kilka lat temu słyszeliśmy go w wielu miejscach, nigdy do końca nie widząc o co chodzi. Termin ten pochodzi od francuskiego słowa la boheme określającego grupę wolnych artystów mieszkających w Paryżu w XIX w. Żyli oni według własnych reguł i sprzeciwiali się narzucaniu jakichkolwiek kanonów. Na początku wyrażało się to głównie w ubiorze, następnie objawiło się jako styl boho we wnętrzach. W tamtych czasach w domach i mieszkaniach ludzi z dużych miast, było dość „smutno”. Stonowane kolory i oszczędny styl nie do końca odpowiadał wolnym artystycznym duszom.  Pragnęli prowadzić nowe wzory i trochę szaleństwa, co z pewnością im się udało.

Największą zaletą stylu boho jest jego doskonałość w swojej niedoskonałości. Brzmi to trochę dziwnie, ale właśnie tak jest. To że możecie wyrażać się w dowolny sposób i zestawiać ze sobą z pozoru niezestawialne rzeczy jest mega zaletą. Można powiedzieć, że osoby bardzo pedantyczne mogą czuć się przytłoczone sporą ilością dodatków takich jak poduszki i poszewki. Z pomocą przychodzi jednak styl scandi boho, który zawiera w sobie elementy minimalizmu, dzięki temu spełni oczekiwania aranżacyjne pedantów. 

W ozdobach wykonanych w tym stylu stawia się na naturalne materiały takie jak trawa morska czy liście palmowe. Dużą popularnością cieszą się również dodatki wykonane z muszli lub piór, nadające etnicznego klimatu. Często do stworzenia klimatycznego kącika używa się duże okrągłe poduszki, które można położyć na ziemie tworząc wygodne siedzisko. My osobiście uwielbiamy takie kąciki, gdzie można się zrelaksować i odpocząć po całym dniu pracy. 

poduszki boho
Każda aranżacja może być rezultatem spontanicznych decyzji | fot.: materiał partnera

Poduszka w stylu boho z frędzlami 

W sklepie BALIBALI.PL znajdziecie sporo dodatków, w których dominuje surowa bawełna. Jest to specjalny rodzaj materiału, który wygląda tak jakby nie został poddany żadnej obróbce. Dzięki temu jest on bardzo naturalny i wprowadza taki powiew do Twojego wnętrza. Taka drobna dekoracja połączona na przykład z pledem plecionym z tego samej tkaniny da dobry całościowy efekt. Poszewki te są przyjemne w dotyku i miękkie. 

Jakie kolory i wzory?

Wspomniana wolność ma swój wyraz również w kolorach jakie będziemy używać. Nie ma konkretnych barw, które musimy używać. Każda aranżacja może być rezultatem spontanicznych decyzji. Jednak są pewne kolory, które bardziej będą pasować. Będą to z pewnością delikatne, naturalne beże i odcienie szarości i bieli. Dobrze zagra również delikatny brąz, utrzymany w kolorach matki ziemi. Trzeba pamiętać, że takie kolory pomagają nam odpoczywać i lepiej będziemy się czuć w takim pokoju. Wszelkiego rodzaju poduszki ozdobne i dodatki utrzymane w tej kolorystyce będą dobrym rozwiązaniem do salonu.

Poduszka dekoracyjna

W sklepie online BALIBALI.PL znajdziesz poduszki i poszewki dekoracyjne wykonane z makramy. Jest to wysokiej jakości bawełna, z której tworzy się ciekawe sploty. Co ciekawe każdy z produktów został wykonany w 100% ręcznie przez lokalnego dostawce z wyspy Bali. Mogą być one z powodzeniem zestawiane z rozmaitymi ozdobami ściennymi wykonanymi z naturalnych materiałów. Bardzo popularnym elementem jest rafia czyli tak zwana palma iglasta. Posiada ona ładne włókna, które mają charakter dekoracyjny. Gdy wysuszy się je, delikatnie powiewają na wietrze. Z tego samego materiału czyli rafii jest zrobiona również inna poszewka na poduszkę

Materiał partnera

Tags from the story
, ,