Powrót meblościanki na salony. Jakie są zalety meblościanki?

Meblościanka w salonie
Meblościanka to idealny wybór dla każdego, kto ceni jednolite zestawienia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Współczesne meblościanki nie przypominają już starych mebli do salonu z epoki PRL-u. Zachwycają nowym wzornictwem, funkcjami użytecznymi oraz spójnością i łatwością w adaptacji. Poznaj wszystkie zalety nowoczesnych meblościanek!

Meblościanka to idealny wybór dla każdego, kto ceni jednolite zestawienia – za jednym razem możesz umeblować salon w idealnie dopasowane do siebie szafki, półki czy szuflady.

W skład meblościanek wchodzą z reguły:

  • szafka RTV,
  • komoda,
  • witryna wisząca,
  • półka ścienna.

Meblościanka to rozwiązanie stworzone do salonu z telewizorem (nawet niewielkiego). Dzięki takiemu zestawowi, meble do salonu z łatwością wkomponujesz w nią duży ekran telewizora, zmieścisz kolekcję filmową, postawisz adapter i gustowne dekoracje.

Nowoczesne meblościanki

Dla wielbicieli klasyki polecana jest prosta bryła meblościanki i stonowana kolorystyka w odcieniach naturalnego drewna. Często podstawę stanowi tu pojemna szafka RTV, na której można ustawić witrynę, a dopełnieniem jest dwukomorowa szafka. Zamknięte i otwarte półki z powodzeniem wykorzystasz w dowolnym celu. Dodatkowo możesz skorzystać z możliwości dokupienia funkcjonalnego kredensu.

Meblościanka w salonie
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W niektórych modelach oferowane jest energooszczędne oświetlenie LED we wnętrzach regałów, kredensów lub pod szklanymi szafkami. Stanowi to element dekoracyjny oraz i ułatwia wgląd do środka danego mebla i pozwala na podkreślenie ekspozycji ustawianych wewnątrz przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem jest kilka półek ukrytych za frontem np. w dwudrzwiowych, przeszklonych witrynach, które pozwolą Ci na usystematyzowanie przechowywanych rzeczy.

Meblościanka w salonie
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

 

Dodatkowo możesz się zdecydować na dokupienie komody i podwieszanych półek. Taki zestaw pozwoli Ci na doskonałe uporządkowanie przedmiotów w pokoju gościnnym, wyeksponowanie pamiątek i pochowanie mniej dekoracyjnych rzeczy.

Stylowe meblościanki

Aktualnie produkowane meble modułowe są dostosowywane do niemal każdego stylu wnętrzarskiego. Zachwycają miłośników scandi, retro, minimalistycznego, a nawet glamour. Drewniane nóżki, przeszklenia, wybielane drewno, połyskliwa czerń, to jedne z bardzo wielu możliwości. Prosta bryła kontra meble z wieloma zdobieniami, podświetleniami lub rzeźbionym frontem. Meblościanka do salonu sprawdzi się w każdej nowoczesnej aranżacji.

Meblościanka w salonie
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Projektanci prześcigają się w pomysłach, aby dopieścić gusta swoich klientów. Najważniejszym elementem, którym powinieneś kierować się podczas zakupu, to funkcje użyteczne meblościanki. Zastanów się, czy potrzebujesz głębokich szuflady i zamykane szafek, czy raczej stawiasz na dużą przestrzeń do ekspozycji. Odpowiednio dobrany mebel do salonu sprawi, że uzyskasz wiele dodatkowego miejsca do przechowywania przedmiotów, a jego nowoczesna forma zachwyci domowników i gości.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,